Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

morbn

Začiatok pár minút na Cybertrone veľmi sľubných (až namakaných), už som sa tešil, že to bude ohliadnutie za animákom z roku 1986 "Transformers-The Movie" a "preští" doterajšie filmy. Nebyť Steinfeldovej, vypol by som to asi... Hudba fajn, určitým zmyslom až 80tkové klišé, ale to neurazí nikdy. Výkonom a príbehom bude toto jedným z ďalších klincov do rakvy tohto pop-kultúrneho fenoménu minulosti. Akčné figúrky asi na odbyt nepôjdu, škoda (ironia). A Steven ako výkonný producent? No "Stívn" káva na pľaci a prehrávkach asi nebola dobrá, uškodila ti a pravidelne si odbiehal na... Za Hailee, hudbu, odkazy na kultový animák i ten začiatok dávam slušné 3+. Po ďalšej projekcii (leto 2023) po rokoch, musím priznať, že je to najlepší z filmovej série o Transformeroch. ()

argo.smile

Jedným slovom paráda a ten retro kabát a org.komiksový vizuál Transformerov je za 5*. Ságu zachránil a obnovil nový režisér a samozrejme BUMBLEBEE. ()

Kushina

Tento film nebyl ani tak o Transformerech, jako o souznění lidí a strojů. Vlastně bylo hrozně QT a sladké, jak byl Bee Ustrašený a jak ho Charlie vše učila a jak to kolikrát nepobíral a zároveň to díky právě tomu bylo hrozně vtipné a asi 3x jsem se za břicho popadal. A ve výsledku mi to vlastně ukázalo, jak celý příběh transformerů na zemi začal. 70% ()

Marauder

V celku pomerne slušný snímok na to že posledné diely Transformerov stáli za nič. Aspoň príjemné pobavil. Čo som na začiatku filmu nečakal.... Je fakt miestami to bolo zase o "úžasnej" Amerike alebo "zlom" Rusku čo sa mi zase až tak nepáčilo. Ale dalo sa to prežiť. A John Cena tomu pridal na grádoch a príjemné to oživil v niektorých scénach. Takže miestami to bola radosť pozerať a miestami to bol horor keďže silné nezávislé dievčatá zachraňujú svet aj v 80tych rokoch a vypečený američania a ešte k tomu aj z armády sa len nečinne prizerajú ako ich zachraňuje nejaká 18 ročná puberťáčka. A vyzerajú ako keby nedokázali spraviť jedinú vec bez nej ale museli čakať na jej záchranu lebo sú úplne neschopný. Ale aj tak väčšina filmu stála aspoň trocha za to.... 65/100 ()

belinko

Sračkoidná schéma už miliónkrát videného. Ale za toho cute bumblebeeho dávam o hviezdičku viac, než si film zaslúžil. ()

Kuba.svaty

Příběh stejný jako jednička.... V podstatě jen vyměnili hlavní postavy (muž/žena) a přidali tam negra s otřesným květákem na hlavě. Takže už je vlastně všechno v pořádku... ()

collapse

Tenhle film dostal doma mezi dětmi přezdívku Pan Blbý. No, není to až tak úplně blbý, dá sa jako oddechovka pro vypnutí mozku :) ()

BloomGeorge

Tak Vám jdu kolem a kolem a hop šup a najednou se dívám na tento řekněme film. Nevím co na toto říci. Vidím spooustu rozdílných názorů a tak trochu mě to táhlo k představě, že to bude další z těch nudných průměrných pokračování. Tranformers mám velice rád, ale poslední díly šly s kvalitou a zábavou poněkud dolů. Ovšem tohle není ten případ. No doprdele takhle nostalgickej jsem dlouho nebyl. Pocházím z 80 - tých let a bylo to na mě znát. Vzalo mě to u srdce a ačkoli se to chce tvářit jako Tranfomers, tak jsem rád, že je to jen Bumblebee. Nevím proč tu někteří dávájí i 1 hvězdu a upřímně je to jejich svobná vůle, ale tohle si ten film nezaslouží. Proto ode mne má 4 a basta. Zábava, akce a no samozřejmě ta nostalgie :-) Jsem rád, že jsem tento velice slušný počin viděl. ()

imaginer21

První Transformeři byli neokoukaní a svým drajvem i drzým povrchním nadhledem dokázali rychle strhnout. S přibývajícími pokračováními už neměli co nabídnout, vždycky jen přišlo jakési rozšíření transformeří mytologie ať už na Zemi nebo na té jejich technické planetě, nějaký příběh jejich lidských pomocníků na pozadí a pak ultrahlučný digibordel, co zpravidla zabral přes půlku stopáže. Proto jsem se o tuhle značku přestal dál zajímat. Ale Čmelák jakýmsi zázrakem tenhle stereotyp přecejen dokázal rozbít. Ačkoliv úvodní sekvence dávala opět náběh do čím dál víc nenáviděného způsobu vyprávění, s prvním objevením se Hailee na scéně se cosi změnilo a já začal lapat po druhém dechu. Konečně se v transformeřím univerzu objevil přírůstek, který nehraje od začátku do konce na akční dogitárium, ale pokouší se taky o trochu lidskosti. K čertu s Megan Foxovou nebo ukecaným Shiou LaBeoufem (o Marku Wahlbergovi raději nemluvě). Tenhle komornější tón (a hlavně skvělá Hailee) Autobotům prospívá mnohem víc. Klidně bych válečné sekvence ještě aspoň o polovinu prostříhal na úkor vývoje vztahu mezi Charie a "B", mohl by z toho být další Číslo 5 žije říznutý E.T., přičemž v obou případech - ruku na srdce - prostě zahřívají hlavně ty sbližovací scény mezi outsiderem a nezvyklým individuem. Bohužel, bitkových scén (které z vizuálního hlediska beztak nic inovativního nepřinášejí, snad kromě větší přehlednosti) je tam nasázeno víc, než bych chtěl, a tak objektivně je to takových 60 procent. Hvězdu navíc ale přihazuji za poměrně zdařilou snahu odklonit se od úpadku transformeří série, již vyzdvihnutou Hailee, závěrečný good-feeling a 80kový retro, který se vždycky dobře poslouchá i sleduje. Salutování ve stylu Snídaňového klubu je asi top. ()

kacer4

Áno, tvorcovia už potrebovali odbočiť z pôvodných transformerov lebo tam už je studňa (naštastie) vyčerpaná. Ale modlím sa za to, aby som vedel cestovať v čase a snažil by som sa zabrániť vzniku tohto nekonečného skoro nič, samozrejme okrem prvej časti. Tuto dostávame utrápené dievča, ktoré nájde zmäteného robota, ktoré uvidí jednoduchý chlapec a pritom ich náhaňa Ján Price, ktorý je asi najtrápnejší charakter v tomto miléniu. Citeľné chýbajú aspoň náznaky zo soundtracku z pôvodnej série, ktorý bol neskutočný, škoda. Jednu hviezdičku dostal Optimus za tých pár sekúnd. ()

BrusVejn

Rozprávočka. Neskutočne hlúpučký príbeh a nudná a niekoľkokrát lepšie videná akcia. Herci sú až na Hailee a krpca biedni a lacní ako z nejakého výpredaja skrachovancov. Pozornosť diváka udržuje iba podarený Bumblebee a sympatická Hailee. Do pokračovania odporúčam pridať o dosť viac humoru. ()

Kenji

Videl som to a neviem, čo viac k tomu by som mohol. Vyhrali sa s hudbou konca 80s, rozkladací autoroboti zrejme viac vyniknú pri prímorskom západe slnka s Michael Bay filtrom, čakám, či niekedy natočia aj časť v zasneženom Colorade. C(S)ena ma neohúril, mladá sa budí už pekne nalíčená, ale Megan Fox babrajúca sa v motore auta to nie je, Amíci majú na humveekoch v roku 1987 guľomety kombinované s harpúnami? WTF? Bitka Optima na planéte je ako pozerať kreslený seriál z deväťdesiatych rokov. Pozrieť sa to dalo, ale ak by som to nevidel, tak sa tiež nič nestane. ()

MrEdDy

Jo, mě se to líbilo. Mělo to sice klasicky předvídatelnej děj a průběh, ale bavilo mě to, je to dobře natočený.. ()

BlackAdder87

Když už si říkám, že by tyhle hybridní autíčka měli poslat do starého železa, vytasí se s pohádkou o včelích medvídcích. Nový díl vnáší do série svěží zatuchlý smrádek 80´ se vším všady. Přesto, že nepřináší nic nového co by jsme už neviděli, tak oproti předchozím dílům působí mile až roztomile něco jako kříženec Johnnyho 5 a Herbieho a kupodivu to vcelku funguje. ()

mouzi

Moc hezka pohadka o pratelstvi stroje a cloveka. Jednomu by z toho snad srdce zjihlo. Ve skutecnosti jde o tuctovy a zcela predvidatelny dej, ktery, navzdory slusnemu vizualu (a slabemu audiu, pominu-li stare vypalovacky a tudiz neoriginalni hudbu), se snazi o jakousi emocni linku, ktera tu bohuzel hraje vudci roli, coz ma dopad na cely dojem z filmu. Jako diky, ale tech emoci mohlo byt min. Slabe 3 *. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)