Yeppeun namja (TV seriál)

• Jižní Korea

Pretty Boy

(neoficiální název)

Romantický / Komedie / Drama / Rodinný

Jižní Korea, 2013, 16x60 min

Ti dva se k sobě vůbec nehodili. A hlavní dívčí postava se mně ze začátku vůbec nezamlouvala. Proto jsem dala ze začátku 2*, ale nakonec dokázala s tím druhým hercem vytvořit dost vtipné scénky. Jang Geun Suk měl konečně možnost ukázat všechny jeho tváře a měnění charakteru a jeho hairstyles mne zase jednou dostaly. Nejvíc se mi líbilo jeho pózování . Musím připomenout scénku s ramenem to mně tak rozesmálo, že jsem v jednu chvilku spadla z postele. Bohužel jsem si tento seriál nemohla plně vychutnat kvůli anglickým titulkům, tak že jsem vlastně nepochopila hlavní linku s ženuškami. Proto budu potřebovat druhé shlédnutí, ale nemyslím že budu hodnotit jinak. Mno uvidíme. Zatím tak trochu souhlasím s Krysap.(9.7.2014)

Zo začiatku ma tento seriál veľmi nezaujal. Postupne sa však všetko menilo. Ako môj názor na jednotlivých hercov, tak aj na dej. Kim Bo Tong mi zo začiatku veľmi liezla na nervy a tú zamilovanosť som jej až vyše desať dielov ani neverila. Stále však prenasledovala svojho Ma Te-ho a nenechala ho ani na sekundu na pokoji. Postupne som si na to zvykla a musím uznať, že niektoré jej scénky sa vydarili a zasmiala som sa. Som tiež rada, že nehrala nejakú žiarlivku, ale všetko si to vedela sama odvodiť. Keď Ma Te oppa chodil s nejakou ženou nezapodievala sa tým a zbytočne ju to nezožieralo, čo mi ušetrilo veľa energie. Yeppeun Ma Te- ho som zo začiatku tiež veľmi nemusela (prvé diely), ale potom, keď začal tú svoju príťažlivosť využívať a sám sa na tom bavil, som z neho nemohla. Robil si z tých žien srandu a darilo sa mu. Hlavne, keď vždy naschvál nahodil ten svoj zamyslený pohľad. :D Celkovo aj tá myšlienka, že dostával za úlohu "postarať" sa o tie ženy bola zaujímavá a človek sa čo to o manipulácii ľudí aj naučí. Obdivujem tiež trpezlivosť a pokojnú povahu, ktorú mala Hong Yoo Ra. Vždy bola o krok vpredu a páčilo sa mi, ako mala všetko pekne premyslené. Moja nesympatia k nej sa zmenila na sympatiu prakticky hneď po tom, ako som sa dozvedela o jej živote. Nakoniec spomeniem Davida. On sa mi veľmi páčil. Ten jeho smiech bol úplne epic :D presne tak isto sa smial aj člen bezpečnostného týmu v Master's Sun. Musím však povedať, že tento seriál mal chyby a dosť vecí mi aj prekážalo resp. chýbalo no s prihliadnutím očí mu dávam nakoniec tie 4* pretože ak by som mu dala 3* bolo by to porovnateľné napr. ku Heartstrings, ale tento seriál bol pre mňa určite lepší. + scény, kde počuť ako sa Ma Te a David myšlienkovo "rozprávajú" a robia si napriek boli super!(10.1.2014)

Celkově mě Pretty Boy docela bavil, ale přišlo mi, že se někde v průběhu seriál začal odchylovat od původního konceptu. Nemusí to být nutně na škodu, ale tady to dobrou službu neudělalo. Žánrový přesun od komedie někam, dejme tomu, k dramatu se u Korejců děje celkem často, tak mě to ani nepřekvapilo a i později se občas objevily okamžiky, které mě pobavili. Kde mi to vadilo, byl děj. Druhá polovina seriálu je v rozporu s některými výroky, které zazněly ze začátku. Navíc jak je předkládán Ma Teho souboj s neúprosným světem byznysu, tak tvůrci nějak zapomínají, že mají jen omezený počet epizod, takže ten konec je celkem dost uspěchaný. Plusem budiž ale to, že hlavní postavy mě bavily, což nebývá u kdramat samozřejmostí.(11.1.2014)

• Hachi707

Nechci, aby moje nízké hodnocení pomáhalo odrazovat lidi, ale když si vezmu ostatní korejské seriály, tak tohle patří k podprůměru. Ale i když je to hrozná kravina, tak je sledování v celku příjemné a uvolňující. Sem tam se i možná zasmějete a něco vám i přijde líto. Pro náročného diváka to ale není správná volba.(11.1.2015)

Žiješ-li život jako hru, můžeš se i ty sám stát hračkou, protože hraješ-li si s druhými, oni si začnou pohrávat s tebou. A proto nezapomínej! Hračku dítě vždycky nakonec odhodí. Netradiční seriál, který podle anotace slibuje stokrát viděné, donutí ovšem člověka buďto mu porozumět, nebo jej nepochopit. Tento seriál má výraznou nevýhodu v předporozumění, které se v potenciálním divákovi může vytvořit, inzeruje, čím bude a ve skutečnosti čím není, přitom neprozrazuje, že není důležité se na něj jen dívat, ale i u něj přemýšlet. Všechna korejská dramata mají v rámci každého žánru velmi podobnou fabuli i syžet a za odklonění následuje trest. Zatímco zde se tvůrci soustředili na psychologický a morální vývoj hlavního hrdiny, rozehráli desítku různorodých a velmi působivých žen, vystavěných bez povrchního principu černá-bílá, následkem toho museli upozadit romanci (což v rámci zpracovávaného námětu je plus). Místo lásky až za hrob je akcentovaná láska jako přátelská blízkost a možnost mít na koho se spolehnout (což je pro mě další plus). Nicméně tu nechybí milostný trojúhelník, jenž vzácně není jen na ozdobu. Na druhou stranu, hlavní hrdinka Kim Bo-tong byla pro mě asi největší oříšek, v prvních dílech její jednání působilo přehnaně a slaboduše, postupně se ale ukázalo, že je velmi bystrá a přemýšlivá, nakonec si ji lze snadno oblíbit navzdory tomu, že jistou komplexnost postrádá. Pokrytectví, bezstarostnost a zaslepenost jsou vlastnosti, které kolem sebe šíří Ma-te. Kde mohl, tam hledal jednodušší cestu, jen natahoval ruku a nic nedával a pak se roztříštil o svůj vlastní obraz v zrcadle, které mu nastavilo deset žen. Jeho postavu považuji za jednu z nejzajímavějších v k-dramalandu, protože je první, z něhož jsem měla pocit, že ztrácí půdu pod nohama z důvodu ohrožení vědomí své vlastní identity. (U něj mě také zaujalo, že vztah matky a syna není jen nutná část jeho charakteristiky, která by se odbyla v prvním díle, ale provází nás celým seriálem.) David je sice skladkobolným druhým hrdinou, které nepovažuji za dobře vytvářené charaktery, ale nakonec v rámci své kategorie má nečekaně velké kouzlo, nadto mě velmi bavila interakce a vztah přátelství-nepřátelství mezi ním a Ma-tem. Někdo tvrdí, že příběh je nudný nebo špatný, mě přijde ve své podstatě geniální, i když v rámci zpracování (špatná režie, nepříliš práce s kamerou a rušivé střihy) má výkyvy nahoru i dolů, ve výsledku působí neučesaně a neuvěřitelně uspěchaně (což naopak někde ubírá vývoji věrohodnosti). Drama nám místy podává didaktickou linii, ale je dávkovaná nenápadně, nenásilnou formou, a hlavně docela realisticky bez přílišné idealizace - spíše než trest za špatnost následuje smír. Problém je s žánrovým zařazením mísí se tu tragikomické prvky, trochu groteska, ale nechybí ani zapamatováníhodné čistokrevně komické scény, neuskutečnil se tu jen přechod od komedie k melodramatu, protože vztah komedie-drama trvá téměř po celou dobu. Nesmíme zapomínat, že jsme v populární tvorbě, která na konci vše vyřeší a rozbitý svět zase složí (co zůstane nedořečené ve mě budí znovu iluzi reality, protože v realitě se také vše nevyřeší). Pro mě byl opravdu nevídaný zážitek sledovat tříštící se hrdinův omezený svět falešných jistot a jeho povrchního neautentického života, přičemž za těmi střepy se nenacházel vždy jen reálný svět, ale někdy tam byla i naprostá tma. Do třetího dílu jsem uvažovala o třech hvězdách, následně o čtyřech a pěti, čtyři hvězdy jsem dala Master of the Sun, který ohromoval velkolepou výpravou, dramatickým dějem, roztomilým vztahem a vyprofilovanými postavami, ale pod tím vším něco chybělo, z toho důvodu i přes jasná selhání ve formě tohoto seriálu, dávám pět hvězd za myšlenku, kterou alespoň nastínili (i když ke konci se jim začínala drobit). Doporučuji všem, kteří chtějí vidět v korejském seriálu něco jiného, než dokonalý příběh, jenž ale uvnitř vypadá jako bublinková čokoláda, toto je pralinka s hořkosladkou náplň. (Pátá hvězda za odvahu odklonit se od typických korejských syžetů.)(11.1.2014)

• - V 3. epizóde 1. série môžeme vidieť nové vlasy Geun-seok Janga, ktorý sa prvýkrát po štyroch rokoch ostrihal. (DoramaManiac)