Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

laik_60

v žiadnom prípade by som nedával film punc komédie, krásny romanticky , dramaticky silne anti rasistický príbeh dvoch priateliek Idgie a Ruth prerozprávaný Kathe Batesovej, (šmangote za krátky priebeh filmu kolke rôznorodé "ženské kurzy" absolvovala kým prišla na to ze sú všetky naprd ... :D. Opäť výborný výkon Kathy, ďakujem . ()

KajusaK

Dokonalý film, který jsem pořád odkládala a odkládala. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala na něj podívat. Herecké složení bylo vlastně převážně ženské až na menší výjimky ale úžasné herecké výkony! Hlavně M.L. Parker a M.S. Masterson. Krásná doprovodná hudba po celou dobu filmu, spousta dojemných slzných scén ale také vtipných. Občas dokonce drama. Zakončení s vysvětlením dokonalé i když předvídatelné. 5* ()

danliofer

Člověk občas musí vidět film, jako jsou Smažená zelená rajčata, který prostě pohladí po duši a dá zapomenout strastem běžného života, stejně jako vyprávění Ninny pomohlo Evelyn... asi vím, proč jsem si na tento snímek počkala víc než deset let... některé filmy zrajou jak dobré víno... a člověk k nim dozrává... a v ten správný čas se věci sejdou tak, jak se to stává jen v těch pohádkových filmových příbězích, po nichž máte chuť ochutnat smažená zelená rajčata v reálu... ()

dr.fish

Klasika let devadesátých. Takhle se to tehdy točilo. Vypravěč, velký příběh, život a jeho tajemství. Jednou za čas si to stojí za to pustit. 80% ()

chelseaman22

Koza běhá po kolejích a ženská na ní čumí, přičemž do sebe rve už druhou oplatku Kit Katu. "Víte, že mi nedávno vzali žlučník? Nechali si ho tam v zavařovačce." Nevrlé děvčátko po ránu: "Kašlu na všechny, kdo by taky chodil v takhle staromódních šatech?!" Holčička dělá prasátka na oddávajícího baptistu zatímco bečka sní o tom, jak se celá zabalí do celofánu a budu popíjet Moet z oblasti Champagne. Manžel na manželku: "Uhni, máš tlustý sklo." Reakce na vysypaný nákup po podlaze: "A je po nádivce." Ty sráče z Ku-Klux-Klanu bych pěkně postavil do řady a stínal jim hlavy jako Starkové zběhům z NIGHT WATCH. "Seženu si samopal, ustřelím jim pinďoury, a pak zakážu modelky pod 60 kilogramů." Americký policejní aparát nejspíš nemá co řešit, jelikož jeden inspektor je na domnělém místě činu 5 let, než si rozmyslí své obvinění a odtáhne zpět směr "rodná hrouda". Fascinující faktory v soudní síni: Věšák na klobouky a člen poroty si k montérkám vzal kravatu. "Schovávám si čokolády po celém bytě. Čokoláda vám přeci neublíží! Jedna ne, ale když já jich sním deset (brekot). Já už si nedohlídnu ani na svou vagínu. Ale děvenko, s tímhle já vám nepomůžu." Až samotný konec nastínil, co se stalo s tím věčně násilnickým parchantem - Big Joe ho prostě ZGRILOVAL, a pak servíroval hostům, jenž se jen olizovali. Celý film je reklamu na obezitu, ale kvituji to, že SMAŽENÁ ZELENÁ RAJČATA ještě v Prostřeno! nebyla, ergo dobrý nápad na předkrm! 86% Celosvětový výdělek k 4. 5. 2013: $119,418,501, což je 10,85 násobek budgetu ()

rockwoman

Smažená zelená rajčata voní tím, co je v dnešní uspěchané době už skoro vzácností. Lidskou úctou a trvalým přátelstvím na celý život. Moc příjemné,hřejivé pohlazení po duši s příchutí pravého včelího medu,ostružin a čokoládového krému. ()

Pavlínka9

Tohle mi neskutečným způsobem nesedlo:D :D Pro mě to bylo dost nezáživné a vlastně mi bylo jedno, zdali někdo z hlavních postav zemře či nikoliv :D :D Tento film mi byl doporučen, že mě tak neskutečně uspí a je to taková hrůza, že jsem si říkala, že na to budu mít opačný názor a ono ouha :D :D Předám info, že to splnilo přesně tento popisek :) ()

Wendy

Nadmíru příjemný a pozitivní snímek, který po shlédnutím musím zařadit mezi své oblíbené a podobně laděné filmy jako je méně známá Antonia či Harold a Maude. Vypořádává se hned z několika bolístkami 20., 30. i 80. let, více či méně subtilní formou, plně utvrzuje mé přesvědčení o hereckých kvalitách Mary-Louise Parker, Kathy Bates a Jessicy Tandy a musím zatleskat i poslední představitelce hlavní role, Mary Stuart Masterson, kterou vidím poprvé. A jako velké fanynce seriálu Six Feet Under/Odpočívej v pokoji se mi líbí, jak se postava Kathy Bates ve Smažených zelených rajčatech, Evelyn, dokáže pomocí postav Ninny, Idgie a Ruth osvobodit ze stereotypů svého života a ve SFU je to zase její postava, Bettina, která pomáhá osvobodit postavu Ruth Fisherové. Kruh života. ;-) ()

strelenaL

Velmi přijemný film, který pobaví a zasáhne svou citlivou stránkou. Velmi se mi líbilo prolnutí vyprávěného příběhu Ninny Threadgoode se současným životem stereotypního manželství Evelyn a Eda. ()

Wlck

Příjemný film. Jednou bych tomu možná napálil plnou palbu, ale to musím nejprve porozumět čtyřicátnicím, které prochází přechodem, protože to je přesně ta část příběhu, kterou úplně nepobírám. Kriminální zápletka z minulosti je ovšem velmi, velmi, velmi milá a postavy emancipovaných žen ve 20. letech jsou neméně milé. Hodně oceňuji také černý humor, který se tam objevil a možná i trochu čněl. Co by ale byla smažená zelená rajčata bez trochy pepře? ()

catherinka

Kdybych nečetla knížku, tak bych klidně dala hvězdiček maximum, protože to je jeden z filmů, které můžu vidět kdykoliv. Ale tím, že tam tolik věcí překroutili, mě naštvali - takže jen ****. ()

Michelle75

Někomu v rukou režie vzkvétá film od filmu, u Johna Avneta to tak sice není, ale i kdyby už nenatočil žádný velký šlágr, tak Smažená zelená rajčata mu nikdo nevezme. Citlivý, lidský film s plejádou skvělých hereček . ()

bila.tecka

Jeden z těch mile sentimentálních filmů, které nenakrknou, ale ani neposadí na zadek. To jistě není žádné mínus, ambice by téhle komorní "vánoční povídce" ani trochu neslušely. Životní moudro o nejvyšší výhře v podobě dobrého přítele je tu podáno nanejvýš vkusně i díky slušnému hereckému obsazení (obě Mary, roztomile pitomá Kathy Bates). Lasse Hallström si u svých Pravidel moštárny možná nějaká rajčata vybavil... ()

DannyBoy80

Příjemný film s dobrým hereckým obsazením a hereckými výkony. Film o jednom životě samorostlé ženy na americkém venkově v době KuKluxKlanu. Příběh protknutý do současnosti odkud se minulost vypráví, kde se současně hrotí manželská krize tak známá pro dnešní dobu. Pěkné míchání současnosti a minulosti. ()

Chandell

“U našeho domu bývalo veliké jezero. Koupali jsme se tam a chytali jsme tam ryby. Moc mi to schází, hrozně moc“ - “A co se s ním stalo? Vyschlo nebo co?“ - “Ne, něco horšího. Vloni na podzim se usadilo uprostřed jezera obrovský hejno kachen. A pak se stalo něco strašně divnýho. Ochladilo se, ale tak prudce, že jezero zamrzlo. Během několika vteřin“ - “A co ty kachny chudinky? Ty umřely?“ - “Ne, ty ulítly. A jezero vzaly sebou. Dodnes se to jezero vznáší někde nad Georgií …“ --- Pamatuji si, že když jsem si jako nastávající pubescent kupoval Bravíčko, byla Rajčata jedním z těch klasicky obrázkově recenzovaných filmů. Ne, tenkrát jsem do kina nešel, protože ve své mladické nerozvážnosti jsem nedokázal pochopit, proč dá filmu někdo tak prapodivný název. A přišel sobotní večer o 19 let později, klik na STV 2, film v původním znění a z toho všeho vyplynul povznášející zážitek. Částečně proto, že dobu (20. a 30. léta na jihu USA), do které je linie příběhu o Idgie (Mary Stuart Masterson) a Ruth (Mary-Louise Parker) zasazena, prostě můžu. A hlavně proto, že obě “Mařenky“ spolu tvoří téměř dokonalost, na kterou se strašně krásně dívá … Úžasná scéna: Krotitelka včel. ()