Yeppeun namja

• Jižní Korea 예쁜남자 (více)

Epizody(16)

Vavča

Mně se ten seriál velmi líbí, dovede mixovat bez problémů žánry, sledovat dráhu profesionálního dobyvatele, manipulátora ženských srdcí, kterého ho hraje Jang Geun-seok je velmi zábavné. Vážné téma, pojaté v netradičním hávu, náš hrdopýšek musí dobýt srdce typově různých žen, zkusit kam až se lze s pomocí žen dostat. Velmi okouzlující hlavní herec není jediná deviza seriálu. K ruce má i schopnou asistentku, navíc ho zbožňuje IU, některé komediální záseky nemají chybu. Jsem zklamán trochu z konce a vyznění seriálu, který popírá původní ideu, stejně tak zamrzí určitá ztráta tempa, ale seriál je to pořád originální a zábavný, k čtyřem hvězdám měl relativně blízko. ()

Zelilu007

Ti dva se k sobě vůbec nehodili. A hlavní dívčí postava se mně ze začátku vůbec nezamlouvala. Proto jsem dala ze začátku 2*, ale nakonec dokázala s tím druhým hercem vytvořit dost vtipné scénky. Jang Geun Suk měl konečně možnost ukázat všechny jeho tváře a měnění charakteru a jeho hairstyles mne zase jednou dostaly. Nejvíc se mi líbilo jeho pózování . Musím připomenout scénku s ramenem to mně tak rozesmálo, že jsem v jednu chvilku spadla z postele. Bohužel jsem si tento seriál nemohla plně vychutnat kvůli anglickým titulkům, tak že jsem vlastně nepochopila hlavní linku s ženuškami. Proto budu potřebovat druhé shlédnutí, ale nemyslím že budu hodnotit jinak. Mno uvidíme. Zatím tak trochu souhlasím s Krysap. ()

Krysap

Tomuhle seriálu ublížily dvě věci - za prvé podle mě každý čekal, že půjde o romantickou, mírně až více ztřeštěnou komedii. A ono to tak opravdu zazčátku vypadá, typický praštěný přehrávání, Jang Geun-Seok a jeho typicky frackovitý projev.. Jenomže potom se najednou něco změní a člověk zjistí, že sranda je to jenom chvílema a ve skutečnosti jde spíš o jakési výchovné rodinné drama, kde jsou sice občas komický scénky, ale hlavní téma je psychologický vývoj hlavního hrdiny. Já vlatně pořád nejsem schopná říct, na co jsem se koukala - jestli na komedii, nebo na vážnou věc. Podle mě převaha vážný linky dost diváků zklamala, protože prostě čekali čistou srandu. No a tak měl seriál skoro od začátku hodně nízkou sledovanost a proto se jej taky autoři rozhodli utnout už v 16. díle a nenatočit původně plánovaných 20. No a to je ta druhá věc, která hodně moc ublížila. Poslední dva díly byly opravdu jako by na ně člověk koukal zrychleně. Místo, abychom si několik dílů užívali to, k čemu měl děj správně dospět - tedy dramatický souboj mezi rodičem a synem, tak najednou to bylo šup-šup, člověk to skoro ani nestačil sledovat a přišel konec. Myslim že nám autoři kldině ty čtyři díly navíc mohli dopřát.. Pak bych možná dala i 4*. Ještě k hlavním představitelům - neměla jsem výtky vůči nikomu, JGS je moje slabost, takže ten mě asi nedokáže zklamat nikdy.- Příjemně mě překvapil Lee Jang-Woo, IU byla taková, jaká měla být. Prostě hercům nemám co vytknout, ale autory bych nakopala. ()

Moiraine

Celkově mě Pretty Boy docela bavil, ale přišlo mi, že se někde v průběhu seriál začal odchylovat od původního konceptu. Nemusí to být nutně na škodu, ale tady to dobrou službu neudělalo. Žánrový přesun od komedie někam, dejme tomu, k dramatu se u Korejců děje celkem často, tak mě to ani nepřekvapilo a i později se občas objevily okamžiky, které mě pobavili. Kde mi to vadilo, byl děj. Druhá polovina seriálu je v rozporu s některými výroky, které zazněly ze začátku. Navíc jak je předkládán Ma Teho souboj s neúprosným světem byznysu, tak tvůrci nějak zapomínají, že mají jen omezený počet epizod, takže ten konec je celkem dost uspěchaný. Plusem budiž ale to, že hlavní postavy mě bavily, což nebývá u kdramat samozřejmostí. ()

Sykon

Tohle nebude Geun Seokův nejpovedenější snímek, ale ani ne ten nejhorší. Seriál trpí typickým korejským mixováním žánrů, které se tentokrát neprolínají, jako spíš střídají - a to mnohdy dost rázně. Ale zpočátku je to zábava, a ten uspěchaný konec jsem ochotný odpustit, když jsem zjistil, že scénáristé museli seriál náhle zkrátit o čtyři díly. ()

Denila

Musím uznat, že tento seriál je jako dělaný pro fanynky, Jang Geun Suk se předvedl ve všech možných kabátcích. Mým největším oblíbencem není a proto jsem až tak pohlcená nebyla. SPOILER!! Z hlavni dvojice Ma Te a David jsem samozřejmě fandila Davidovi. Ono už to u mě tak bývá že si vyberu méně pravděpodobnější happy end a pak jsem z toho rozladěná. Avšak už od začátku byl tím správným roztomiloušem. Navíc k sobě konečná dvojice neladila, s Davidem byla preci jen na podrobnější vlně. ()

LilySever

Žiješ-li život jako hru, můžeš se i ty sám stát hračkou, protože hraješ-li si s druhými, oni si začnou pohrávat s tebou. A proto nezapomínej! Hračku dítě vždycky nakonec odhodí. Netradiční seriál, který podle anotace slibuje stokrát viděné, donutí ovšem člověka buďto mu porozumět, nebo jej nepochopit. Tento seriál má výraznou nevýhodu v předporozumění, které se v potenciálním divákovi může vytvořit, inzeruje, čím bude a ve skutečnosti čím není, přitom neprozrazuje, že není důležité se na něj jen dívat, ale i u něj přemýšlet. Všechna korejská dramata mají v rámci každého žánru velmi podobnou fabuli i syžet a za odklonění následuje trest. Zatímco zde se tvůrci soustředili na psychologický a morální vývoj hlavního hrdiny, rozehráli desítku různorodých a velmi působivých žen, vystavěných bez povrchního principu černá-bílá, následkem toho museli upozadit romanci (což v rámci zpracovávaného námětu je plus). Místo lásky až za hrob je akcentovaná láska jako přátelská blízkost a možnost mít na koho se spolehnout (což je pro mě další plus). Nicméně tu nechybí milostný trojúhelník, jenž vzácně není jen na ozdobu. Na druhou stranu, hlavní hrdinka Kim Bo-tong byla pro mě asi největší oříšek, v prvních dílech její jednání působilo přehnaně a slaboduše, postupně se ale ukázalo, že je velmi bystrá a přemýšlivá, nakonec si ji lze snadno oblíbit navzdory tomu, že jistou komplexnost postrádá. Pokrytectví, bezstarostnost a zaslepenost jsou vlastnosti, které kolem sebe šíří Ma-te. Kde mohl, tam hledal jednodušší cestu, jen natahoval ruku a nic nedával a pak se roztříštil o svůj vlastní obraz v zrcadle, které mu nastavilo deset žen. Jeho postavu považuji za jednu z nejzajímavějších v k-dramalandu, protože je první, z něhož jsem měla pocit, že ztrácí půdu pod nohama z důvodu ohrožení vědomí své vlastní identity. (U něj mě také zaujalo, že vztah matky a syna není jen nutná část jeho charakteristiky, která by se odbyla v prvním díle, ale provází nás celým seriálem.) David je sice skladkobolným druhým hrdinou, které nepovažuji za dobře vytvářené charaktery, ale nakonec v rámci své kategorie má nečekaně velké kouzlo, nadto mě velmi bavila interakce a vztah přátelství-nepřátelství mezi ním a Ma-tem. Někdo tvrdí, že příběh je nudný nebo špatný, mě přijde ve své podstatě geniální, i když v rámci zpracování (špatná režie, nepříliš práce s kamerou a rušivé střihy) má výkyvy nahoru i dolů, ve výsledku působí neučesaně a neuvěřitelně uspěchaně (což naopak někde ubírá vývoji věrohodnosti). Drama nám místy podává didaktickou linii, ale je dávkovaná nenápadně, nenásilnou formou, a hlavně docela realisticky bez přílišné idealizace - spíše než trest za špatnost následuje smír. Problém je s žánrovým zařazením mísí se tu tragikomické prvky, trochu groteska, ale nechybí ani zapamatováníhodné čistokrevně komické scény, neuskutečnil se tu jen přechod od komedie k melodramatu, protože vztah komedie-drama trvá téměř po celou dobu. Nesmíme zapomínat, že jsme v populární tvorbě, která na konci vše vyřeší a rozbitý svět zase složí (co zůstane nedořečené ve mě budí znovu iluzi reality, protože v realitě se také vše nevyřeší). Pro mě byl opravdu nevídaný zážitek sledovat tříštící se hrdinův omezený svět falešných jistot a jeho povrchního neautentického života, přičemž za těmi střepy se nenacházel vždy jen reálný svět, ale někdy tam byla i naprostá tma. Do třetího dílu jsem uvažovala o třech hvězdách, následně o čtyřech a pěti, čtyři hvězdy jsem dala Master of the Sun, který ohromoval velkolepou výpravou, dramatickým dějem, roztomilým vztahem a vyprofilovanými postavami, ale pod tím vším něco chybělo, z toho důvodu i přes jasná selhání ve formě tohoto seriálu, dávám pět hvězd za myšlenku, kterou alespoň nastínili (i když ke konci se jim začínala drobit). Doporučuji všem, kteří chtějí vidět v korejském seriálu něco jiného, než dokonalý příběh, jenž ale uvnitř vypadá jako bublinková čokoláda, toto je pralinka s hořkosladkou náplň. (Pátá hvězda za odvahu odklonit se od typických korejských syžetů.) () (méně) (více)

Hachi707

Nechci, aby moje nízké hodnocení pomáhalo odrazovat lidi, ale když si vezmu ostatní korejské seriály, tak tohle patří k podprůměru. Ale i když je to hrozná kravina, tak je sledování v celku příjemné a uvolňující. Sem tam se i možná zasmějete a něco vám i přijde líto. Pro náročného diváka to ale není správná volba. ()

sara93

Velmi příjemnej seriál . Role zlatokopa se k Geun-seok Jang velice hodí . Oba hl. hrdinové byli k sežrání . Jako celek seriál funguje skoro ve všech směrech . ()