poster

Harry to s vámi myslí dobře

 • Francie

  Harry, un ami qui vous veut du bien

 • Slovensko

  Harry to s vami myslí dobre

 • Velká Británie

  Harry, He's Here to Help

 • USA

  With a Friend Like Harry...

Komedie / Drama / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 117 min

Režie:

Dominik Moll

Producenti:

Michel Saint-Jean

Střih:

Yannick Kergoat

Scénografie:

Michel Barthélémy, Boris Piot (set dekoratér)

Masky:

Sylvie Aid

Kostýmy:

Virginie Montel
(další profese)
 • mourinho
  ***

  Příjemně mrazivý, znepokojující thriller už třeba jen tím, jak civilně působí. Harry je zahraný velmi přesvědčivě, jediný problém tak vidím akorát ve vykonstruovanosti a uvěřitelnosti motivu. Nějak se mi ty důvody proč to všechno nepozdávají a jsou alespoň pro mě málo pochopitelné. Na druhou stranu všelijakých psychopatů a bláznů je opravdu na každém rohu přehršel a ta neočekávanost jednání jinak docela sympatického a hlavně dobrosrdečného "kamaráda" může fungovat i jako alarmující varování ve smyslu "vždy se měj na pozoru a nikdy nikomu nevěř". Záleží na každém jak to přijme.(18.11.2011)

 • zette
  ***

  Tak zajimavy film to byl. Mozna uz ztracim smysl pro humor, nic komedialniho jsem v tomto filmu vsak nevidel. Sergi Lopez se sve role ujal vyborne. Namet ani scenar sice neni nicim originalni, i tak divak napnute sleduje dej a je zvedavy o co Harrymu jde a co zase vyvede. Ostatne vyber jeho pritelkyne byla trefa do cerneho, jako by mela parodovat ty zastupy naivnich a hloupych slecen ze vsech moznych hororu. Na film se pekne diva, i pres spoustu nudnych a nezajimavych pasazi. Jeste bych vytknul malo dramaticky zaver. 67%.(20.12.2009)

 • djbarrel
  ***

  Celkem zajímavý film, ačkoliv měl hodně pomalé tempo a některá pasáže byli řekněme nudné ... Nicméně Harry byl opravdu skvělý a působivý. Na své pomalé tempo se mi zdálo že film skončil velmi rychle. Snad bych ještě vytknul filmu označení komedie. Možná byla chyba na mé straně, ale nic komediálního jsem na filmu neshledal. 65 %(20.6.2011)

 • genetique
  ****

  Inšpirácia anglickým štýlom čierneho humoru priniesla svoje ovocie a v kombinácii s elegantnou francúzskou thrillerovou atmosférou sa z filmu stáva naozaj svojský a nečakane výborný filmový zážitok. Nápad je špičkový, samotné spracovanie už ale malo pár vecí, ktoré by sa dali vylepšiť. Z jednotlivých scén sa dalo vyžmýkať určite viac morbídneho humoru, ktorý si film vyslovene žiadal, a ja tiež. Atmosféra bola ale skvelá, réžia bola aj napriek komornému tempu celého príbehu stále v strehu, a ja som si naozaj ani raz netrúfol odhadnúť čo sa bude diať v nasledujúcej scéne. Som rád, že podobný námet bol spracovaný práve v európskej produkcii, pretože niečo podobné by som si dovolil dať do rúk asi len bratom Coenovcom. 80%.(3.1.2010)

 • Saprofag
  ***

  Dokážu si představit, že tohle někomu i nesedne, protože se nebavil tolik jako u nějakýho šílenýho blockbusteru. No jo, ale podívejte se kolik lidí tomu dá míň než tři hvězdy, opravdu málokdo. To už něco znamená. Ikdyž to opravdu není nervy drásající, tak je to minimálně neurážející zábavná pohoda. Ta báseň opravdu nebyla moc směšná a opravdu byla docela dobrá :). Za tři, nic víc a vůbec nic míň!(25.7.2012)