Dej sa odohráva v meste Iwatodai. V tomto meste existuje tajomná temná hodina, ktorá nastáva úderom polnoci. Obyčajní ľudia nemajú o jej existencii ani poňatia, keďže ju strávia v rakve, kde sú v bezpečí. Avšak nachádzajú sa tu ľudia, ktorí tomuto efektu unikajú a sú doň vtiahnutí. Práve na nich majú zálusk monštrá zvané "tiene", ktoré spôsobujú chorobu známu ako apatia. Skupina stredoškolákov sa rozhodne spojiť a bojovať proti týmto monštrám za pomoci tzv. person, ktoré aktivujú zbraňou zvanou evoker. Yuki, nováčik na strednej škole, sa k tejto skupine pripojí. Vďaka jeho veľkému potenciálu a neobyčajnej persone sa všetci konečne krok za krokom približujú k odhaleniu pravdy o temnej hodine. (sevastak)

sevastak

O rpg hre Persona 3 som predtým nikdy nepočul, tak som šiel do anime neznalý. Ako prvé tu upúta kresba, ktorá tu vyzerá veľmi dobre, kedy počas normálneho dňa je všetko je všetko žiarivé a pestré a počas temnej hodiny zas správne tmavé a ponuré a tak trocha bizarné. Čo sa týka príbehu tam už to také slávne nieje. Zo začiatku nevie človek čo sa deje a vysvetlenia postupne prichádzajú až neskôr a veľa vecí sa tam ani nedozvieme ( niečo o vlastnosti person, ako sa vyvolávajú, odkiaľ ku ním došli, odkiaľ sa vzali tiene, prečo je temná hodina ), postupne keď sa človek už v deji orientuje pribúdajú aj súboje, ktoré ale moc kreativity nepobrali a nieje to ani hlavný ťahúň. Hlavná postava mi taktiež neprišla moc sympatická, neprejavuje žiadne emócie, jedná strojovo, nič poriadne sa o nej ani nedozvieme, ale našťastie nieje to zas žiaden blbec s rozpoltenou osobnosťou a nejakou úchylkou. Neskorší ústredný motív o šíkanovanej Fuuko a jej kamarátkach mi tam tiež nepasoval. Ale zas čas ubehol pri sledovaní dosť rýchlo a nejaká ťažká nuda to nebola, tak preto 3*. Trocha zaujalo tak ďalší film asi kuknem. ()

taxk

Jako fanoušek předlohy nemůžu jít níž, než 5*. Ale přijde mi jako nešťastný rozhodnutí, rozdělit celou hru na tři filmy, protože se v první třetině moc nestane a to nejlepší nás teprve čeká... Taky moc nerozumím, proč z hlavního hrdiny udělali bezcitného idiota, ale to byl asi jediný způsob, jak mu dát nějaký charakterní vývoj, když je ve hře ovládán hráči. Animace je perfektní a celé to pěkně utíká. Tak už mi přihrejte nášup, kde se začnou věci konečně pořádně hýbat... ()

• Snímek vznikl na motivy videohry "Shin Megami Tensei: Persona 3" dnes již zaniklé japonské videoherní výrobní společnosti Atlus. (Conspi)