Reportérka (TV seriál)

• Česko

Reportéři a ti druzí

(neoficiální název)

Česko, 2015, 3 h 26 min (Minutáž: 3x70 min)

Seriál o práci novinářů není špatný nápad, nemá ani špatný námět, není herecky nesprávně obsazený, ba naopak. Jako částečně detektivka, částečně drama o práci novinářů je celkem slušně zfilmovaný, nicméně některé scény jsou až příliš přitažené za vlasy. Postava zbrklé novicky je uvěřitelná nejméně, "hlavouni" z redakce také diváka nepotěší. Nicméně celkově se jedná o seriál, na který se dá koukat, což je v dnešní době slušný úspěch.(15.3.2015)

• zette

Prvni dil jeste nevypadal nijak hruzostrasne, druhy byl jeden z nejhorsich pocinu u nas za poslednich deset let a konecne zaverecny dil celou nemohoucnost jenom potvrdil. Krome postav dvou idiotu (Jiracek, Plesl), kteri me bavili, me zbyle postavy nicim nezaujaly. Voriskova me nejednou doslova srala-jeji postava tedy. Monology na kameru byly zbytecne, stejne jako Hitchcockovske zjeveni Josefa Klimy. Scenar toho chtel rict hodne, ale nerekl vlastne nic. Je teprve unor, ale zklamani roku mezi ceskymi serialy roku 2015 ziskalo velkeho kandidata.(16.2.2015)

• MartinezZ

Zbytečná minisérie úplně o ničem s Barťákem, který asi jediný tu měl nějaký smysl. Jakmile se na scéně poprvé objevila Voříškovic, hned mě napadlo, které trdlo se nechalo tak okatě inspirovat Lisbeth. Výborně ztvárnění byli dva úlisní nadřízení. Ale to bylo asi tak všechno. Klímova camea byla jen rušící a nevhodná. A to je tak nějak všechno - nezajímavé, zbytečné, o ničem, pro nikoho, zapomenutelné, ignorovatelné, prázdné a vyšumělé do nicoty. ~~~ 1,5*(22.2.2015)

PRVNÍ DÍL : Zatím to špatně nevidím. Myslím, že první díl byl jenom rozjezd a v dalších dílech už to bude celou dobu zábavné. Ale na začátek to vůbec nevypadá špatně a konec mě nalákal na další díly. Hned po shlédnutí jsem si udělal pár poznámek. Co se mi líbilo je to, jak realisticky a zajímavě na mě působí scénář. Dalším plusem byly jisté herecké výkony - exceloval hlavně Bartoška a Plesl. Co mi ale na druhou stranu vadilo byly hlavně ty vnitřní hlasy a monolog na kameru (i během jednání - nechápu). Střih měl režisér ponechat někomu profesionálnějšímu a lepšímu střihačovi. Nevím, proč jim fušuje do řemesla. Vadila mi i kamera, která někdy zabírala obraz až moc zblízka a navíc v naprosto nevhodných scénách. Dál bych vytkl scény s mobilem - vůbec se mi nelíbilo, jak to co si psali, se zobrazilo i na obrazovce - to působilo divně. Myslím, že i ta autonehoda se dala zvládnout líp - konkrétně ve střihu a kameře. Kamera zabírala auto v divných úhlech a to, co jsem vytýkal předloňské Sanitce 2, se stalo i teď... Ale budiž. Celkově to vypadá na velice ambiciózní projekt zobrazující současný stav médií a jak se dají zneužít. Aktuálnost tématu - hlavní plus této minisérie. Prozatím za tři, ale doufám, že příště budu moct vytáhnout hodnocení i výš. DRUHÝ DÍL : Tak druhý díl předčil má očekávání, daleko lepší než první díl. Chyby co jsem vytýkal předtím jsou stejné, ale děj začíná být velice zajímavý a rozhodně si nenechám ujít třetí díl, který bude doufám nejlepší z celé minisérie. Tak uvidíme, každopádně po druhém díle zvyšuju hodnocení ze tří na čtyř.(2.2.2015)

• Tommassi3

V součtu dvou třetin vnímám tenhle projekt se silně rozporuplnými pocity jako další podprůměrný seriál České televize, u něhož zřejmě nebudu schopen přimhouřit ani jedno oko, a to rozhodně ani navzdory do jistě míry chvályhodnému či pochopitelnému poplákávání tvůrců nad stavem ( nejen ) tuzemské novinařiny.. Když navíc tuhle plačtivou zpověď bulvárního paranoika Klímy jen dost těžko kdokoliv nezainteresovaný vůbec pobere.. V důsledku pak Reportérka platí bohužel i za velmi naivní a zplošťující rádoby krimisérii s únavnými a smysl postrádajícími narativními prvky, když zejména ty texty z mobilů až iritují, byť tedy režisér Dan Svátek zachraňuje, co se jen dá, respektive co na svých bedrech neutáhne skvostný Jiří Bartoška, jemuž bych rád na dálku popřál hodně štěstí, či spíš zdraví, do další léčby.. Co bych si naopak nepřál ani náhodou ?? Zcela jistě další epizody..(10.2.2015)

• - Režisér Dan Svátek přestal po natáčení seriálu kouřit. Byl překouřený z toho, jak trávil mnoho času v uzavřených prostorech s Jiřím Bartoškou, který si zapálil kdekoli. (rakovnik)

• - Minisérie má díly tři, napsáno jich je ale celkem třináct. Natáčení přerušilo onemocnění Jiřího Bartošky. (rakovnik)

• - Když jede Vlach (Jiří Bartoška) v přibližně 30. minutě 1. dílu autem po dálnici, kouří při tom cigaretu a telefonuje. Nejdříve má krátký nedopalek, po střihu má ale cigaretu opět skoro celou. (rakovnik)