Ao Haru Ride (TV seriál)

アオハライド

Blue Spring Ride

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2014, 12x24 min

Klasická romanťárna. Fňuknovitost hlavní hrdinky je zahrnuta, ale né naštěstí v takové míře, která by mne donutila to hned po prvním díle vypnout. Shlédnuto 8 dílů a dosud mne to vcelku baví, i když to spíš spadá do kategorie oddych, než že bych se vyloženě těšila na update. Ze seriálů tohoto typu však patří (alespoň zatím) k těm lepším, takže za mě trochu odřená 4.(30.8.2014)

• Rachi

90% času stráveného nad Ao Haru Ride jsem se nudila . Příběh mi přijde dost povrchní i když autoři by rádi opak. Tenhle kus mi k srdci vážně nepřirostl. Ovšem celé to zabil konec : ( po kterém jsem si říkala , že tohle byla jen ztráta mého času. Dávám dvě hvězdičky, jednu za animaci a druhou za OP.(6.10.2017)

• Larky

Všechno špatně. Imbecilní dialogy, příšerná hudba, zoufale podprůměrná kresba a hlavně naprosto špatně napsané postavy dělají pro mě z Ao Haru Ride jen těžce usledovatelnou hloupost. O nějaké chemii mezi hlavními postavami absolutně nemůže být řeč. Vůbec nefungují komediální vložky dementní hlavní hrdinky. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemůžu najít byť jen jedno marginální pozitivum. -------- Žánr romantických Anime seriálů obsahuje daleko lepší kousky. A to pro kvalitní tituly nemusí člověk sahat nijak daleko do minulosti . Takové Kimi no Iru Machi a Golden Time, dva čistokrevně romantické seriály z minulého roku, jsou o parník lepší než tahle neuvěřitelně přízemní banalita.(23.9.2014)

• HDeer

Problém Ao Haru Ride spočíva najmä v nedostatočne premyslenej dejovej línií, ktorá sa značne triešti už v priebehu prvej epizódy. Príbeh nemá takmer žiadnu postupnosť, čo sa pochopiteľne podpíše na divákovej trpezlivosti. Nepomôže ani zaujímavý watercolourový štýl vizuálu, či drobná iskra potenciálu v Futabiných vnútorných monológoch, rovnako ako znamenitá hudba, sprevádzajúca pomyselne emotívne situácie. Myslím, že už od začiatku je všetkým jasné, ako tento seriál dopadne, preto, pokiaľ máte dostatok času a trpezlivosti, kľudne sa do toho dajte, ja radšej uprednostním niečo iné.(26.10.2014)

• mrtvej pes

Hodnotím do sedmé epizody (víc jich zatím není). Kdyby to bylo první anime tohohle žánru a téhle šablonovité dějové linky, asi bych si to užila. Zpracování je pěkné; ale pomalost, okoukanost a nulová inovace příběh pohřbívají. Nemusím vidět zbytek. / Nakonec jsem to dokoukala, neboť jsem vyměkloň. A dávám o hvězdu níž. Vážně mě vysírají institucionalizované emocionální vyděračství a zromantizované násilí ve vztazích, které ale Japonsko glorifikuje.(22.8.2014)