poster

Bez dechu

 • USA

  Oxygen

 • USA

  Dying to Escape

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1999, 92 min

 • cab
  ****

  Policistka alkoholik (dobre obsazena Maura Tierney), ktera schovava nejen sve znovu zacinajici problemy s alkoholem pred manzelem, sefem detektivu, se zaplete do vysetrovani unosce (presvedcivy Adrien Brody), ktery nekde v okoli zakopal telo bohate zeny a pozaduje vykupne po jejim manzelovi. Kdyz se penize nedostanou do jeho rukou, jak si preje, behem 24 hodin ji dojde vzduch a zemre. Dobra kriminalka s presvedcivymi herci v solidnim tempu. 70%(28.3.2007)

 • Pavlík
  **

  18. 10. (288.); umřít zaživa v rakvi bych tedy vůbec nechtěl(19.10.2012)

 • Aluska88
  ***

  Adrien Brody si zde střihl ukázkového, vychytralého záporáka. A nebýt zcela průměrně a stereotypně zpracovaného děje, který rovnou celý potenciál "Bez dechu" hodil do koše a snímek samotný mezi ty řadové, sotva zapamatovatelné kousky, mohlo se jednat o parádní krimithriller. Scénář i dialogy kvalitní, tempo svižné, ale ani díky tomu se filmu nepodaří vytáhnout se z průměru. Také "příběh" Maury Tierney mohl být více rozveden, takto zůstal docela nedotažen. A je to škoda, protože její postava byla také zajímavá a chemie s Brodym fungovala zdařile. A jako dívka a fanynka Adriena musím konstatovat, že zde vypadal naprosto krásně a role padoucha ho učinila neskonale přitažlivým:)(7.10.2012)

 • dogma97
  *

  POZOR - OBSAHUJE SPOILER! Zápletka OK, Brody OK, ale jinak dost ubožárna. V úvodu směšná honička Fosterové za černochem, kdy on musí vehementně předstírat usilovný běh, zatímco ho Tierney se zřetelně těžkým spodkem jakože dohání. A když černocha srazí auto, ona se opře na druhé straně o kastli a tasí (a mluví) do prázdna! Tím u mě jako policajtka rovnocená mužům skončila - koneckonců takových demencí je ve filmu víc (její honička v autě, předávání peněz na hřbitově, únik z vyšetřovací místnosti aj.). Postava hlavní hrdinky je největší slabinou, hlavně ve scénáři. Komu nevadí zásadní nelogičnosti, račte dál (pozor - akce vám to nevynahradí!) - ostatní varuju.(2.6.2011)

 • MickeyStuma
  ****

  Psychologická válka mezi policistou a únoscem. Vynikající Adrien Brody a sympatická Maura Tiernen (známá hlavně ze seriálu 'Pohotovost') tu rozehráli napínavou podívanou. Příběh je velice jednoduchý, ale i zde platí, že v jednoduchosti je síla. Tvůrci se tu snažili vytvořit atmosféru, aby divák napětím skoro nedýchal, což se jim z části povedlo. A to si vystačili bez hřmotných akčních scén. Klobouk dolů, tohle se leckomu nepovede.(6.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace