Reklama

Reklama

Reportérka

(seriál)
  • Česko Reportéři a ti druzí (neoficiální název)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

claudel 

všechny recenze uživatele

Žádná sláva, velmi slabé tři hvězdičky. Minisérie nabitá hereckými hvězdami a přitom působí strašně jalově, zejména druhý díl. Nejslabší stránka je scénář, ani jeden díl vyloženě nechytne, nezaujme, nepřiměje k zamyšlení. Spousta zbytečných postav nebo postav, které nedostaly prostor. Aspoň Bartoška s Voříškovou jsou fajn atypické duo. A nechápu, proč se Josef Klíma musel mihnout v záběru dvakrát, jednou to pochopím, ale dvakrát, to už je trošku trapné,ne? Škoda, myslím, že zajímavých novinářských kauz máme v Česku dost, nechápu, proč dostaly přednost zrovna ty v Reportérce uvedené. ()

Thomick odpad!

všechny recenze uživatele

Příšerná, PŘÍŠERNÁ záležitost. Senilní Klíma intenzivně reje do mládežníků a vůbec mu to přitom nejde. Všichni junioři jsou tu totiž samozřejmě agresivní, sprostý a obecně plochý, přičemž veškerý ty "cool" voiceovery nebo promluvy do kamery berou dech leda tak tim, jak moc jsou zbytečný. Medvecká spolu s Bartoškou na scéně = jediný kvalitní okamžiky pilotu. Druhá epizoda už stojí jenom za starou bartošku a z letargie mě vytrhla akorát šokující gramatická hrubka (aka oslovení "pane zástupče"). Vřele doporučuju komentář od uživatele Honzad007. ()

Reklama

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Není trochu podezřelé, že taková hezká holka, jako je Tereza Voříšková, je tak často obsazována do role protivné píči? Buďto tyhle role umí bezvadně zahrát, nebo ji tam dávají proto, že nic hrát nemusí, a tím pádem je to na jistotu. Nevím, neznám ji osobně. Ale tady tím už se mi zprotivila na tu mez, že už mě nebaví se na ni ani dívat. To už byl zajímavější ten chameleon. S odstupem času musím ještě dodat, že tenhle seriál je vlastně jen o tom, jak jeden geront s přetrvávajícím tlakem mezi nohama za veřejné prachy a pod pláštíkem veřejnoprávního tématu materializuje svoje sexuální fantazie s využitím šťavnaté prdelky hlavní představitelky, která zažívá v náručích svých vrstevníků jen samá zklamání, aby nakonec nejspíš zakotvila ve zkušené náruči vousatého matadora a znalce novinařiny a dalších přidaných benefitů, no hádejte, koho asi měl představovat Bartoška, když né toho magora Klímu. To je taky, on se tam nechá obsadit do ROLE, která spočívá v tom, že buzeruje nějakou dylinu na recepci, a celá jeho minirole nemá absolutně žádnej jinej přínos pro děj než ten, že si diváci řeknou "mámo hele to je von ten Klíma!". Jako todle néé. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

V součtu dvou třetin vnímám tenhle projekt se silně rozporuplnými pocity jako další podprůměrný seriál České televize, u něhož zřejmě nebudu schopen přimhouřit ani jedno oko, a to rozhodně ani navzdory do jistě míry chvályhodnému či pochopitelnému poplákávání tvůrců nad stavem ( nejen ) tuzemské novinařiny.. Když navíc tuhle plačtivou zpověď bulvárního paranoika Klímy jen dost těžko kdokoliv nezainteresovaný vůbec pobere.. V důsledku pak Reportérka platí bohužel i za velmi naivní a zplošťující rádoby krimisérii s únavnými a smysl postrádajícími narativními prvky, když zejména ty texty z mobilů až iritují, byť tedy režisér Dan Svátek zachraňuje, co se jen dá, respektive co na svých bedrech neutáhne skvostný Jiří Bartoška, jemuž bych rád na dálku popřál hodně štěstí, či spíš zdraví, do další léčby.. Co bych si naopak nepřál ani náhodou ?? Zcela jistě další epizody.. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

První díl mě nenadchl, ale druhý potvrdil, že se jedná o rádobylíbivý příběh o investigativní novinařině. Pokud by se doktoři např. v OvRz chovali podobně jako redaktoři v Reportérce, pak by operovali s kuchyňskými noži... Nejsem nadšený z toho, že vrcholem filmařiny je zachycení nočního mobilního pracovního rozhovoru dvou močících hlavních postav (jedna v koupelně nájemného bytu, druhá v křoví - cca polovina 2. dílu). Postavy klišovité, necharismatické. Mluva na kameru působí rušivě. Textovky nebo přepis chatu může být osvěžující, ale nesmí se pomocí toho odvykládat polovina příběhu. Je zajímavé, že podobný "nešvar" po/využívá i souběžně vysílané VML. Novináři v parukách hrající si na spasitele působí komicky. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (6)

  • Minisérie má díly tři, napsáno jich je ale celkem třináct. Natáčení přerušilo onemocnění Jiřího Bartošky. (rakovnik)
  • Režisér Dan Svátek přestal po natáčení seriálu kouřit. Byl překouřený z toho, jak trávil mnoho času v uzavřených prostorech s Jiřím Bartoškou, který si zapálil kdekoli. (rakovnik)
  • Když jede Vlach (Jiří Bartoška) v přibližně 30. minutě 1. dílu autem po dálnici, kouří při tom cigaretu a telefonuje. Nejdříve má krátký nedopalek, po střihu má ale cigaretu opět skoro celou. (rakovnik)

Reklama

Reklama