Transformers 6

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 113 min

• verbal

Přiblblá šablonovitá kokotina, která má Cenu pouze v případě, že jste schopni povznést se nad tragikomické živočišné neherectví a yntelechtuálně nepohrdat asi tak stou, furt tou samou semidebilní degenerativní sériovou matrici – přiletí zlí Dementcepšni, chtějí anihilovat Zeměplacku, načež se dobráčtí Autokokoti spojí s nějakým šikanovaným nesympatickým fakanem a dají jim na piču, což vypadá jako lisování šrotu u Trojka. Navíc dal Míša Záliv své megalomanské pracky od Hasbra pryč, a tak už úvodní potyčka na planetě Juvenilního potrata v souhvězdí Velkého vypatlance trikově vypadá, jako by retardovaní otylí američtí smradi s mongoloidně přikousnutými jazyky do sebe v hračkářství pro postižence vši silou naráželi závadnými fenolovými figurkami, a pak jim pak jen vyretušovali chromozomálně pokřivené ruce. No a poté lůzrovská babochlapí pičinka, co nemá žádné kamarády, protože je sice hnusná, ale zato kráva, a tak se chodí ze zoufalství prstit na vrakoviště, potká Bamblbýho, Pikača mezi Autokokoty, načež po všelikých downorvoucích dobrodružstvích a mačkání beďarů, které opravdu nemá Cenu ani zmiňovat, zprasí civilizaci. Otázkou zůstává, má-li Cenu civilizaci, co točí takové plytké reklamní hračkářské sračky, vůbec zachraňovat. Já bych to teda nechal vyhladit už jen za každého Cenu. Uživatel Enšpígl po tom aspoň romanticky zašukal s Klódelem, když ho předtím nalil banánovým daiquiri a tím to neskončilo, plně chápu, že kakaová áftrpárty může pozitivně ovlivnit zážitek z filmu, ale já na to, kurva, čuměl s dětmi. Vlastními! A tak jsem tomu nechtěl vyrábět další publikum. K tomu všemu mě při tom má antikoncepční selhání neustále děsivě prudila odfrkáváním, koulením očima a uštěpačnými poznámkami, co jim to prý pouštím za pičovinu pro dementy.(31.1.2019)

Bumblebee je něco jako E.T. s transformerem namísto mimozemšťana: outsiderka bez otce a kamarádů nachází spřízněnou „duši“ v návštěvníkovi z vesmíru. Celé se to odehrává na americkém předměstí v osmdesátých letech, což s sebou krom množství osmdesátkových hudebních hitů nese i sledování Alfa v televizi nebo odkaz na Snídaňový klub. Stejně jako rané filmy od Amblinu to navíc bezchybně šlape, bez zpomalování a bez scény, která by dříve či později nenašla své opodstatnění v celkové struktuře vyprávění. Travis Knight sice nenabízí tak přehledné a okázalé 3D akční scény jako Bay, ale zato věnuje mnohem víc času a prostoru postavám, jejichž jednání je srozumitelně motivované a lze se na něm snadno emocionálně napojit (ano, na Bumblebeeho taky). Film se velmi šikovně vyhýbá tomu, aby protagonistka vyřešila všechny své problémy (nízká sebedůvěra, žádní přátelé, stesk za otcem) tím, že získá auto. Potřebné zdroje díky prožívanému dobrodružství nachází sama v sobě. V rámci kategorie „blockbuster pro celou rodinu“ tomu filmu fakt není moc co vytknout. Moc příjemné překvapení. 80%(19.12.2018)

Ještě před týdnem bych nečekal, že můj první film v Novým roce 2019 bude Bumblebee a už vůbec ne, že to bude s uživatelem Claudelem a tuplem ne, že si pokecáme před filmem u mátového čaje, leč život se má brát, tak jak přijde a odmítat kamarády a filmy z USA, to se nedělá. Tímto, ale neskončilo, další věc, kterou jsem nečekal, že Bumblebee mě bude bavit a hodně bavit. Roztomilej žlutej plecháček by sám o sobě až takový zázrak nebyl, ale ta lehkost se kterou byl příběh vyprávěn, hudbou počínaje přes čistorkevně jednoduchou pointu až k takovým detailením nádherám jako plakátky paramountích filmových pecek z 80 let. Mimochodem ten dozor Spielberga byl znát snad v každým záběru, hrozně to vonělo osemdesátkama a to je moc dobrá voňavka. Když vemu postavy a tím nemyslím ty z plechu, ale ty z kostí, tak Hailee se mě hrozně líbila, není to tuctová kráska a má charisma i talent. John Cena je takovej ten typickej americkej drsoň asi se na podobný role docela hodí. Zpracování filmu se mě rovněž líbilo, taková krásná kombinace něhy a akce se hned tak nevidí.(3.1.2019)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $108,469,977 Tržby Celosvetovo $364,769,977Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Podobne premárnená šanca ako u Solo: A Star Wars Story. Proste vyznie to tak že niečo rýchlo zbúchať, keď tu máme populárnu značku. Nehovorím. že by sa Travis Knight nesnažil ale pri jeho skúsenostiach sa asi nemal viac kam dostať, než aký je konečný výsledok. Ako dobrých retro nápadov tu je nadmieru ale ako celok to tu proste nefunguje tak ako by malo. Rovnako tak aj zábavnosť, odľahčené scénky nemajú patričnú razanciu. Samozrejme miestami to milo pobaví ale ponúknutá kostra príbehu je tak suchá, že po pol hodinke, to je skoro na zívačku, neberie to. Nemá to proste čím razantným upútať, už sa len prevára to čo poznáme a ani ústredná dvojica nemá tú správnu chémiu. Ten černoško mi tam proste nesedí, je ako päsť na oko, rovnako ako kolohnát kamenná tvár John Cena. Akcia dobrá, retro miestami poteší a je to samozrejme lepšie než Transformers: Zánik a Transformers: Posledný rytier ale dieru do sveta týmto nikto nespraví. /videl v kine: 70%/(23.12.2018)

Strašně se to snaží vrátit do série emoce a zároveň navázat na současný trend back to 80s. Tak moc to touží být "cute" a s duší, až to padá do bezduché schematičnosti. Všechny věci jsou tak okázale smontované podle příručky, že spolu mají problém komunikovat, navíc pokud se někdo smál Bayovi, že jeho ženské hrdinky působí uměle, tak tohle je umělost zase jiného typu - Charlie je zkonstruovaná jako bytostná outsiderka s emocemi tak důsledně, až její střídání teenage angstu a smutku vyznívá čistě roboticky. Stejně jako neustálé zapracovávání 80s reálií a odkazů do děje. Chápu, že naivita je trademark filmů pro dospívající, ale i ty se dají udělat tak, aby nepůsobily jako výsledek sezení focus group. Bohužel přesně takhle Bumblebee vyznívá. Props za cameo Optima a nechtěně vtipného Johna Cenu. Já se tímto ze série odpojuji a budu rád vzpomínat na Bayovu totální sociopatii posledních dílů. V něčem byla víc stimulující než tenhle barevný nostalgický junkyard.(19.12.2018)

Tak se to fakt povedlo, a pokud budou Transformers pokračovat v téhle podobě, rád na ně budu chodit. Travis Knight zvládl přesun od animáků k hrané trikové podívané na jedničku a v akčních scénách si je absolutně jistý. Navíc jsou podstatně přehlednější než ve všech transformeřích sequelech. Obvykle jsou samozřejmě i výrazně menší, ale zase v bitce jeden na jednoho si člověk podstatně víc vychutná robotí MMA, a když už dojde na epické bitvy armád, tak je taky na co koukat a bordel to nikdy není. Popravdě po úvodní scéně jsem si říkal, že by mi vůbec nevadilo, kdyby Knight opravdu skončil u trojky Strážců Galaxie. Potěší ale hlavně fakt, že se film tentokrát nebojí zpomalit a řešit postavy, ať už ty lidské, nebo transformeří. Bumblebee sází na příjemnou osmdesátkovou atmosféru, zábavný soundtrack a feeling dobrodružných filmů, jaké v téhle dekádě točil třeba Steven Spielberg. Krom toho Hailee Steinfeld to herecky zvládá jak v poloze nesebevědomé puberťačky, tak i jako odhodlaná hrdinka, a John Cena tu taky nepřekáží. Dobře to vypadá, dobře se na to kouká a je to tak akorát dlouhé, i když v prostřední části by to přeci jen mohlo šlapat trochu svižněji. Fráze „méně je někdy více“ tady platí na sto procent a v sérii Transformers jde po jedničce o bezkonkurenčně nejlepší film. V téhle podobě mají Transformeři ještě co nabídnout, tak na to snad budou lidi chodit. I když chápu, že po Posledním rytíři se tomu, co tu s Karlem píšeme, asi věří dost těžko. Ale zkuste to, příjemně vás to překvapí.(19.12.2018)

Jednoznačně nejlepší (a nejpřehlednější!) film transformeřího universa. Což o kvalitách zase tak mnoho nevypovídá, jelikož i tak se jedná o trestuhodně odzívaný uniformní "wannabe spotřební mix E.T.ho/Železného obra/Herbieho", ze kterého si lze jen stěží (pokud vůbec) s náběhem finálních titulků vybavit nějakou konkrétní scénu či emoci. Tedy nad rámec filozofických dotazů zvídavých ratolestí, zda není čtyři dny před Štědrým dnem pozdě na to, aby se napsal/nakreslil a doručil nový dopis Ježíškovi, protože "Čmelda z nejvíc nejlepšího filmu na světě" pod stromečkem být musí, přes to vlak nejede. S tím však Ježíšek počítal a může tedy z první ruky potvrdit, že s plastovým Bumblebeem si i dospělý užije více zábavy než s v rámci oněch dvou hodin CGI stopáže.(20.12.2018)

Přehledné, jednoduché, svižné a víc než fajn. Bumblebee je asi nejlepší transformeří film po nářezové jedničce, a je to hlavně díky tomu, že jde o velkou sci-fi až ve druhém sledu. V tom prvním se jedná o příběh osmnáctileté holky, která to v životě nemá zrovna jednoduché a touží jen po vlastním autě - a právě toho se Travis Knight chytil jako klíště. Mačkání plechů je v jeho podání solidně natočené a patřičné zábavné, mnohem důležitější je ale to, že umí Hailee Steinfeld stejně dobře odehrát raněnou dívku i spasitelku celé planety. Stěžejní retro feeling navíc nepodporují jen všudypřítomné osmdesátkové hity. Neméně klíčový je návrat ke spielbergovské naivitě, která dnešním opulentním popcornovkám víceméně chybí. Klidně bych si takhle vyklidněné blockbustery dával častěji! (7/10)(19.12.2018)

Od roku 2007 (vrátane) som čakal na dobrý film o Transformeroch. Doteraz.(15.2.2019)

"Don't you forget about me." "U WISH" aneb je paradoxní, že podobně jako samotný Bumblebee mixuje své komentáře z vysílání rádia, tak i film umožňuje z citátů sestavit jeho hodnocení, které ale bohižel není nikterak extatické. Přitom je to ale škoda a smutek, protože jméno režiséra, potažmo jeho předchozí filmografie nabízely velké naděje, a to nemluvě o bravurním prvním traileru, který ale nakonec nabízí intenzivnější podívanou, potažmo její příslib, než samotný film. Ať už Travis Knight podlehl tlaku poroducentů, kteří chtěli uhlazený produkt, nebo prostě jen je solidní režisér ve smyslu organizátora, ale je pouze tak dobrý jako suma jeho spolupracovníků, smutnou pravdou zůstává, že nedostál očekáváním, aby vynesl transformery z obžerské nesoudnosti bayhemu - https://www.youtube.com/watch?v=2THVvshvq0Q - a dodal jim srdce a emoce. Naopak se tváří v tvář mdlému a tuctovému výsledku, který jen odškrtává všechny bezpečné a potřebné atributy rodinného blockbusteru, ukazuje, že ať se to někomu líbí, nebo ne, Michael Bay je ve svém stylu spektakulárního excesu a zduřelého konzumerismu prostě unikátní a zůstává i díky svému nabobtnalému egu natolik silnou osobností, že dokáže dodat nějakou osobitost báchorkám o autech skrývajících svou tvář. I když jsou jeho filmy pro diváky přehlcující, přesto zůstávají svým způsobem nezapomenutelné, co ale bohužel o sólovce Bumbebeeho neplatí. Když už jsme u paměti a zapomínání, ty ostatně představují ústřední motiv filmu. Je pak zásadní, že tato dějová odbočka je právě rámovaná ztrátou paměti autobota, díky které se může na chvíli z cool bojovníka stát roztomilý ňufík a mazel, což mimochodem zavdává k jednomu z vskutku vynikajícíh prvků snímku, jímž je perfektní animace titulního hrdiny. I když v rámci transformeří franšízy tento klasický seriálový scenáristický prvek nedal vzniknout nikterak výjimečnému příspěvku, přesto by bylo fajn, kdyby jej převzali tvůrci dalších franšíz, protože by mohl například zbytečně vážným komiksárnám vdechnout osvěžující nadsázku. Vlastně v tom může také spočívat jeden z důvodů, proč "Bumblebee" nepřináší kýžené osvěžení, protože samotnou franšízu, lépe řečeno její dominantní podobu nastolenou Bayem nelze brát vážně. ___ PS: Kéž by se producenti a distributoři už konečně vykašlali na to nesmyslné 3D u filmů, které nejsou na 3D koncipované. "Bumblebee" je vlastně takový malý film s pár postavami, který namísto velkých celků preferuje polodetaily (a velké celky v něm vyznívají zoufale prázdně), takže nemá co v 3D ukazovat. Samotná atrakce 3D byla sice vždy, až na pár unikátních výjimek, jen způsobem, jak ospravedlnit vyšší vstupné a uměle tak pomoci tržbám filmů, ale producenti "Bumblebee" se ani nesnažili si to ospravedlnit alespoň jednou scénou či záběrem, kde by efekt prostorovosti měl nějaké opodstatnění.(19.12.2018)

Transformeři pod Bayovou kontrolou se zdáli být už vyčpělí a překombinovaní, vlastně nikoho pořádně už nezajímali, ale nováček Travis Knight z Bumblebeeho udělal moc příjemný film. Bumblebee je osmdesátkové retro jak sviň s vynikající 80´s hudebním podkresem, úžasnou Hailee Steinfield, ze která se klube velká herečka i zpěvačka a potěší i John Cena v roli vojáka. Samotný Bumblebee je jako vždy cute. Akce zde ve výsledku není tak moc, je to spíše komornější, osudovější,emocionálnější a atmosféričtější podívaná, přesto pokud na Akci dojde je natočená přehledně, svižně a sebevědomě. Scéna, kdy Bee uteče z garáže do bytu patří k nejvtipnější scéně filmu. Žádná velká pecka, ale Transformeři jdou správnou cestou a takhle to rozhodně funguje mnohem lépe. 75%(20.12.2018)

Nečekejte revoluci a budete spokojeni. Je to milé, pěkné a slušně osobní. Prostě fajn.(3.1.2019)

• Psema

Zase nic nepochopili. Roky se nadává, že se do transformeřích filmů roubuje stupidní mytologie a nadbytečný lidský element, aby film nazvaný Bumblebee focus groups předělaly do Můj parťák brouk 8: With more explosions this time. Je kuriózní, že se film tváří, že je konečně pro fandy G1, když se v něm jen zase likvidují G1 favoriti (RIP Cliffjumpere!), na výjimky se nikdo nijak nejmenuje, zaporáci jsou designově nejmdlejší sériová výroba a strašně moc chybí cokoli, co by z filmu dělalo relevantní příspěvek do universa. ANO, jedná se o komornější film. Bohužel ale i plně schematický, strojově odvyprávěný a s až odpornou touhou tlačit na 80s nostalgii skrze popkulturní reference i dějové střípky. Opravdu nelze vymyslet nic lepšího než omšelou, zvraty a dějem čistě lobotomizovanou variaci na E.Tho mixnutého s Železným obrem a finálem totožným s Venomem? Btw. další z příspěvků k potenciálním diplomkám na téma stylistické sterility režisérů při přechodu k hrané tvorbě. Bezpohlavnost vládne tak, ze člověk ještě s láskou vzpomíná na Transky v časech Artuše. Čistě proto, že záplava bayhemu aspoň fascinovala svou bezbřehou absencí citu pro vyváženost, vkus a korektnost.(26.12.2018)

Asi jsem pochopila správně, že je tohle pokus o předfilm před prvním dílem série o plechových mimozemšťanech, kterou všichni známe. Zřejmě všem zvědavým nerdům vrtalo hlavou, proč "čmeláček" nemluví a dorozumívá se jen pomocí svého autorádia, takže bylo nutné natočit nový film, jenž vše dopodrobna vysvětlí. Kromě toho, že mohli být fakt o chlup originálnější a nevykrádat jedničku tak okatě, vtipné scény působily mile. Hodně souvisí s dobou, do které byl příběh zasazen, takže i docela bavily. Citlivějším povahám doporučuji nezapomenout kapesníček, jelikož čmelák zažívá jednu nakládačku za druhou, na jejíž následky je i defibrilátor krátký. Co bychom si nalhávali ... pokud je tohle předfilm, tak to tahle žlutá autobota přežít musí, ne?(27.1.2019)

Transformers, dětská verze. Ne že by předchozí filmy byly výkvětem kultury pro dospělé - spíš by se dalo říct, že Bumblebee hezky připomíná osmdesátkové rodinné klasiky typu Číslo pět žije (počítaje i jejich negativa). Steinfeld a Cena jsou boží (jen škoda, že je Ceny tak málo). Chce se mi říct, že je to milej film - a ostatně proč ne. Občas je fajn si připomenout, jak jsme se u těch osmdesátkových blbin dokázali sžívat s hrdinama a upřímně jim fandit. A je fajn zjistit, že to ještě někdo dokáže natočit stejně bezelstným způsobem. Největší zásluhu na tom má fakt, že je hlavní (lidská) role dobře napsaná, obsazená i zahraná - kdo by čekal, že tohle jednou řeknu o transformeřím filmu. (: 7/10(31.12.2018)

Mě ty Transformátoři prostě baví a je mi fuk jestli to dělá Bay nebo někdo jinej. Za mě poctivých 80%(22.1.2019)

Hořkých sedmnáct 2: Akčních osmnáct. I transky můžou bejt komorní!(5.1.2019)

Každý to tu chváli, porovnáva a legendy hovoria, že je to po prvom diely najlepší diel zo série. A musím sa priznať, že je. Na jednu stranu je to škoda, že je príbeh v podstate kopírka jednotky, no na druhu je fajn, že postavy transformerov tu dostanú svoj priestor a nemastí sa to len hlava nehlava. Travis Knight vystriedal na režisérskej stoličke Michaela Baya a nie je to vôbec na škodu, kedže sa jedná o viac komornejší príbeh ako akčnejší. Neznamená to však, že by tu akcia nebola alebo, že by sa scény typické pre transformerov vytratili. Na poste producentov je znova Bay, Spielberg, Bonaventura a tak nechýbajú ani vizuálne vymakané scény zo Cybertronu, znova (aj keď tento krát iba okrajovo) je tu Optimus a samozrejme sú tu aj dobre známe akčne kúsky od Bumblebeeho. Bayové akčné inferno sa tu vytratilo a scenáristka kladie tento krát väčší dôraz na postavy. Hailee Steinfeld je prekvapivo v pohode a ako hlavná postava ťahá film rovnako ako Sam Witwicky. John Stena je drsný sympatický týpek, ktorý zastupuje pre nás už dobre známy Sector 7. Čo sa týka odkazov alebo prepojenia na prvý diel, tak je to celkom šikovne vymyslené, na to, že sa jedna o prequel a dobre to zapadá. Fanúšikov možno poteší aj dizajn niektorých robotov z animovaného seriálu. Trošku ma tu nebavil humor, ktorý príde vtipný možno pre násť ročných, ale našťastie to nieje moc prestrelene. Zhrnuté jedno vetou: Bumblebee je prijemne Transformers retro v menšom merítku a s dobrým 80tkovým soundtrackom. 85% - 4*(22.12.2018)

Já ani nechtěl, aby zrovna tohle byl můj první film roku, ale tak odmítni si kino zadarmo, když seš Čech, že jo... A hele ono to bylo dost príma. Zatímco Transformeři si hrajou na seriózní drámo, i když je to o robotech, tak Bumblebee je zábavná jednohubka právě proto, že je o robotech. Kdo to udělal líp tím pádem asi není těžký určit, každopádně nejlíp ze všech jsem stejně udělal já, že jsem do toho kina šel. Jen tak dál. (Vancouver, Kanada)(4.1.2019)

Rodinne poňatá transformerovka s naozaj jemnou prísadou romantiky. Neohúri, ale ani neurazí. Hailee Steinfeld navyše rola padla naozaj skvelo.(4.2.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9