Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Když ještě chodila Futabe na nižší střední školu, byla velmi tichá a mírná. Společně s její hezkou tváří to způsobilo, že o ni několik chlapců projevilo svůj zájem a dívky ji za to nesnášely. Ona sama však měla ráda pouze jednoho chlapce – Tanaku – tichého mladíka z vedlejší třídy, který svým vzrůstem a povahou mezi ostatními nijak zvlášť nevynikal. V té době ještě netušila, že její cit byl tajně opětován. I přes svoji plachost se však jednoho dne Tanaka odhodlal a pozval Futabe na schůzku. Když však onen osudný den nastal, neukázal se a později se roznesla po škole zpráva, že se chlapec během letních prázdnin přestěhoval. Od té doby uběhly již tři roky. Futabe na všechny chlapce bez rozdílu zanevřela, a aby nebyla vytěsněna z kolektivu ostatními dívkami, rozhodla se pro vnější svět úplně změnit svoji povahu. Začala jednat velmi hlučně, mluvit prostoduše a vůbec se tak nějak prezentovat jako člověk, co je hrubý a nevychovaný. Kdykoliv pak o ni jen náhodou začne mít některý chlapec zájem, udělá vše pro to, aby se mu zošklivila. Přesto ale v sobě pořád nosí vzpomínku na svoji první lásku Tanaku, o kterém se domnívá, že již z jejího života definitivně zmizel. Jenže pravda je trochu někde jinde a Tanaka je jí blíž, než by ji kdy mohlo napadnout. Co se tedy stane, když se oba opět setkají? (EMIA)

(více)

Videa (6)

Promo 2

Recenze (15)

Starletka 

všechny recenze uživatele

Vezměte co nejvíc nesympatického hrdinu a dejte mu smutnou minulost, abyste ospravedlnili jeho nesnesitelné chování, přihoďte vypatlanou hlavní hrdinku, která se bude snažit změnit jeho život k lepšímu a přitom z ní bude pořád větší a větší stalker, dovršte to nevýraznými vedlejšími postavami, každé dejte jen jednu charakterovou vlastnost, a máte romantický hit roku. Klišé střídá klišé. Ani špetka originality. Příběh prakticky není. 12 dílů jsem ještě nějak přežila, ale kdyby to bylo delší, tak je to jasný drop. 3,5/10 ()

Larky odpad!

všechny recenze uživatele

Všechno špatně. Imbecilní dialogy, příšerná hudba, zoufale podprůměrná kresba a hlavně naprosto špatně napsané postavy dělají pro mě z Ao Haru Ride jen těžce usledovatelnou hloupost. O nějaké chemii mezi hlavními postavami absolutně nemůže být řeč. Vůbec nefungují komediální vložky dementní hlavní hrdinky. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemůžu najít byť jen jedno marginální pozitivum. -------- Žánr romantických Anime seriálů obsahuje daleko lepší kousky. A to pro kvalitní tituly nemusí člověk sahat nijak daleko do minulosti . Takové Kimi no Iru Machi a Golden Time, dva čistokrevně romantické seriály z minulého roku, jsou o parník lepší než tahle neuvěřitelně přízemní banalita. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Nudné. Nejde o tom, že je to předvídatelné a v žánru generické. Takových šódžo je spousta a člověk je zbožňuje. Jenomže Aoharu je prostě nuda – nezajímavé charaktery, příběh, který možná zaujme v prvních třech epizodách, ale pak se točí v kruzích a zájem se vytratí, nezapamatovatelná huba. Nemluvě o tom, že v osmém díle jsme se naučili to, že by holka neměla být v pohodě v klidu s klukem, protože by na ni přece mohl zaútočit (samozřejmě ústy, poté klidně jinými nástroji)! Prostě běžná praxe. Ani animací to nezaujalo, prostě standard. Vtipem... minimálně. Já celkově nemám moc ráda práci Sakisaky Io a tohle není výjimka. Neumí pořádně pracovat s charaktery, zázemím postav a vztahy a jejich (přirozeným) vývojem. Pokud si pustím první díl, dva kdekoliv uprostřed a poslední, o nic nepřijdu (největší bonus je u toho nepromrhaný čas) a naprosto budu vědět, co se děje. Čili za 12 dílů se nic zásadního nestane. Jsou lepší žánrové seriály. ()

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Moeeeeeeee 〜( ̄▽ ̄)〜 Fakt. Dala jsem si na začátku deset minut, jakože když to bude pořád taková nuda, kašlu na to. To bylo včera večer... No po těch deseti minutách to ani tak nuda bejt nepřestala, ale já zjistila, že se nehorázně šklebím a že ten úsměv nejde dolů. Vždycky jsem ho rozmasírovala, řekla si „A teď vážně!“ a do deseti minut byl zpátky. Ano, má to slabší chvilky. Má to dokonce velice slabé, až bídné chvilky a náznaky dramatu to nijak nezachrání, protože jsou jen záminkou k ospravedlnění hrdinčina stalkerství. Ale ten celkovej dojem... fuwaaa (~‾▿‾)~. Notaak, lidi, je to opravdu žánrově čisté shoujo anime a jako takové splnilo svůj úkol na jedničku s hvězdičkou. Příběh vám nejspíš nebude připadat vůbec zajímavý. Postavy vám nejspíš vůbec nepřirostou k srdci. Ale dostanete jedinečnou možnost přenést se do světa, kde neplatí pozemské zákony, do hlavy generické shoujo hrdinky. A jestli chcete, můžete tam utopit část svého příliš neobvyklého, komplikovaného a nepředvídatelného života. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

TOTO anime Ao Haru Ride zdá sa vôbec nesadne každému, alebo polovica ľudí je z neho nadšená a druhá nie. Premisa príbehu je naozaj veľmi jednoduchá a jej prvky sú teda niektoré predvídateľné a tak zostáva len romantika. Nehovoriac o tom, že animácia je naozaj svojrázna a nie veľmi okázalá a tak tu zostáva tiež priestor na to, aby sa niekomu páčila a inému vôbec. Mne sa to po vizuálnej stránke páčilo malo to svoju dušu a myslím si, že to chceli dosiahnuť. Hudba je veľmi jednoduchá a hudobné pasáže samé o sebe nezaujmú. Tak čo zostáva? Veľmi jednoduchý príbeh zasadený do školského prostredia a romantika medzi hlavnými postavami. Bude stačiť niečo takéto? Pre mňa nakoniec áno, aj keď existujú lepšie počiny mňa tu zaujalo veľa situácií a hlavné postavy síce boli generické, ale mali svoju dušu. Ak chcete len čistú romantiku tak toto anime odporúčam nie je stratou času a mne ulahodili situácie hlavne romantického charakteru...aj keď by sa mohlo nakoniec stať viac bol som spokojný. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (1)

  • Děj seriálu pojednává pouze o událostech z prvních čtyř svazků mangy, která jich má celkem třináct a mezi lety 2013 a 2014 byla jednou z nejprodávanějších mang v Japonsku. (cesmine)

Reklama

Reklama