Out of the Dark

Z temnoty

Out of the Dark

Horor / Thriller

USA / Kolumbie / Španělsko, 2014, 92 min

S odhlédnutím od toho, že mě špiclovskej xicht Julie Stiles neskutečně irituje, musím v rámci možností oponovat místním haterům duchařin, že tenhle horůrek z exotickýho prostředí není vůbec mizerný. Samozřejmě se nejedná o nic extra, co bych měl všude doporučovat, ale především v první polovině filmu Z temnoty vystupují stvoření dostatečně creepy na to, aby si diváka udržely až do konce, který, uznávám, dojíždí už jen na rtuťovité výpary. Pěkně natočené, na jeden pozdní (domácí) večer úplně OK. 60%(24.2.2015)

• *CARNIFEX*

Paul sa spolu s rodinou presťahuje z Londýna do malého mestečka v Kolumbii, kde jeho manželka Sarah dostáva príležitosť na novej pracovnej pozícii. Jej otec totiž v danej oblasti vlastní veľkú fabriku na výrobu papiera. Život v obrovskej vile uprostred krásnej prírody sa na prvý pohľad zdá ako ďalšie z mnoha plusov, ktoré ich postretlo. Opak je však pravdou. Paulovu rodinu začínajú v novom príbytku po relatívne krátkom čase prenasledovať rôzne vidiny či preľudy, ktoré skrývajú hrôzostrašné tajomstvo. Napriek tomu, že to nikto ani len netuší, v ohrození života je najmä .... Zaujať niečím novým v subžánri duchariny, to je ako vymyslieť bicykel na ktorom sa nemusí šliapať. Potešilo herecké obsadenie, kvalitné spracovanie či snaha o nastolenie mrazivej atmosféry. Bohužiaľ, napriek pár lakačkám, ktoré sú hlavným prvkom tohto subžánru, niet priveľa momentov, ktoré by vystrašili. "Out of Dark" je proste ničím výnimočný slabší priemer - 45%.(20.1.2015)

• George Stobbart

Mladí rodičia s dcérkou sa presťahujú do Kolumbie za rodinným biznisom, no v ich domčeku sa začínajú prejavovať podivné hluky-zvuky-výjavy. Na životnom kľude im nepridáva ani miestna legenda o množstve upálených detí a onedlho je jasné, že situácia sa sama od seba nezlepší. Klasická haunted house story spojená s tiež klasickou témou vraždiacich detí, tento krát teda ich duchov. A to nie je žiadny spoiler, pretože ten film je bohužiaľ od začiatku do konca tak predvídateľná báchorka, až to bolí. Mohla to byť rutinná, pozerateľná žánrovka, ale tá otupná klišovitosť a opotrebovanosť, v spojení s celkovou nezaujímavosťou, to v mojich očiach ťahajú do nudného podpriemeru. Bratia Pastorovci, ktorí kedysi zaujali slušným "Carriers" si postupne, ale poctivo degradujú svoje renomé.(14.1.2015)

• Dellamorte

Všimol si vôbec někdo, jak se emotívně poslední dobou herecky zneuźívajú deti v horroroch ?Tak toto bol jeden veľmi napínavý thrill, s pôsobivou scenériou, k posrání hutnou atmosférou až som sa skoro ňaľakaľa, no práve som nebola fyzicky príítomná. To LuXXL záverečné vodopudné inferno však znížilo už aj tak nízko položenú laťku. Neviem ako ty, no ja som bola napnutá. Bolo mi totiž ľúto Hannah ( no aj seba of kórz).(15.1.2015)

Priemerná novinka, ale dala sa sledovať bez problémov. Tentokrát rodinka bojuje o život svojej dcéry, ktorú uniesli duchovia znetvorených detičiek. Dobrý nápad, ale nedostatočne využitý. Úvod vyzeral nádejne, potom sa polovicu filmu tradične nič nedeje - je tu síce nejaké budovanie atmosféry, ale to je asi tak všetko. Možno to mohlo ostať pri haunted house a pritvrdiť v tomto smere, no napokon nie. Pátranie, pobehovanie kade tade, história celého tohto bordelu... nezaujímavé. Ja mám tých detských duchov / zabijakov celkom v obľube, ale v tomto horore ich teda veľmi často neukazovali, čo je na škodu veci. Nakrútené je to kvalitne, herci taktiež ušli, len keby som sa aspoň občas zľakol.(14.1.2015)