Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 92 min

• Caym

Já teda nevím, proč na tohle někdo leze do kina, stačí si počkat, na youtube to máte i se španělskýma titulkama - dvojjazyčná propaganda rozmazleného chlapce v akci. Vykradený Michael Jackson a jeho This Is It (jeho choreografie a samozřejmě i ruka v rozkroku), teenage emoce vyšponované na maximum (he's so cute!!!! ohhhh, that's adorableeeee), Justin dokonce vymáčkne slzu z oka - 2x (je to citlivý chlapec), všem mění život (dětem, maminkám, otcům, babičkám, tanečníkům, tanečnicím, producentům, kteří z něj mají nervy v kýbli a kotel peněz, securiťákům, šlapkám...), maminka mu laškovně řekne, ať si vytáhne ty nasrávačky zas hezky do pasu, no a pak je tady to moudro o lásce a zlomeném srdci, které si zaslouží doslovný přepis (oni ho totiž jinak moc nenechávají během "dokumentu" mluvit - když opomineme naučené fráze o tom, jak jsou na něj paparazzi a divní nefanoušci zlí -, protože chlapec je od pohledu tupý jak řiť): "Have you been in love?" - "Have I been in love? Of course I've been in love. I think being in love is the most powerful thing ever. It’s an extreme feeling. "Have you ever had heartbreak?" "Yes, yes, definitely. That’s… that’s…that’s…I-I would say it’s about even just the same feeling… as much as it is to fall in love… like in eeee—just that explosiveness, that just that fire, just when when you break up from that, if you give them everything and you break up from that you’re … it’s the same type…it’s like that…eeee…clenching feeling like like when you this is my feeling oh I love her so much like aaah like this is but then that’s the same feeling when I when I when we when we break up it’s like aaaah like this hurts this hurts so deep it’s just the same emotion but ee – flipped backwards." - opona, potlesk. Multinadaný zpěvák, textař, hudebník, umělec a prostě believer nám to všem konečně vysvětlil ve svém adorable a cute videjku. PS: ne, obvykle se na takovéhle věci nedívám, měla jsem slabou prokrastinační chvilku(16.4.2014)

Vyvracuji Justinův názor na to, že Believe je lepší než Never say never. Mně se NSN líbilo víc, kde byl důraznější příběh a také shrnutí Jutinova dětství, plus zdokumentovaná My world tour. Tento dokument je naopak hlavně zdokumentování Believe tour, plus dodání záběrů z nahrávacího studia, z behind the scenes, či ze zpovídání Justina režisérem a podobně. Samozřejmě by byla hloupost Justinův život před slávou strkat do toho znovu, když to bylo jasně zachyceno v prvním filmu, a já i přes to byla s tímto dokumentem spokojená - což se ovšem může zdát očividné, když jsem Justinova fanynka. Ale když tohle přehlédneme, i tak si stojím za tím, že tolik odpadů si Believe nezaslouží, protože si myslím, že ať byl dokument o kom byl, byl natočen dobře. Kdybych nebyla fanynka nebo zakomplexovanej hater, dala bych dokumentu asi tři hvězdičky. Ale jelikož mám Justina, jeho osobnost, kolektiv, písničky atd atd ráda, dávám hvězdiček pět, protože mě Believe vůbec nezklamalo, několik věcí jsem vnímala jako jeho fanynka úplně jinak, či intenzivněji, než člověk, kterého Justin nezajíma, a navíc mi to do hlavy znovu vžilo atmosféru z koncertu, jehož součástí jsem měla tu čest být. A na závěr: potěšilo mě, že tento dokument - jak na konci titulků bylo dodáno - byl věnován Mrs. Bieber - malé Avalanně, o které se film zmiňoval.(9.5.2014)

v hodnocení vidím samé lehce očekávatelné odpady. a nezasloužené. nejsem fanyna ani hater, ale i dokument mě nenudil a našla jsem si v něm vlastní věci k přemýšlení. a ve spojení s bieberfanynama v kinosále to byl celkem zajímavý zážitek. pro mě to nebyla ztráta času. více na blogu(22.4.2014)

• chelseaman22

Jen se podívejte na strukturu jeho fanouškovské základny! Slečny U15, párek "mužů", u nichž se homosexualita projevila už ve věku třináctého roku a samozřejmě všudypřítomné maminy, jež hlídají své náctileté dcery před pohledy toho možná nejtalentovanějšího mladého podnikatele 21. století! Justinova hudba je určena pro tu sortu populace, jež si nevydělává ergo Justin je bohat pouze díky štědrosti rodičů, jež svým dcerám neodepřou cokoliv ze sortimentu JB (parfémy počínaje, knihami konče). Justinovi nelze upřít vskutku propracované performance na pódiu (tedy vyjma těch patheticky přehnaných, viz. Justin přilétá na pódium coby anděl či v náručí nese dosti modifikované batole). V minulém roce Justin vydělal sto milionů dolarů - skvělý úspěch na to, že se to nedá poslouchat, že? 30%(10.4.2014)

• Fisek

Nemám ponětí, co se ve mě zlomilo nebo co se mi to vlastně stalo, že jsem si tenhle film pustil. Začal jsem toho litovat už od prvních minut. Ale jestli mám film spravedlivě ohodnotit, musel jsem ho zhlédnout celý. A povím vám, že jsem teda trpěl. To si režisér vážně myslel, že lidi dojme záběry brečících teenek? Ehm... Raději měli věnovat větší pozornost backup tanečnicím. Ty byly k nakousnutí. To je v podstatě jediná pozitivní věc, kterou jsem si z filmu odnesl. A jediný rozdíl od jeho posledního dokumentu je, že z Justina už je tvrďák, bacha na něj, nechal si narůst knírek. Pfff... Katy Perry je lepší.(27.4.2014)

• - Film je venovaný pamiatke zosnulej fanúšičky iba ročnej Avalanne Routh, ktorá zomrela na zriedkavú rakovinu mozgu. Pár mesiacov predtým sa jej splnil sen, stretla sa so svojim obľúbeným spevákom a idolom Justinom Bieberom. (ExpertRaptor)

• - Vo filme sa objaví ukážka z relácie Mezi dvěma kapradinami (od r. 2008). (EvilMatus)