Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 92 min

• Slartibarkfast

Právě jsem dokoukal přírodopisný dokument o Bobrovi. Je to vcelku milé a talentované zvyřátko se smyslným knírem a hlasem eunucha. Jeho ošetřovatelé jej vypiplali již z malého bobřátka a udělali z něj megahvězdu, která je naprosto oddána tomu, co dělá. Věří, že je to tak správně. Už i sami ošetřovatelé zřejmě věří, že je to tak správně. Tězko uvěřit jejich upřímným výrazům, těžko uvěřit slzám. Těžko hodnotit. Bobr je jistě fenomén, který hýbe světem na obou stranách. Popová hvězda, kterou polovina světa nenávidí a druhá polovina fanaticky uctívá. Až se svět jednou zbaví tohohle přístupu, nebudou války, nebudou spory. Dokud ale budou fanatici a lidé, kteří je pomáhají vytvářet, budeme se muset koukat na podobné věci. Talenty, superstár, hlasy různých zemí, hroutící se mrakodrapy, uřezané hlavy.. A bobry. Unrated(22.12.2014)

• Fisek

Nemám ponětí, co se ve mě zlomilo nebo co se mi to vlastně stalo, že jsem si tenhle film pustil. Začal jsem toho litovat už od prvních minut. Ale jestli mám film spravedlivě ohodnotit, musel jsem ho zhlédnout celý. A povím vám, že jsem teda trpěl. To si režisér vážně myslel, že lidi dojme záběry brečících teenek? Ehm... Raději měli věnovat větší pozornost backup tanečnicím. Ty byly k nakousnutí. To je v podstatě jediná pozitivní věc, kterou jsem si z filmu odnesl. A jediný rozdíl od jeho posledního dokumentu je, že z Justina už je tvrďák, bacha na něj, nechal si narůst knírek. Pfff... Katy Perry je lepší.(27.4.2014)

• Lovely.Bones

Tohle je tak pohádkové, že se mi z toho chce zvracet. Z tohoto ,,dokumentu" zjistíte, jak je úžasný, hodný chlapec, který má rád svoje fanoušky. To, že močí do kyblíků uklízečkám v hotelu, fluše na fanoušky z okna, myslí si, že Anna Franková by byla Belieber, kdyby dnes žila, jak se vyspal s tou brazilskou ku*vou, jak mu sebrali jeho opičku, protože se o ní dostatečně nestaral a jeho zatčení asi není důležité, tak to vynechali. Už jenom kvůli tomu, že se tady z něho snaží udělat obrovského andílka, tomu musím dát odpad.(21.3.2015)

• Aeres

Mediální óda na malou hrudku zeleného hnisu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra. Dokoukáno z jednoho "pramenu", čistě z principu, abych se přesvědčil o opaku, že ten hošan vlastně vůbec není špatnej... Názor zůstává nezměněn. Pro všechny Bieberofilky jsem navíc napsal takový krátky článek: http://www.iseekyou.cz/?p=106(13.4.2014)

Nie som fanúšik Justina Biebera, jeho hudba mi vôbec nič nehovorí, ale tento dokument som si pozrela - už len kvôli tomu, aby som zistila, či si skutočne zaslúži tak zlé hodnotenie, ako má. A môj záver je, že nezaslúži. Väčšina z tých, ktorí tu dali odpad ten film ani nevidelo a to je presne to, čo je na tom smutné. Či sa to niekomu páči alebo nie, ten chalan sa radí medzi najväčšie stars sveta a ročne zarába toľko, čo väčšina z nás - obyčajných smrteľníkov - nezarobí za celý život. A tam bude asi pes zakopaný - nie? Podstatné ale je, že odpad si toto nezaslúži už len preto, koľko skvelých (áno, skvelých!) tanečníkov, producentov, choreografov a ďalších desiatok (možno stoviek) ľudí sa na tom doslova nadrelo. Jon Chu odviedol skvelú prácu - čo nie je vôbec prekvapujúce - za tú šou by sa nemusel hanbiť ani menovec Justin Timberlake, či Bieberov mentor Usher. Choreografie stáli za to, o efektoch ani nehovorím. Ale vôbec ma neprekvapuje, že to dostalo tak málo, zakomplexovanosť tu zrejme nikomu nedovolí dať viac, ako odpad. Ja dávam s čistým svedomím 70%.(10.4.2014)

• - Vo filme sa objaví ukážka z relácie Mezi dvěma kapradinami (od r. 2008). (EvilMatus)

• - Film je venovaný pamiatke zosnulej fanúšičky iba ročnej Avalanne Routh, ktorá zomrela na zriedkavú rakovinu mozgu. Pár mesiacov predtým sa jej splnil sen, stretla sa so svojim obľúbeným spevákom a idolom Justinom Bieberom. (ExpertRaptor)