Reportérka (TV seriál)

• Česko

Reportéři a ti druzí

(neoficiální název)

Česko, 2015, 3 h 26 min (Minutáž: 3x70 min)

• LadyPupu

Po prvním dílu je příliš brzy na hodnocení, zatím tedy 2 hvězdy za výkon pana Bartošky (kliky zvládá líp než já :-)) a neuvěřitelně slizkého Jiráčka. Doplnění po shlédnutí druhého dílu: děs běs, třetí díl nedám, ubírám hvězdu. Při pohledu protagonistů do kamery je mi úplně trapně. Ne, celé je to omyl. Mrzí mě to o to víc, že pana Klímy si jako novináře vážím a pan Bartoška patří mezi mé oblíbené herce. Škoda.(2.2.2015)

• IvcaSammet

Další rádoby kriminálka, které se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím jednou hvězdičkou, za Jiřího Bartošku ale přidávám ještě jednu.(3.4.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Holka objevila Watergate." A já jsem objevil celkem nudný seriál o nevěrohodném přerodu přerostlé puberťačky v úspěšnou reportérku. Navíc mě ani moc nebavily jednotlivé kauzy, neboť z dob přívalu "úžasných" objevů Josefa Klímy jsem byl připraven na trošku ujetou investigativní zábavu, ke které však nedošlo. Abych však jen nehaněl, tak mě zaujal vedoucí reportér Vlach se svým harémem a taky tradičně nečestný boj mezi staromódně seriózním a útočně bulvárním pojetím novin. Ale celkově je to spíš nic než moc.(15.9.2016)

• kocik1

To, že má Tereza Voříšková milion náušnic a piercing všude, kde ho jde vidět, z ní větší tvrďačku neudělá stejně spolehlivě, jako mizerný scénář neudělá z této minisérie nezapomenutelný zážitek. Nuda, šeď a bezvýraznost jsou jediná slova, která mě v souvislosti s tímto počinem ČT napadají. Viděla jsem všechny 3 díly a asi není náhodou, že jsem každou neděli musela dlouze přemýšlet, o čem to vlastně bylo minule. No a nakonec se mi pokaždé v paměti zjevil jenom hulící Bartoška, což při vší úctě k jeho výkonu, asi nebyl tvůrčí záměr. Tak stará, abych už trpěla pokročilou sklerózou, přece jenom zatím nejsem, takže obávám se, že problém nebude před obrazovkou, ale za ní.(17.2.2015)

MILUJI PIERCING. ... Ale teď k Reportérce. Josef Klíma je všeobecně znám mimo jiné jako opravdu úspěšný investigativní novinář, a své scénáře napsal dle svých osobních poznatků z dob, kdy ještě svůj "čmuchací nos" strkal vysloveně "do vosích hnízd" korupce a kriminálních činů. Jak ČT uvedla, příběhy, které nám nabízí vychází ze skutečných událostí. V porevoluční době se naše republika stala doslova rájem všech možných darebáků bez skrupulí s kriminálními sklony, vylíhla se spousta mladých nadmíru sebevědomých a "schopných" (rozuměj všehoschopných) managerů na vedoucích místech, ale spolu s tím i spousta malých bulvárních novinářských slídilů, kteří pod tlakem rádoby "úspěšných" mladých ambiciózních šéfů poskytovali do tisku všemožné bláboly. Z toho důvodu přijímám tento miniseriál jako memento všem těm, kdo by si chtěli brát vzor z jednání téměř všech zainteresovaných hereckých postav tohoto seriálu. Prozatím jsem sledoval první díl, hodnotit tedy nebudu, ale přiznám se, že herecký způsob vyjádření jednotlivých postav byl tak dobrý, že jsem byl doslova šokován (ale ne překvapen) tím, až jaké jsou vztahy na pracovištích, vztahy mezi bohatými "podnikateli" (rozuměj podvodníky) a jejich "přáteli" v naší zemi. Nejsem naivní, jen jsem se zhrozil, když jsem to filmově viděl "NA VLASTNÍ OČI". Celkové hvězdičkové hodnocení si ponechám po závěrečném dílu. A abych na hodnocení nezapomněl, cvaknu si piercing do nosu. Uvidím ho každé ráno v zrcadle. Pro pořádek ještě upřesním tu první větu vlevo nahoře. Piercing bych si v nouzi nechal trvale aplikovat na sevření horního a dolního víčka u obou očí. To abych se už na žádné další ocvokované a počmárané Terezky nemusel nikdy dívat. A týká se to i tetování. ........ 17.02.2015 ••••> pomyslný piercing z nosu vyjímám (možná ho pošlu bobulce Voříškové) a hodnotím 3. hvězdami.(2.2.2015)

• - V jedné scéně v 1. díle lze zahlédnout jako komparzistu Josefa Klímu, autora scénáře. (Sevcik)

• - Režisér Dan Svátek přestal po natáčení seriálu kouřit. Byl překouřený z toho, jak trávil mnoho času v uzavřených prostorech s Jiřím Bartoškou, který si zapálil kdekoli. (rakovnik)

• - Když jede Vlach (Jiří Bartoška) v přibližně 30. minutě 1. dílu autem po dálnici, kouří při tom cigaretu a telefonuje. Nejdříve má krátký nedopalek, po střihu má ale cigaretu opět skoro celou. (rakovnik)