Reportérka (TV seriál)

• Česko

Reportéři a ti druzí

(neoficiální název)

Česko, 2015, 3 h 26 min (Minutáž: 3x70 min)

Po prvních třech dílech to vypadá, že fungování novinářské redakce a osobní život obou hlavních aktérů má větší prostor než vyšetřované kauzy. V médiích machrují velká ega lidí s nulovým talentem, tady v podání Václava Jiráčka a Jaroslava Plesla, a novinářská práce se rázem ocitá na vedlejší koleji. Scénář je napsaný ještě pro dalších deset dílů, ale teď asi nejvíce závisí na zdravotním stavu Jiřího Bartošky, zda vůbec vzniknou...(15.2.2015)

PRVNÍ DÍL : Zatím to špatně nevidím. Myslím, že první díl byl jenom rozjezd a v dalších dílech už to bude celou dobu zábavné. Ale na začátek to vůbec nevypadá špatně a konec mě nalákal na další díly. Hned po shlédnutí jsem si udělal pár poznámek. Co se mi líbilo je to, jak realisticky a zajímavě na mě působí scénář. Dalším plusem byly jisté herecké výkony - exceloval hlavně Bartoška a Plesl. Co mi ale na druhou stranu vadilo byly hlavně ty vnitřní hlasy a monolog na kameru (i během jednání - nechápu). Střih měl režisér ponechat někomu profesionálnějšímu a lepšímu střihačovi. Nevím, proč jim fušuje do řemesla. Vadila mi i kamera, která někdy zabírala obraz až moc zblízka a navíc v naprosto nevhodných scénách. Dál bych vytkl scény s mobilem - vůbec se mi nelíbilo, jak to co si psali, se zobrazilo i na obrazovce - to působilo divně. Myslím, že i ta autonehoda se dala zvládnout líp - konkrétně ve střihu a kameře. Kamera zabírala auto v divných úhlech a to, co jsem vytýkal předloňské Sanitce 2, se stalo i teď... Ale budiž. Celkově to vypadá na velice ambiciózní projekt zobrazující současný stav médií a jak se dají zneužít. Aktuálnost tématu - hlavní plus této minisérie. Prozatím za tři, ale doufám, že příště budu moct vytáhnout hodnocení i výš. DRUHÝ DÍL : Tak druhý díl předčil má očekávání, daleko lepší než první díl. Chyby co jsem vytýkal předtím jsou stejné, ale děj začíná být velice zajímavý a rozhodně si nenechám ujít třetí díl, který bude doufám nejlepší z celé minisérie. Tak uvidíme, každopádně po druhém díle zvyšuju hodnocení ze tří na čtyř.(2.2.2015)

• Aurorka

Jedním slovem - zklamání. Nebýt charismatického neustále pokuřujícího Bartošky, vypla bych to hned u prvního dílu. Žádnou velkou investigaci tam nevidím, spíše hru na investigativní novinařinu, Voříšková pro mě ve své roli sprosté drsňačky moc věrohodná není a většina herců narozdíl od těch dvou nemá ani příliš prostoru a epizodní role si mohl střihnout kdejaký herec z Horní dolní a ne divadelní herci. Příběhy nezajímavé, náměty už stokrát a líp zpracované a pointa bez kdovíjakého překvapení, při kterém by člověk jen lapal po dechu. Hvězda za Bartošku.(26.5.2015)

• Tommassi3

V součtu dvou třetin vnímám tenhle projekt se silně rozporuplnými pocity jako další podprůměrný seriál České televize, u něhož zřejmě nebudu schopen přimhouřit ani jedno oko, a to rozhodně ani navzdory do jistě míry chvályhodnému či pochopitelnému poplákávání tvůrců nad stavem ( nejen ) tuzemské novinařiny.. Když navíc tuhle plačtivou zpověď bulvárního paranoika Klímy jen dost těžko kdokoliv nezainteresovaný vůbec pobere.. V důsledku pak Reportérka platí bohužel i za velmi naivní a zplošťující rádoby krimisérii s únavnými a smysl postrádajícími narativními prvky, když zejména ty texty z mobilů až iritují, byť tedy režisér Dan Svátek zachraňuje, co se jen dá, respektive co na svých bedrech neutáhne skvostný Jiří Bartoška, jemuž bych rád na dálku popřál hodně štěstí, či spíš zdraví, do další léčby.. Co bych si naopak nepřál ani náhodou ?? Zcela jistě další epizody..(10.2.2015)

• kocik1

To, že má Tereza Voříšková milion náušnic a piercing všude, kde ho jde vidět, z ní větší tvrďačku neudělá stejně spolehlivě, jako mizerný scénář neudělá z této minisérie nezapomenutelný zážitek. Nuda, šeď a bezvýraznost jsou jediná slova, která mě v souvislosti s tímto počinem ČT napadají. Viděla jsem všechny 3 díly a asi není náhodou, že jsem každou neděli musela dlouze přemýšlet, o čem to vlastně bylo minule. No a nakonec se mi pokaždé v paměti zjevil jenom hulící Bartoška, což při vší úctě k jeho výkonu, asi nebyl tvůrčí záměr. Tak stará, abych už trpěla pokročilou sklerózou, přece jenom zatím nejsem, takže obávám se, že problém nebude před obrazovkou, ale za ní.(17.2.2015)

• - V jedné scéně v 1. díle lze zahlédnout jako komparzistu Josefa Klímu, autora scénáře. (Sevcik)

• - Režisér Dan Svátek přestal po natáčení seriálu kouřit. Byl překouřený z toho, jak trávil mnoho času v uzavřených prostorech s Jiřím Bartoškou, který si zapálil kdekoli. (rakovnik)

• - Minisérie má díly tři, napsáno jich je ale celkem třináct. Natáčení přerušilo onemocnění Jiřího Bartošky. (rakovnik)