Reportérka (TV seriál)

• Česko

Reportéři a ti druzí

(neoficiální název)

Česko, 2015, 3 h 26 min (Minutáž: 68–70 min)

• Thomick

Příšerná, PŘÍŠERNÁ záležitost. Senilní Klíma intenzivně reje do mládežníků a vůbec mu to přitom nejde. Všichni junioři jsou tu totiž samozřejmě agresivní, sprostý a obecně plochý, přičemž veškerý ty "cool" voiceovery nebo promluvy do kamery berou dech leda tak tim, jak moc jsou zbytečný. Medvecká spolu s Bartoškou na scéně = jediný kvalitní okamžiky pilotu. Druhá epizoda už stojí jenom za starou bartošku a z letargie mě vytrhla akorát šokující gramatická hrubka (aka oslovení "pane zástupče"). Vřele doporučuju komentář od uživatele Honzad007.(2.2.2015)

• kocik1

To, že má Tereza Voříšková milion náušnic a piercing všude, kde ho jde vidět, z ní větší tvrďačku neudělá stejně spolehlivě, jako mizerný scénář neudělá z této minisérie nezapomenutelný zážitek. Nuda, šeď a bezvýraznost jsou jediná slova, která mě v souvislosti s tímto počinem ČT napadají. Viděla jsem všechny 3 díly a asi není náhodou, že jsem každou neděli musela dlouze přemýšlet, o čem to vlastně bylo minule. No a nakonec se mi pokaždé v paměti zjevil jenom hulící Bartoška, což při vší úctě k jeho výkonu, asi nebyl tvůrčí záměr. Tak stará, abych už trpěla pokročilou sklerózou, přece jenom zatím nejsem, takže obávám se, že problém nebude před obrazovkou, ale za ní.(17.2.2015)

Seriál o práci novinářů není špatný nápad, nemá ani špatný námět, není herecky nesprávně obsazený, ba naopak. Jako částečně detektivka, částečně drama o práci novinářů je celkem slušně zfilmovaný, nicméně některé scény jsou až příliš přitažené za vlasy. Postava zbrklé novicky je uvěřitelná nejméně, "hlavouni" z redakce také diváka nepotěší. Nicméně celkově se jedná o seriál, na který se dá koukat, což je v dnešní době slušný úspěch.(15.3.2015)

MILUJI PIERCING. ... Ale teď k Reportérce. Josef Klíma je všeobecně znám mimo jiné jako opravdu úspěšný investigativní novinář, a své scénáře napsal dle svých osobních poznatků z dob, kdy ještě svůj "čmuchací nos" strkal vysloveně "do vosích hnízd" korupce a kriminálních činů. Jak ČT uvedla, příběhy, které nám nabízí vychází ze skutečných událostí. V porevoluční době se naše republika stala doslova rájem všech možných darebáků bez skrupulí s kriminálními sklony, vylíhla se spousta mladých nadmíru sebevědomých a "schopných" (rozuměj všehoschopných) managerů na vedoucích místech, ale spolu s tím i spousta malých bulvárních novinářských slídilů, kteří pod tlakem rádoby "úspěšných" mladých ambiciózních šéfů poskytovali do tisku všemožné bláboly. Z toho důvodu přijímám tento miniseriál jako memento všem těm, kdo by si chtěli brát vzor z jednání téměř všech zainteresovaných hereckých postav tohoto seriálu. Prozatím jsem sledoval první díl, hodnotit tedy nebudu, ale přiznám se, že herecký způsob vyjádření jednotlivých postav byl tak dobrý, že jsem byl doslova šokován (ale ne překvapen) tím, až jaké jsou vztahy na pracovištích, vztahy mezi bohatými "podnikateli" (rozuměj podvodníky) a jejich "přáteli" v naší zemi. Nejsem naivní, jen jsem se zhrozil, když jsem to filmově viděl "NA VLASTNÍ OČI". Celkové hvězdičkové hodnocení si ponechám po závěrečném dílu. A abych na hodnocení nezapomněl, cvaknu si piercing do nosu. Uvidím ho každé ráno v zrcadle. Pro pořádek ještě upřesním tu první větu vlevo nahoře. Piercing bych si v nouzi nechal trvale aplikovat na sevření horního a dolního víčka u obou očí. To abych se už na žádné další ocvokované a počmárané Terezky nemusel nikdy dívat. A týká se to i tetování. ........ 17.02.2015 ••••> pomyslný piercing z nosu vyjímám (možná ho pošlu bobulce Voříškové) a hodnotím 3. hvězdami.(2.2.2015)

Možná by byl výstižnější název pro tento televizní počin Reportér, protože jediný, kdo tu za něco stál, byl Jiří Bartoška. Několikrát jsem byla úplně mimo, nechápala jsem o co novinářům šlo. Všechno to bylo nějaké nedotažené, ale ono to tak ve skutečnosti chodí. Velký případ, novinářská senzace která časem tiše vyšumí, a tak se skoro nikdy nedovíme, jak to dopadlo. Daleko vhodnější by pro tentokrát bylo zpracování uvedených kauz jako kriminálních případů, kde bychom se snad dobrali nějakého konce.(16.2.2015)

• - Sídlo vydavatelství fiktivního Expresu je v Dobrovského ulici v Praze - Holešovicích. Ve skutečnosti tam sídlí Hospodářské noviny. (hermiona)

• - Když jede Vlach (Jiří Bartoška) v přibližně 30. minutě 1. dílu autem po dálnici, kouří při tom cigaretu a telefonuje. Nejdříve má krátký nedopalek, po střihu má ale cigaretu opět skoro celou. (rakovnik)

• - Filmovým pivovarem Stein je ve skutečnosti pivovar Braník. Dnes se tam již pivo nevaří, technologie a výroba byla přestěhována do pivovaru Staropramen. (rakovnik)