silentname

Schopný film. Nemyslím si, že ide o vynikajúcu detektívku, ale odvádza svoju prácu celkom dobre a vytvára aj určitú záhadu. Sú tu veci, ktoré sa dajú celkom dobre a jednoducho odhadnúť, no rovnako sú tu aj dobré prekvapenia, ktoré tomu vedia niečo dodať. Nenudilo ma to, malo to dobrý dej a hlavný hrdina funguje celkom dobre ako súkromný detektív. A niekedy sa ľudia proste zapletú náhodou do vecí, ktoré by sa ich inak netýkali. Ale stane sa niečo, čo ich spraví osobné. Funguje to schopne, má to atmosféru, pár prekvapení sa tu nájde a nebránil by som sa tomu pozrieť si to znovu. Hudba je okey, herci sú v pohode a vyzerá to dobre. Čo viac je treba? Podľa mňa film, ktorý splnil svoj účel. Hodnotenie: C+ ()

kaylin

Film noir v moderním provedení, ale ne tak, aby to bylo příliš laciné, ale tak, aby to mělo tu správnou atmosféru. Detektiv není úplně Marlowe, ale zase tak moc k němu daleko nemá. Je správně drsný, nebojácný, má suchý humor. Tohle je film, který se mi i díky svojí zápletce musel líbit a také se mi líbil. ()