Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

aluna

Komediální drama jako život sám mimo jiné o tom, jak jedna stařenka a její příběhy pomůžou ženě ve středních letech změnit její nudnej život k obrazu svému. Towanda!!!! Ale to opravdu MIMO JINÉ, protože témat a problematik je tady nespočet a každej si najde tu, která mu utkví nejvíc. Film o životě, smrti, lásce, přátelství, odhodlanosti, obětování, rasismu, tajemství a o barevnosti lidskej charakterů, kdy účel někdy světí prostředky..... ()

bila.tecka

Jeden z těch mile sentimentálních filmů, které nenakrknou, ale ani neposadí na zadek. To jistě není žádné mínus, ambice by téhle komorní "vánoční povídce" ani trochu neslušely. Životní moudro o nejvyšší výhře v podobě dobrého přítele je tu podáno nanejvýš vkusně i díky slušnému hereckému obsazení (obě Mary, roztomile pitomá Kathy Bates). Lasse Hallström si u svých Pravidel moštárny možná nějaká rajčata vybavil... ()

hansel97

Tohle předčilo moje očekávání nepředstavitelným způsobem. Nemusím ani filmy, ve kterých se vypráví, zvlášť když v tomhle se ještě v současnosti děje více než vyprávění a dal by se klidně rozdělit na dva samostatné snímky, ale Smažená zelená rajčata si mě dostala. Velmi lidský příběh a pozoruhodné osudy, které musí pohnout snad každým. Herecky bezchybné. Vážně nevím, co více si na pomezí komedie a dramatu přát. ()

nascendi

Videl som niekoľko filmov z prostredia amerického Juhu. Aj tento k nim patrí a predsa sa od nich líši. Je veľmi pestrý. Pri troche pozornosti je v ňom možné nájsť množstvo znakov a motívov. Našťastie medzi nimi chýba ten neznesiteľný americký pátos to nabubrelé vlastenectvo a naopak vtedajší rasizmus je uveriteľný. Okrem pestrosti a vrstevnatého príbehu sú devízou herečky, okolo ktorých sa film točí. A tiež úžasná výprava, ktorá nezanedbala žiadne detaily, čo ocenil najmä kameraman. Aj keď sú štyri hviezdičky pomerne slabé, nie sú nezaslúžené. ()

JohnnyD

Mám rád nostalgické filmy, ale tento prírastok k žánru, podobne ako o dekádu novší Notebook, padá na zbytočnej a (na rozdiel od spomínaného filmu) miestami otravnej dejovej línii v súčasnosti. Všetko to vrcholí vo finále, ktoré je i na môj vkus melancholika riadne samoúčelne sentimentálne (jedna neskutočne zbytočná dojímavá scéna). Navyše na úplnom konci filmu na nás vyrukujú s "pointou", ktorá bola jasná zhruba od pätnástich minút filmu. Inak je to fajn - vtipné, atmosferické, miestami príjemne sentimentálne, miestami napínavé a navyše s jedným riadne čiernohumorným "vtipom". Vystrihnúť tú polhodinku, čo sa odohráva v súčasnosti a bolo by to dokonalé. ()

• Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)
  • Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)
  • Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)