Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

Eliott

Nic jiného, než pokus natočit veleúspěšné Transformery trochu jinak. Už to začíná být okoukané a vážně by to měli přestat takhle dojit. Blbostí je tam mnoho, ale především vyvážení sil tu opravdu nedává smysl. Myslím tím hlavně fakt, že jsou v tomto filmu mimozemští super roboti vyrobeni ze slabšího materiálu, než pozemské plastové popelnice. Což krásně ukazuje scéna, ve které jedna bez problému odolá vystřelené mimozemské raketě a jako bonus ochrání hlavní postavu schovanou uvnitř. Naproti tomu jakési pozemské kovové harpuny prostřelí Autoboty skrz na skrz. Jestli jsou tak silné, proč se raději netočí akční filmy o kontejnerech? Jsem ale nespravedlivě přísný. Vlastně to nebylo až tak zlé. Akce se mi líbila, příběh ušel a mnoho scén mne dokonce pobavilo. 55% ()

Ainy

Asi jsem pochopila správně, že je tohle pokus o předfilm před prvním dílem série o plechových mimozemšťanech, kterou všichni známe. Zřejmě všem zvědavým nerdům vrtalo hlavou, proč "čmeláček" nemluví a dorozumívá se jen pomocí svého autorádia, takže bylo nutné natočit nový film, jenž vše dopodrobna vysvětlí. Kromě toho, že mohli být fakt o chlup originálnější a nevykrádat jedničku tak okatě, vtipné scény působily mile. Hodně souvisí s dobou, do které byl příběh zasazen, takže i docela bavily. Citlivějším povahám doporučuji nezapomenout kapesníček, jelikož čmelák zažívá jednu nakládačku za druhou, na jejíž následky je i defibrilátor krátký. Co bychom si nalhávali ... pokud je tohle předfilm, tak to tahle žlutá autobota přežít musí, ne? ()

3DD!3

Nečekal jsem že se mi podaří dceři prodat Trasformery jako pohádku, ale povedlo se! Zhlouplý Bublebee bez paměti si ji získal tím že se bál, tančil a plival kazety s mizernou hudbou. Travis Knight vrátil značku ke kořenům a místo Bayhamu nabízí pěkný příběh o vztahu mladé holčiny se svým VW Broukem. Hailee Steinfeld je hodně prima, John Cena taky a ty ostatní vlastně ani není třeba zmiňovat, kromě přítele Pawla, který svou důverou ve špatné emzáky málem zničil planetu. Akce parádní, hudba příjemná, sem s pokračováním. ()

Spiker01

Dal bych si spin-off z Cybertronu, přesně jak ukazuje začátek Beeho..Co ale s touhle sérií bude dál neví pravděpodobně ani producenti (po vzoru odvolávám co jsem odvolal) a já jen doufám, že u toho nebude Míša Bay a vytře nám zrak nečím jiným. Nicméně Bumblebee. Tvůrčí proces vypadal asi takto : rada zasedá a rozhoduje, že teď frčí osmdesátková nostalgie. Takže zasazení je jasné a jelikož je to prequel, proč nezremakovat jedničku? A to si myslím dle očekávání Travisu Knightovi povedlo. Hailee Steinfeld je vycházející hvězdička, co si právem zaslouží všechnu pozornost. Element Číslo 5 žije funguje skvěle, i ten 80s Spielberg je tu cítit (ostatně stále executive producer). Jak to tak vypisuju, zdá se to jako přesně vycizelovaný produkt, který jen jakžtakž uspěl v kinech. Já u toho už nebyl, ale Paramountům to přeji. Mým osobním přáním ovšem je, aby nevyhnutelný sequel nešel totožnou cestou. Rozkládání robotů v reálném čase už teď nikoho neohromí, navíc to nikdo nenatočí tak fetišisticky jako Bay. Hlavouni jistě mají o čem přemýšlet, co se budoucnosti série týká. Bee je naštěstí feel good film se zaměnitelným Johnem Cenou a vynikajícím soundtrackem. A jedeme dál...7/10 ()

castor

Bayovské kořeny to nezapře. A zřejmě je to dobře. Úplně jinou cestou to totiž asi nešlo. I když hlavní změny jsou sympatické. Můj někdejší oblíbenec, aktuálně totální tvrdohlavec ztratil v posledních transformeřích dobrodružstvích míru a kontakt s realitou. Vzniklo roztahané a nabubřelé cosi. Tahle novinka je umírněnější a mrakodrapy v ní nepadají. Přesto je pořád se na co dívat i bez epických řežeb robotů. Hlavně díky retro pojetí. Osmdesátková nostalgie funguje, hudební fláky jsou moc fajn, mnohem víc času a prostoru je věnováno postavám, rodinné rádoby třenice tvůrcům odpustíme a kýč už k tomu tak nějak patří. Hlavně pokračujeme v trendu, že teď frčí blockbustery s ženskými/dívčími hlavními hrdinkami. A když je jí sympatická outsiderka s tváří talentované Hailee Steinfeld, která jakoby vypadla z nějakého spielbergovského dobrodružství, může to klapnout. A taky víceméně klaplo. ()

D.Moore

Po úplně prvním filmu, na němž byl jasně znát přímý vliv Stevena Spielberga, a po svěží čtyřce je tohle pro mě třetí nejpříjemnější příspěvek do celé té metalízované ságy. Na Bumblebeem, který na Spielberga pouze tu a tam odkáže, se mi nejvíce líbí, že má opravdovou duši. Hlavní hrdinka je tentokrát příjemná nejen na pohled, ale také přirozeně a uvěřitelně hraje, no a poměrně velkou novinkou pro mě bylo, že jsem věřil tomu, že mezi ní a oživlým žlutým Volkswagenem opravdu vzniklo přátelství. Bylo to pro mě důležitější než jinak dost směšná linka s lidmi, kteří naletěli záporákům (ačkoliv agent Burns v podání Johna Ceny ji velmi chvályhodně shazoval, kdykoliv mohl). Trikové scény se tentokrát držely při zemi a bylo to dobře (když si vzpomenu, jak mě jimi Michael Bay naposledy doslova utloukl, je mi pořád trochu zle), zklamala mě jen hudba Daria Marianelliho - podle mě bylo jeho angažmá dost zvláštní volba a ať si myslím o Stevu Jablonskim cokoliv, jeho hlavní motiv bych slyšet chtěl. ()

PinokKio

V roce 1987 (kdy se to odehrává) bych u toho hýkal blahem a poté nonstop ukecával rodiče, ať mi sem nějak propašují hračku Bumblebeeho zpoza železné opony, jenže teď, po třiceti letech, jsou to pro mě dvě hodiny neskutečně dětinské nudy .. ()

pepo

Velmi sympaticky filmik bez bayhemu, ale zato s velkym srdieckom. Pohodovy navrat spat na zem a velmi prijemne spielbergovske dobrodruzstvo. 7/10 ()

Xmilden

Nebudu mít jediný problém tohle označit za druhý nejlepší Transformers. Špatná zpráva pro všechny kteří si zamilovali Bayovy báchorky o Merlinovi, Dinosaurech nebo různých mocných artefaktech ,které vystřídalo staré dobré poctivé osmdesátkové vyprávění, kdy holka si koupí auto a on je to mimozemský robot :) Ano, já vím, to už tady jednou bylo, jenže tentokráte je to verze bez Michaela Baye, takže postavy a vztahy mezi nimi jsou uvěřitelné. Škody, které napáchal Poslední rytíř bohužel neumožnily Čmelákovi vydělat větší prachy, ale nicméně věřím že tento díl bude zpětně doceněn a pokud navázat tak bych prosil ve stejném duchu. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Transformers, dětská verze. Ne že by předchozí filmy byly výkvětem kultury pro dospělé - spíš by se dalo říct, že Bumblebee hezky připomíná osmdesátkové rodinné klasiky typu Číslo pět žije (počítaje i jejich negativa). Steinfeld a Cena jsou boží (jen škoda, že je Ceny tak málo). Chce se mi říct, že je to milej film - a ostatně proč ne. Občas je fajn si připomenout, jak jsme se u těch osmdesátkových blbin dokázali sžívat s hrdinama a upřímně jim fandit. A je fajn zjistit, že to ještě někdo dokáže natočit stejně bezelstným způsobem. Největší zásluhu na tom má fakt, že je hlavní (lidská) role dobře napsaná, obsazená i zahraná - kdo by čekal, že tohle jednou řeknu o transformeřím filmu. (: 7/10 ()

juta

Akce jako od Baye opadla, ale za to jsme dostali "rodinnější" film, který má sbližovat. Jinak je to další pokračování, které nevyčnívá a ani neurazí sérii. ()

Fiftis

Celý príbeh sa odohráva v 80.rokoch. To je skvele zdôraznené ako kostýmami a prostredím, tak predovšetkým výrazným soundtrackom. Zaznievajú tú hity ako Take On Me, Runaway, Save a Prayer, Do not You alebo Everybody Wants To Rule The World. O originálny hudobný sprievod, ktorý tu hrá o niečo menej významnú úlohu, sa potom postaral Dario Marianelli. Dohromady je Bumblebee hlavne dojemná, ale aj zábavná prehliadka, v ktorej možno chýba trochu viac akcie (k tej zásadnej sa dostávame až v poslednej štvrtine filme). Avšak sa tu takmer ani chvíľku nenudíme. Dej má spád a zmysel. To všetko je potom doplnené o kvalitné herecké výkony, podarené vizuálne efekty a celkovú grafickú stránku, chytľavý soundtrack a dvoch sympatických protagonistov. Bumblebee tak bezo sporu patrí k tomu lepšiemu, čo zatiaľ transformers ponúkli. ()

Shakers

Každý to tu chváli, porovnáva a legendy hovoria, že je to po prvom diely najlepší diel zo série. A musím sa priznať, že je. Na jednu stranu je to škoda, že je príbeh v podstate kopírka jednotky, no na druhu je fajn, že postavy transformerov tu dostanú svoj priestor a nemastí sa to len hlava nehlava. Travis Knight vystriedal na režisérskej stoličke Michaela Baya a nie je to vôbec na škodu, kedže sa jedná o viac komornejší príbeh ako akčnejší. Neznamená to však, že by tu akcia nebola alebo, že by sa scény typické pre transformerov vytratili. Na poste producentov je znova Bay, Spielberg, Bonaventura a tak nechýbajú ani vizuálne vymakané scény zo Cybertronu, znova (aj keď tento krát iba okrajovo) je tu Optimus a samozrejme sú tu aj dobre známe akčne kúsky od Bumblebeeho. Bayové akčné inferno sa tu vytratilo a scenáristka kladie tento krát väčší dôraz na postavy. Hailee Steinfeld je prekvapivo v pohode a ako hlavná postava ťahá film rovnako ako Sam Witwicky. John Stena je drsný sympatický týpek, ktorý zastupuje pre nás už dobre známy Sector 7. Čo sa týka odkazov alebo prepojenia na prvý diel, tak je to celkom šikovne vymyslené, na to, že sa jedna o prequel a dobre to zapadá. Fanúšikov možno poteší aj dizajn niektorých robotov z animovaného seriálu. Trošku ma tu nebavil humor, ktorý príde vtipný možno pre násť ročných, ale našťastie to nieje moc prestrelene. Zhrnuté jedno vetou: Bumblebee je prijemne Transformers retro v menšom merítku a s dobrým 80tkovým soundtrackom. 85% - 4* ()

filmfanouch

Tato recenze možná nebude tak úplně objektivní, jelikož se označuji za velkého fanouška původních hraček a velice věrného fanouška celé filmové série u které jsem si užil všechny díly a to myslím i Transformers 5: Posledního rytíře. I když jsem si ty filmy stále užíval, u Posledního rytíře jsem už hlásal, že jsem rád, že jde o poslední Transformeří film Michaela Baye jelikož mám pocit, že té sérii prospěje svěží krev. Pětka poté vydělala pouhých 603 mega, což bylo po miliardové trojce a čtyřce zklamání pro studio Paramount a bylo jasné, že potencionální úspěch/neúspěch Bumblebeeho rozhodne o osudu celé série. V Paramountu přitom netroskařili a na pozici režiséra najali velice zajímavou náhradu za Baye- Travise Knighta. O tom jste možná nikdy neslyšeli, pokud nejste znalí o existenci animačního studia Laika, mohli byste ale znát jeho otce Phila Knighta, který je zakladatelem společnosti Nike. Travisu Knightovi se přitom musí uznat fakt, že má vizuální cítění a i když nejsem žádným hardcore fanouškem Laiky, rozhodně jejich práci oceňuji. Pro Knighta se pak Bumblebee stal prvním celovečerním filmem a ve výsledku.... Na Bumblebeem je skvělé právě to, že je jiný než předchozích pět filmů od Baye. Ne zase tak výrazně ale je tam vidět rozdíl. Zatím co Bay má výborný cit pro eye-candy, slow-motion a výbuchy, Knighta daleko více zajímá vizuál jako takový. Zatím co Bay také pět filmů směřoval pořád kolem záchrany světa a docházelo k obrovským bitvám v obřích městech s patery roboty, Bumblebee je výrazně komornější a menší, což ve finále nemusí být na škodu. Zápletkou se tak sice možná jedná o nejednoduší díl série, zároveň je ale svižný, zábavný a zároveň velice dojemný a po všech stránkách zvládnutý. Knightovi se v Bumblebeem podaří vykreslit alespoň 5 lidských postav, o dvě postavy více než kolik zvládl vykreslit Bay za své poslední dva Transformers filmy. Je to jednoduše především proto, že jsou postavy skvěle napsané a chovají se uvěřitelně. Navíc se zde vyskytuje pravděpodobně nejzajímavější hlavní ženská hrdinka za celou historii série- Perfektní Hailee Steinfield totiž lehce strčí do kapsy Megan Fox, Rosie- Huntington Whiteley, Nicolu Peltz i Lauru Haddock. A nejde jenom o to, že je velice sympatická a pohledná, její postava Charlie se totiž celou dobu chová tak nějak přirozeně a je schopná nějak zapadnout do soupeření mezi Autoboty a Deceptikoni aniž by mi působila jako zbytečná figurka. Při sledování Bumblebeeho jsem měl občas pocit, že koukám na E.T. - Mimozemšťana na steroidech, jelikož především v budováním vztahu mezi Charlie a Bumblebeem jsem našel několik paralel. A celé to budování vztahu má jako bonus k tomu neuvěřitelné kouzlo. Výbuchů je o poznání méně a ve výsledku možná i méně akce, jakmile ale k akci dojde, je rozhodně o co stát. Úvod na Cybertronu je perfektní a vytvoří v divákovi naději, že jednou opravdu vznikne film odehrávající se čistě na Cybertronu, i ale ,,civilnější´´ bitky na zemi jsou parádní. A překvapivě celkem ,,brutální´´, i když asi tak ,,brutální´´ jak to jen jde v PG-13 filmu kde se hodný obří robot pere se zlými obřími roboty. John Cena jinak překvapivě ve filmu v roli agenta Burnse není tak vadný jak jsem čekal a dokonce jsem měl pocit, že předvádí něco jako charakterní herectví. Pořád si nemyslím, že by se z něho mohl stát nový Rock a filmový Duke Nukem s ním v hlavní roli mi pořád přijde jako neskutečný WTF, Cena mu to ale za svou filmovou kariéru rozhodně vadil nejméně a měl jsem i pocit, že minimálně dvě scény uhrál. Hodně co film táhne nahoru a čím se liší od zbytku Transformers ságy je zasazení do 80. let. Je to krásná retro atmosféra doplněna největšími hudebními hity toho období a jediné co zamrzí je fakt, že celkem dost kvalitní hitparády 80. let ve filmu ve finále chybí. Tento film by se jinak oficiálně měl stále odehrávat ve stejné kontinuitě jako předchozí filmy a i když je vizuál Autobotů i Deceptikonů trochu odlišný od předchozích filmů, ve filmu je několik odkazů na předchozích pět filmů a ty odkazy tam sice jsou, ale nikdy jsem neměl pocit, že jsou cpány do morku kostí. Jedná se prostě o takové menší odkazy, které dávají najevo, že se události předchozích pěti Transformers filmů stáli a o žádný restart se nekoná. Ve výsledku se sice nejedná o nejlepší Transformers film, ale rozhodně patří do té lepší půlky. Milý film, který sice stál výrazně méně než jeho předchůdci, vynahrazuje si to ale srdíčkem a snahou udělat to jinak a zároveň pořád přitažlivě s tím, že to má dost možná nejlépe vykreslené postavy za celou dobu historie Transformers univerza. Minimálně Bumblebee ukazuje, že ty filmy by ještě šanci měli dostat když se jich chopí někdo kdo dokáže zaujmout Baye a zároveň mít vlastní neokoukanou vizi. A Travisu Knightovi rychle nabídnout nejen Transformers 6, ale rovnou také Strážce Galaxie Vol. 3, další Star Wars, nového Vetřelce, nového Batmana a tak dále... Viděno v kině: 2x () (méně) (více)

Pepinec

Já ani nechtěl, aby zrovna tohle byl můj první film roku, ale tak odmítni si kino zadarmo, když seš Čech, že jo... A hele ono to bylo dost príma. Zatímco Transformeři si hrajou na seriózní drámo, i když je to o robotech, tak Bumblebee je zábavná jednohubka právě proto, že je o robotech. Kdo to udělal líp tím pádem asi není těžký určit, každopádně nejlíp ze všech jsem stejně udělal já, že jsem do toho kina šel. Jen tak dál. (Vancouver, Kanada) ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)