Reklama

Reklama

Harry to s vámi myslí dobře

  • Francie Harry, un ami qui vous veut du bien (více)

Obsahy(1)

Normální mladá rodinka. Táta Michel (Laurent Lucas), máma Claire (Mathilde Seigner) a tři malé dcerky, dokonale odsávající rodičům energii. Začátek prázdnin a úporné vedro. Rodina míří autem do pět let rozestavěného prázdninového domu, který je neustálým zdrojem mnoha problémů. Náležitě je prohlubují i rodiče Michela. Pochopitelně nervy mladého páru jsou značně pocuchány, když v tom se zjeví Harry (Sergi Lopez), dobro samo, muž, který je odhodlán udělat VŠECHNO pro Michelovo štěstí.

Druhý celovečerní film režiséra Dominika Molla je založen, podle slov režiséra, především na napětí. Je to napínavý film a zároveň komedie, ve které se prolíná radost s obavou. Harryho řešení nahánějí strach, ale poskytují také zábavu. Jsou děsivá, protože jsou zločinná, ale radostná, protože osvobozují. Jak se vyjádřil sám Dominik Moll: "Nechci napadat diváka, chci ho vtáhnout do filmu a zkusit film natočit tak, aby byl zábavný i při úzkostných scénách". Film získal mnoho nominací a ocenění na různých festivalech, včetně čtyř Césarů (nejlepší herec - Sergi Lopez, režie, střih, zvuk), dále nominace na cenu Britské filmové akademie BAFTA jako nejlepší neanglicky mluvený film a ocenění Evropskou filmovou cenou za nejlepší mužský herecký výkon - Sergi Lopez. A v neposlední řadě nominace na Zlatou palmu na Filmovém festivalu v Cannes 2001. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

zette 

všechny recenze uživatele

Tak zajimavy film to byl. Mozna uz ztracim smysl pro humor, nic komedialniho jsem v tomto filmu vsak nevidel. Sergi Lopez se sve role ujal vyborne. Namet ani scenar sice neni nicim originalni, i tak divak napnute sleduje dej a je zvedavy o co Harrymu jde a co zase vyvede. Ostatne vyber jeho pritelkyne byla trefa do cerneho, jako by mela parodovat ty zastupy naivnich a hloupych slecen ze vsech moznych hororu. Na film se pekne diva, i pres spoustu nudnych a nezajimavych pasazi. Jeste bych vytknul malo dramaticky zaver. 67%. ()

mourinho 

všechny recenze uživatele

Příjemně mrazivý, znepokojující thriller už třeba jen tím, jak civilně působí. Harry je zahraný velmi přesvědčivě, jediný problém tak vidím akorát ve vykonstruovanosti a uvěřitelnosti motivu. Nějak se mi ty důvody proč to všechno nepozdávají a jsou alespoň pro mě málo pochopitelné. Na druhou stranu všelijakých psychopatů a bláznů je opravdu na každém rohu přehršel a ta neočekávanost jednání jinak docela sympatického a hlavně dobrosrdečného "kamaráda" může fungovat i jako alarmující varování ve smyslu "vždy se měj na pozoru a nikdy nikomu nevěř". Záleží na každém jak to přijme. ()

Reklama

djbarrel 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý film, ačkoliv měl hodně pomalé tempo a některá pasáže byli řekněme nudné ... Nicméně Harry byl opravdu skvělý a působivý. Na své pomalé tempo se mi zdálo že film skončil velmi rychle. Snad bych ještě vytknul filmu označení komedie. Možná byla chyba na mé straně, ale nic komediálního jsem na filmu neshledal. 65 % ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Inšpirácia anglickým štýlom čierneho humoru priniesla svoje ovocie a v kombinácii s elegantnou francúzskou thrillerovou atmosférou sa z filmu stáva naozaj svojský a nečakane výborný filmový zážitok. Nápad je špičkový, samotné spracovanie už ale malo pár vecí, ktoré by sa dali vylepšiť. Z jednotlivých scén sa dalo vyžmýkať určite viac morbídneho humoru, ktorý si film vyslovene žiadal, a ja tiež. Atmosféra bola ale skvelá, réžia bola aj napriek komornému tempu celého príbehu stále v strehu, a ja som si naozaj ani raz netrúfol odhadnúť čo sa bude diať v nasledujúcej scéne. Som rád, že podobný námet bol spracovaný práve v európskej produkcii, pretože niečo podobné by som si dovolil dať do rúk asi len bratom Coenovcom. 80%. ()

Saprofag 

všechny recenze uživatele

Dokážu si představit, že tohle někomu i nesedne, protože se nebavil tolik jako u nějakýho šílenýho blockbusteru. No jo, ale podívejte se kolik lidí tomu dá míň než tři hvězdy, opravdu málokdo. To už něco znamená. Ikdyž to opravdu není nervy drásající, tak je to minimálně neurážející zábavná pohoda. Ta báseň opravdu nebyla moc směšná a opravdu byla docela dobrá :). Za tři, nic víc a vůbec nic míň! ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama