Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

Arsenal83

Transformers 6 potvrdzuje veľký úpadok, hlavne na poli ženských herečiek. Kým to bolo pozerateľné bola tam aspoň Megan Fox, teraz tam už dávajú nevýraznú Steinfeldku, keď to tak pôjde ďalej, najbližšie budú angažovať Babu Jagu alebo Halinu Pawlovskú. ()

Chrustyn

Poté, co Michael Bay takřka pohřbil filmovou sérii slavných robotů, přichází nová verze, která se vydává jiným směrem a z na první pohled zbytečného filmu, je příjemná rodinná zábava. Tvůrci si byli vědomi, (a hlavně neměli takový rozpočet) že akcí se nemohou Bayovi rovnat a naštěstí se o to ani nepokouší (akce je zde opravdu málo, nečekejte typicky našlapaný blockbuster). Jdou cestou rodinného filmu po vzoru E.T. nebo Železného obra, kde jde hlavně o vztah mezi člověkem (v tomto případě sympatická slečna) a jeho novým nelidským kamarádem. Film příjemně utíká a přestože nijak nestrhne, na necelé dvě hodiny příjemně pobaví a určitě je zábavnější než poslední Bayovi Transformeři. ()

classic

« Ak by som bol trebárs dieťa do piatich, šiestich, či aj do siedmych rokoch života, tak by som sa s rodičmi počas cesty z kina stále rozprával o pokornom Bumblebee a jeho oddanej kamarátky Charlie, skrátka, panovala by u mňa veľká nadšenosť a spokojnosť » 『 A v takomto duchu je spracovaný celý tento sympatický, rodinný snímok režiséra Travisa Knighta, kedy si rodinní príslušníci spomenú na svoje detské letá, pretože film je situovaný do 80. rokoch - 20. storočia, s takým typicky, nostalgickým nádychom. Je viac než dobré, že Mišo tentokrát iba produkuje, aj Štefan sa drží na uzde, a tak sa môže tvorca a hlavný strojca úspechu - animovaného Kuba a kúzelného meča, teraz obstojne popasovať, s neľahky akčnou, dobrodružnou a sci-fi látkou, ktorá sa tu vyskytuje už viac, ako 10 rokov, keď uzreli svetlo sveta prví Transformers. Obsadenie drží nad vodou len kočka Steinfeld, ktorá jednak sama utiahne úplný film, viac-menej, alebo od Skutočnej guráže už veľa vody pretieklo. _O Samovi Witwickym zatiaľ ani chýru, ba ani slychu, čo nie je vôbec na škodu veci, síce nepovedal by som, že by chlapci od vizuálnych efektov sa dekovali s prehnanosťou, tá tu skrátka patrí, musí tu byť, len je v rámci únosnosti, jednoducho: e-x-t-r-a netlačia príliš na pílu, a za to som im veľmi vďačný ! 』APROPO : K môjmu hodnoteniu si pridajte kľudne ešte ďalších 20%, lebo tento „rytier” si ich skutočne zaslúži... Ozaj svieži filmík pre celú rodinu ! ()

Stanislaus

Z transformerské ságy jsem viděl pouze první film z roku 2007 v době uvedení, takže Bumblebee byl pro mě návrat k této sérii po více jak jedné dekádě. "Čmelák" není naštěstí oproti Bayovým filmům přeplácaný vizuálními efekty a explozemi, takže to celé působí přehledněji a člověka z toho nebolí oči. V podstatě jde o vcelku jednoduchý film s přímočarým dějem a jasným závěrem, který okatě připomíná E.T. skrze hlavní postavy a osmdesátkový look, nicméně se na to i přesto pěkně dívalo, děj ubíhal, akční scény fungovaly, občas se tam mihla nějaká ta úsměvná scéna a našlo se tam ve zdravé míře i skromné místo pro vztahovou a rodinnou tematiku. Nenáročná oddychovka pro celou rodinu, která překvapí hlavně tím, jak je sympaticky a mile natočená. ()

BMW12

Film nebyl špatný, problémem je, že v mnoha ohledech kopíruje první díl Transformers. Není tam nic moc nového a v prvním díle všechno fungovalo daleko lépe, od příběhu, akce až po herecké obsazení. ()

rikitiki

Transformer, holka a retro. Není to stupidní a jako retro kousek o dospívání se dá velmi dobře snést. Hezké bitky. ()

TheEvilTwin

Jednoznačně nejslabší díl všech transformers. Herečka ok, víceméně je to film o třech hercích, což není mínusem, ale co už je horší, je vizuál robotů. Ačkoliv zpracování je "modernější", tak to neznamené, že je to taky lepší, právě naopak. Jejich stylizace se k nim vůbec nehodí a oproti všem dílům předtím je to krok zpět, vypadají jako úplně jiní roboti z jiného filmu a např Optimus Prime ten byl katastrofa. Děj celkově předvídatelný a až na pár vtipných momentů tam diváka nemá co zaujmout, efekty dobré jako v předchozích dílech, ale akce nezajímavá, protože divákovi na žádném z botů nezáleží a je mu prakticky jedno, jak to dopadne. Rozhodně nelituju, že jsem nešel do kina.. ()

claudel

Klasický americký film ukazující stokrát viděné a zažité, který ale na druhou stranu neurazí. Hlavní hrdinka je sympatická stejně jako Bumblebee. Dobrá oddechovka, pokud bych dokázal svoji pozornost udržet celou dobu. Čisté tři hvězdičky, v jiném rozpoložení bych možná šel i lehce nahoru. ()

ARI50

Prvních pár minut se mi fakt nelíbilo, bylo to už ohrané. No ale když už jsme se dostaly na zem, tak film začínal nabírat skvělý příběh a super herce a já jsem byl spokojený a nenudil se. Důležitou roli hrál konec který se jím povedl a nepokazily ho, takže tady jsem dost překvapený. Soundtrack opět výborný neměl chybu, John tomu dodal trochu šťávy a to je hlavní. Dlouho jsem to odkládal, protože mě děsil příběh a jak to celé bude ve finále vypadat, ale jsem spokojený, efekty parádní a akce se střídají celkem často, a to nejlepší jeho červené oči neměly chybu. Vtipné scény a 80´s neměly chybu povedlo se strašně moc. ()

luka4615

Doufal jsem, že pod taktovkou jiného režiséra se této sérii vrátí její původní "feeling", který přímo miluji na snímku z roku 2007. Doufal jsem, že "spin-off" zaměřený na patrně nejpopulárnějšího Autobota bude sázka na jistotu, která sérii konečně pořádně restartuje a přinese svižnou a oddychovou podívanou. Bohužel, ani jeden z těchto aspektů se mi nesplnil, jelikož režisér Travis Knight "zdárně" navázal na práci Michaela Baye, avšak nyní zabalenou do šablonovité "teen" záležitosti, u níž se Vám budou kroutit i palce u nohou. Skoro jakoby někoho v Holywoodu napadlo vzít příběh snímku "Herbie: Fully Loaded" a vložit do něj pár výbuchů a několik stovek nábojnic. Netřeba dodávat, že to nefunguje ani zdaleka. Pomyslným hřebíčkem do rakve této záležitosti je pak samotný Bumblebee, který se oproti předchozím filmům markantně zmenšil a z tvrdého vojáka se stal přítulným domácím mazlíčkem. Vážně se děsím toho, na jaké dno tvůrci, potažmo holywoodští agenti nechají tuto franšízu spadnout. Od dob prvního snímku s jeho neskutečným "wow" efektem a půvaby Megan Fox už totiž uplynulo hodně času a nějaký důstojný nástupce je pořád v nedohlednu. Škoda. „Bumblebee, our war rages on. You must protect Earth, and its people.“ ()

Lucasion

Po výprasku co udělal Bay se svojí "tetralogií"? No po trilogii jsem ty další filmy přestal počítat.. Začínáme zkázou Cybertronu a digitální binec je všude kolem. Fanoušci slintají blahem a já vím, proč jsem si tyhle plecháče tehdy v roce 2007 zamiloval. Ovšem nyní po třinácti letech mi už nestačí bitvy kov o kov. Myslel jsem, že už oblíbeným Autobotům odzvonila doba... Přesto se znovu a znovu vracejí. Je to holt fenomén jako každý jiný. Příběh Brouka je od začátku čím dál lepší. Ale od půlky zase čím dál horší. Zatímco to skvěle rozjede a má vtipné momenty, tak v druhé půlce už jsou zase vtipné scény násilně vloženy a dostavuje se nuda až trapnost. Plivat kazety je sranda, ale zvracet v autě a lézt na stožáry je zbytečné a trapné. Navíc mi byla postava Charlie od začátku nesympatická a herečka Hailee otravná. Nebo obráceně? Bumblebee je přesně takový jako jsem si myslel. Nenáročná další porce akce, vtipného i trapného humoru. Užil jsem si to i když jsem mnohdy kroutil očima. (55 %) ()

ScarPoul

Celkom strata času. Nielenže to je šablónovité ako prasa ale je to trestuhodne nezaujímavé čo sa týka akčných scén alebo aj príbehu. Transformers trilógiu mám rád aj napriek chybám. Všetko ostatné v tomto vesmíre je už skrátka pre mňa na tú istú nôtu. Mal som problém to dopozerať. ()

Lacike

Dalsia seria u ktorej som si definitivne potvrdil, ze uz nie som cielovka. Ako maly som sice s nadsenim sledoval kreslenych Transformerov a mal som aj viacero hraciek, ale uz ma to vôbec nebavi sledovat. Ani nemam nic konkretne co by som filmu vycital. Proste to uz ide mimo mna a ani to, ze to je drahe tomu v mojich ociach nepomôze. Naviac mam pocit, ze tato seria sa nikam nevyvija a furt je to to iste na jedno kopyto. Tentoraz je najväcsiou zmenou to, ze namiesto teenagera je hlavnym hrdinom teenagerka a kedze je to dnes tak v mode, tak sa to odohrava v osemdesiatkach, ale s osemdesiatkovymi filmami to po stranke stylu nema absolutne nic spolocne. ()

MoiJe

Psemov nazov "Můj parťák brouk 8" je celkom presny. :) Plus par celkom peknych 1:1 bitiek. A 1 vtipna hlaska. ()

JohnCZ

Z kulervoucí, byť poněkud generické, řežby k akčnímu retro sci-fi skoro až ve stylu klasických amblinovek. A to mi sakra sedí. Je fajn, že se tenhle žánr naivních dobrodružství zase docela vrací zpátky a jsem rád, že se tak stálo právě u Bumblebeeho, jehož bezelstný kukuč k tomu vyloženě vyzývá. Je to akční, je to zábavné, místy i krapet dojemné a napěchované lahůdkovým soundtrackem. Ideální popcorn. ()

corpsy

Chváľme Michaela Baya! Chápte ma prosím. Nemám nič proti tomuto snímku. Je to typický ´´spielberg-fun´´, tak ako ho máme radi, lenže v dnešnej dobe už ani samotný zakladateľ Amblinu, nevie vytvoriť niečo, čo nám v minulosti sprevádzalo detstvo a vytvorilo neskutočné množstvo úžasných filmových spomienok. Tak prečo potom taký Travis Knight? Chce to, ale nevie to. A práve preto vivat Bay, ktorý síce túto hračku vo svojich snímkach ´´sprznil´´ v obraz svoj, ale aspoň vedel neskutočne baviť. ()

sidzej

Zhrniem to v jednej vete: E.T. po transformersky. Je to iné ako predošlé časti od Baya. Viac v tom cítiť Spielberga - viac komorné, viac emocionálne so sympatickou retro štylizáciou. Bol som spokojný. ()

ConanVJ

Je to takové uklidněnější co se týče přeplácanosti akce, více dětinsky vtipné, což neškodí, a celkově hravější, spíš pro madší diváky. Efekdy jsou pěkné, akce celkem hodně a hlavní hrdinka v poho. Cena jako ,,záporák" filmu také sedl. Příběh pěkný a celkem ředvídatelný. Za mě opět spokojenost a dávám 85% :) ()

Vxxx

Z Transformers filmů jsem viděla pouze jedničku... Hodně dávno. Takže nemám s čím srovnávat. Možná i proto se mi film opravdu líbil. Příjemné postavy, dobré CGI. Jednoduchý příběh. Vtipná a roztomilá podívaná s dobrými akčními scénami. 4* ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)