Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po té, co její snoubenec zrušil svatbu, vydává se Rani sama na svatební cestu do Paříže a pak do Amsterodamu a šokem se snaží vyléčit zklamání. (lenuse)

Recenze (9)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Na to, že to má byť jeden z TOP indických filmov roku 2014 to bolo podľa mňa dosť priemerné. Jednoducho tento príbeh o slobodnom party živote "carpe diem" mi nejako nesadol, možno aj preto, že mne je aj reálne takýto životný štýl trochu cudzí. Možno keby to bolo trochu menej party a viac dôverné a osobné, pozdvihlo by to aj môj celkový dojem. "Svadobná" cesta po Paríži a Amsterdame bol celkom fajn výber, aj keď potenciál ponúkaných scenérií týchto dvoch miest zostal výrazne mimo pozornosti. Skôr to bolo koncentrované na hotely, kluby a medziľudské vzťahy. Ale ako film to nebol vôbec zlý, akurát že človek po tých všeobecných chválach a vysokých hodnoteniach (na IMDb 8,7) čakal rozhodne niečo viac. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

S Bollywoodem nemám takřka žádné zkušenosti, ale v případě Queen mi něco říkalo, že by mohlo jít o fajn záležitost. A taky, že šlo. Zápletka v podobě evropského výletu nezkušené, ctnostné a citlivé Indky, která díky němu projde velkou proměnou, je sice v podstatě banální, ale v tomto případě velmi funkční. Samozřejmě jde o takovou milou pohádku. Queen je totiž v mnoha ohledech hodně naivní film (opírající se navíc o mnohé předsudky), ale za to moc pohodový, příjemný a převážně sálající optimismem (samozřejmě, že první hodinu zrovna moc ne). Sem tam se člověk i zasměje, i když jde o jednodušší typ humoru, přesto do tohoto filmu se tak nějak hodí. Poněkud úsměvné byly docela časté zpomalovačky, ale opět nic, co by člověku začalo nutně lézt krkem. Ze scén se mi nejvíc líbilo pronásledování Eiffelovkou, vzpomínky na to, jak vznikal vztah a pak také chvíle s novými přáteli (i přes teatrálního Japonce). Konec mě docela dost překvapil, originální závěrečné titulky zase potěšily. Objektivně to na 4* asi není, ale já osobně v tomto případě rád nadhodnotím. ()

Reklama

joseee 

všechny recenze uživatele

Vidno tu, že indický film si zatiaľ nenašiel v našich končinách stále publikum. Buď sú tu nekritickí milovníci bollywoodskeho gýča vs. západocentrickí obdivovatelia Brada Pitta alebo Luďka Sobotu. Ale nádej žije, tento jeden z najlepších indických filmov sezóny sa vyšplhal hodnotením takmer na úroveň Což takhle dát si špenát :) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Je to spíš turistický průvodce Paříží a Amsterodamem než nějaký příběh. Dívka se vyrovnává s tím že ji nastávající nechal stát před oltářem a hledá na cestách samu sebe. Dobrý konec. Filmaři se ale nechali až moc opájet "exotickými" evropskými lokacemi, takže se často téměř nic neděje, jen se ukazuje město. Trochu mě štvalo shazování evropské kuchyně (zde francouzské a italské), které vidím v indickém filmu už po několikáté. Dobře, tak jim to chutná ostřejší, ale takhle urážlivě prezentovat jinou kuchyni, je odporně nacionalistické. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Snaha o vybočenie z konvencií Indického filmu. Je to taký ten príbeh neskúseného Inda v nehostinnej Európe. Vykreslenie Amsterdamu aj Paríža je bezchybná. Aj keď moc ženské postavy neobľubujem dokázal som sa do toho vcítiť. Francúzi dávajú ľuďom fakt zabrať. Inak ale pohodová vec. Niekedy možno viac depresívna ako by sa patrilo. Ale kompenzácia vtipnými momentami to vyrovnáva. A v celom filme ide práve o tieto momenty a záblesky šťastia, dopomáhajúc hrdinke, aby sa zmenila a stala sa skutočne tým, kým chce byť. Úplne jednoduchá premisa, ktorú zvládnu iné filmy omnoho lepšie, ale kvôli sympatiám a dobrej nálade čo som pri pozeraní zažil zaokrúhľujem bez hanby na 4 hviezdy. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama