Out of the Dark

Out of the Dark

Horor / Thriller

USA / Kolumbie / Španělsko, 2014, 92 min

• mzss1

|13%| No do háje. Strašná kravina. Krátká stopáž a já umíral a myslel jsem, že mám tento brak puštěný minimálně 4 hodiny. Od začátku do konce nehorázná nuda. Proč jsem vůbec nedal odpad ? Odpady moc nedávám. Navíc, zde moc nelogických chyb nebylo, spíš to byla nuda. Aspon ty 2 menší lekací scény a nějaké to rozuzlení na konci, ale to je asi tak všechno, takže si říkám, že bych měl v hodnocení zpřísnit. Hudba ? Tam asi nebyla. Herecké obsazení mi bylo ukradené. Roztahané to bylo, že se sotva něco dělo. A vůbec jsem se nebál, takže horor ? To asi ne. No, budu končit, nemá cenu pokračovat. NIKOMU NEDOPORUČUJI !!! Velká ztráta času !(23.2.2015)

• Dellamorte

Všimol si vôbec někdo, jak se emotívně poslední dobou herecky zneuźívajú deti v horroroch ?Tak toto bol jeden veľmi napínavý thrill, s pôsobivou scenériou, k posrání hutnou atmosférou až som sa skoro ňaľakaľa, no práve som nebola fyzicky príítomná. To LuXXL záverečné vodopudné inferno však znížilo už aj tak nízko položenú laťku. Neviem ako ty, no ja som bola napnutá. Bolo mi totiž ľúto Hannah ( no aj seba of kórz).(15.1.2015)

• dr.horrible

SPOILERy.. Podobnú pointu raz natočil del Toro. Akurát že on to vedel. Quílez nezvláda okrem lakačiek takmer nič, hercov vedie k výkonom úrovne tv filmov, a využiť nedokáže ani prostredie. Nejakú mystiku rieši vlastne až v závere, mimo jednej scény s obradom, až tesne pred koncom sa pokúsi nastoliť atmosféru mestečka duchov (mestečka s duchmi), pričom až dovtedy viac sníma rybí trh a exotiku. Navyše dlho dlho ani neviete, či vlastne o duchov ide, byť to tak pôsobí. A stále tie lakačky. Neni ich moc, avšak napätie a strach (skúste sa pri tom filme báť) absentujú, tak mu vlastne nič iné ani nezostáva.(22.1.2015)

• J*A*S*M

V komentáři bude celkem zásadní spoiler, takže před zhlédnutím filmu se spokojte s tím, že Out of the Dark je zručně natočená a místy příjemně atmosférická hororově-mysteriózní jednohubka. Pokud má tedy člověk náladu na nenáročnou žánrovou rozcvičku, která se bude - děj se co děj - držet zajetých klišé a splní jen to, co se od ní bezpodmínečně očekává, je tento film poměrně slušnou volbou. Duchové domorodých dětí působí strašidelně (byť se s nimi nesetkáme příliš často), prostředí kolumbijského městečka je příjemně exotické, ústřední haunted-house vila pěkná na pohled. Škoda hlavně toho, že tvůrci se zde dopustili jedné z největších píčovin, které lze u prosté neambiciózní hororové žánrovky udělat - totiž v průběhu děje - ještě před "napínavým" finále - odhalit, že zdejší domnělé zlo vlastně není tak úplně zlé. Co já jako divák si s tím pak mám bože počít. Strach a napětí jsou nenávratně v čudu, filosofovat nad tím nebudu, protože mě předchozí minuty nenaladili na vlnu relativizujícího artu, a dojímat se taky ne. Prostě jak ten film hezky začal, tak ke konci padnul přímo na držku.(14.1.2015)

• Wacoslav1

Hodně špatnej vtip, teda pokud se mělo jednat o horor kterým to evidentně není. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych byl nějak překvapenej, protože v tý záplavě kinosraček to jest takzvaných rádoby pseudo hororů je to jenom další kamínek do mozaiky hodně shnilý a padající pyramidy. Jo jde to sraček to už pozoruju nějakou dobu a pokud se najde někdo kdo za to vyhodí jedinou korunu za návštěvu kina (stejně nechápu kdo tohle procpe na plátna) tak by se měl nechat dobrovolně zbičovat, vytrhat si nehty a nechat se rozpustit v kyselině, když teda chce zažít pořádnej horor. Jedinej důvod proč to není totální dno jako např Jesabelle, je ta slušná výprava. Pěkný exotický prostředí. Kdyby scénárista a režisér nebyli úplní impotenti, tak se dalo využít. Nestalo se.10%(27.2.2015)