Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Cerebrum

Pravděpodobně jsem úplně mimo cílovou skupinu; nejsem žena a nejsem ve středním věku. A přesto jsem byl příběhem zcela pohlcen, zapomněl jsem na čas a užíval si úžasný zážitek staré školy. Takový, jaké už se dnes netočí a jakých byla devadesátá léta plná. Všechno má svůj význam, nic není ošizeno. Úžasná Newmanova hudba, výborně zvolené exteriéry, krásná kamery, přesný casting - Mary Stuart Masterson mi ukradla kus srdce, precizní režie, vyvážený scénář. Třešničkou na dortu je pro mě jižanský přízvuk, který mi hladí uši a svlažuje duši :) ()

nostromos

Pratelstvi je v zivote jednou z nejdulezitejsich veci. Z filmu sem mel dobry pocit, je to citlive a sentimentalni a tak mu odpoustim obcas az moc naivni nebo primocary pribeh :) ()

beruskaska

Rajčata jsem viděla teprve nedávno a už teď vím, že klidně můžu znova. Citlivý příběh, kde nechybí snad vůbec nic k dokonalosti - rasismus, odvaha, emoce, přátelství, humor, láska, detektivní zápletka a to vše ve výtečně namíchaném koktejlu, který má tu správnou hořkosladkou příchuť... ()

ynot

Dobré herecké výkony, film mě i dojal. Ale s tímhle scénářem se asi nedalo nic víc dělat. Předvídatelný děj, prvoplánové dojáky. A vysvětlení hlavní "záhady" mě vyloženě znechutilo. Ne, že by mi to přišlo nechutný, spíš blbý. ()

O_Peki

Úchvatná záležitost, která potěší v dnešním světě plném avengerů a trasformerů (viděno v roce 2015). I mezi ženami může vzniknout přátelství silnější než smrt. ()

Igy007

Dávno pradávno viděno v kině. "Bestiální vražednice" Kathy Bates v roli houdňoučké paní je při zpětném pohledu vtipnou ironií. Buď jak buď, hodná Kathy je úplně stejně autentická jako zlá Kathy, ona by byla skvělá, i kdyby hrála třeba větrák nebo patník. Film má moc pěknou atmosféru a objevují se tam nečekané recepty (čímž nemyslím ty zeleninové), chichi ... a já mám filmy o vaření ráda (třeba Sweeney Todd není špatnej) ... ()

marti

Kvalitná zmes romantiky, sentimentu, retra, rasových vzťahov a príbehov zo života. Nechal som sa unášať filmom, ktorý pre mňa úspešne míňal nástrahy gýču (pozitívny vzťah až nadhľad k problémom a ťažkostiam, ale nie naivne) a feministickej orientácie (aj keď žiadny beloch tam nie je kladná postava). Málokedy mi pri filme tak rýchlo ubehli dve hodiny. ()

Sindymindy

Film, který jsem viděla naposledy před více než deseti lety a tehdy ve mě zanechal takovou zvláštní hořkosladkokyselou chuť - jako kdybych ochutnala ta smažená zelená rajčata. Děj už jsem si nepamatovala, ale ten zvláštní pocit zůstal. Teď jsem film náhodou objevila znovu a hned jsem si řekla: "Jé - Smažená zelená rajčata. " a podívala se znovu. Co je zvláštní... ten pocit ve mně je pořád stejný... i po takové době. Ten film má v sobě kus osobitosti, která se mi zadrala pod kůži. Je o životě - trochu netradičním a navíc z historie, ale když si to převedeme do naší všední reality, tak tam najdeme mnohé, co přetrvává pořád - manžele, co bijí a pronásledují své ženy, rasovou diskriminaci, střeštěné manželky v přechodu, které hledají samy sebe, a stereotypní manžele trávící život s jídlem u televize. Ten film však obsahuje i recept na vitalitu, jak se nezastavit ani před nejhorší nepřízní osudu, jak pohodit hlavou a jít dál. A taky nám tenhle film říká, že zvládnout se dá cokoliv, pokud máme kolem sebe opravdové přátele. Líbí se mi optimistické vyznění filmu a několik vtipných a milých scén, které člověka donutí usmívat se na obrazovku. ()

tata22

Nádherné pohlazení a zastavení. Dlouhý film, nicméně sledoval jsem bez dechu ten příběh plný lásky, přátelství, žen a černochů. Nevím co na tom filmu byl to nejlepší ale možná právě ten celek, ta atmosféra, ta bláznivá holka k pomilování, která se nemilovala, ta babička, která možná byla kouzelná, ta tlustá paní, která se proměnila v "pretty woman", ten úžasnej bezbranej černoch, který možná tak bezbranný nebyl, ten ošklivej vlak, který měl jet jinudy a ta děsná pohoda kolkolem... ()

landavid

Laskavý příběh si představuji jinak,ale nestárnoucí Míla Myslíková(Evelyn) mě opravdu nezaujala,vlastně kromě Ninny vůbec nikdo,prolevitoval jsem to až do konce,ale zklamání veliké,ploché postavy bez dalšího rozměru a jakýchkoliv emocí. Zlatá Purpurová barva nebo Řidič slečny Daissy. ()

ZekiZeki

Takové příjemné a nekomplikované filmy se točily jen v osmdesátých a na začatku devadesátých let. Škoda, že už se takové dnes netočí. A dvakrát škoda, že Kathy Bates už dnes tak nezáří na hereckém nebi způsobem, jakým zářila právě na začátku let devadesátých. ()

sha.piro

Více takových filmů, jako je tento a méně hloupých názvů, které mohou snadno předem odradit, prosím. Děkuji : ) Nejen herecky mě tenhle film doslova uchvátil... 90% ()

Lukkyn

Film prolínající dvě časové roviny , které rovnoměrně a s citem dávkuje směrem k divákovi. Na jedné straně příběh uvadajícího manželství jednoho obyčejného páru a na druhé straně příběh ženy , která je černou ovcí rodiny , ale přesto laskavá a milující ke všem kolem ní. Film u mě navodil velmi příjemný pocit (podobně jako Forrest Gump, Benjamin Button) Sblížení staré dámy a její nové kamarádky bylo dojemné s naštěstí dobrým koncem. Postupem příběhu se rozplétá historie kolem vraždy Franka, naproti tomu v současnosti se Evelyn všemožně snaží zachránit manželství. Opravdu příjemný film, který může slabším povahám navodit hodně smutnou náladu či dokonce poškádlit jejich slzní kanálky! ()

skok01

Skvostný, milí, jemný film. V žádném případě nejde o nějaký tuctový prvoplánový film, kde je hned od začátku jasné co se bude dít a čeho chce film u diváka dosáhnout. Film má myšlenku, má co říct. Skvělé dialogy, skvělé herecké výkony. A prolínání dějů a různých časových linií je velmi bravůrně, hezky a zajímavě zvkádnuto. Pěkné dílko. Doporučuji k vidění. ()

katakomb

Vcelku obyčejný filmový/knižní příběh, který ze své obyčejnosti ale neobyčejně těží, na uvěřitelnosti navíc přidává americký jih, jižanský přízvuk a nevtíravá (nevnímavá) hudba Thomase Newmana. Hlavní herečky (všechny 4) odvedly dobrou práci a nepřehrávaly snad ani na chvilku. A i když jsem ke konci neudržel slzy, tak mi to ale přišlo asi až moc sentimentální. Herecky, filmařsky, produkčně rozhodně dobrej film. ()