Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 92 min

Jon M. Chu

Sarah Landman

Nathan Lanier

v hodnocení vidím samé lehce očekávatelné odpady. a nezasloužené. nejsem fanyna ani hater, ale i dokument mě nenudil a našla jsem si v něm vlastní věci k přemýšlení. a ve spojení s bieberfanynama v kinosále to byl celkem zajímavý zážitek. pro mě to nebyla ztráta času. více na blogu(22.4.2014)

• Wiikii

Hodnotím zde dokument ne osoby, proto dávám dvě hvězdy. I přesto mě samotný dokument připadal jako komunistická reklama na "božího" Biebera s mnoha řvoucími fanynkami. Kdybych měl ale hodnotit osobnost Justina Biebera, tak bych šel s hodnocením ještě níže. Už jen tím, že bere drogy, podvádí svou přítelkyni, ale podvádí i lidi kolem sebe, je agresivní, kašle na pravidla, závodí se svým lamborghini v obydlených čtvrtí a mnohem více... Právě tento dokument také dost vypadal, že má právě zalepit tyto jeho problémy, které si se svou namyšleností a rozmazleností nadělal... P.S.: Na mnohých jeho spolupracovnících je vidět silná odtažitost k němu, kterou skrývají jen kvůli natáčení dokumentu. .... HODNOCENÍ: 20% (2*)(10.4.2014)

• Tommassi3

Jedno je naprosto jisté.. Že svůj účel tahle velereklama sebe sama dokonale plní, a to rozhodně ne jen mezi skalními fanoušky Justina Biebera, no spíš fanynkami, tedy soudě dle většiny vlastně spíš Nanynkami, když Jon Chu zkrátka ví dobře, co a jak dělá.. Pomineme-li tu zvukovou stránku věci.. Stačí se jen podívat, jaká kupa canců se tady v těch komentářích plných zášti a pošklebků válí.. Nicméně co může platit za větší poklonu než skutečnost, kolik hejterů, aniž by na tuhle hvězdičku jakkoliv změnilo názor, když vlastně předem věděli, jak budou hodnotit, Justin Bieber`s Believe nakonec vidělo.. Ačkoliv jistě velká část diváků hází odpady tímhle kusem naprosto netknuta, což lehce zavání přinejmenším nadutostí.. Opravdu zvláštní doba.. Mně ten chlapeček s vlnou v žaludku skutečně neleží, zvlášť s přihlédnutím k jeho fantastickému hlasu a schopnosti do úmoru dřít, a ať už to s ním dopadne jakkoliv, ať už se vydá (ne)cestou Lindsay Lohan, Britney Spears a Miley Cyrus nebo se mu naopak podaří ustát ten skok mezi dospělé jako to třeba vyšlo takovému jeho jmenovci Justinu Timberlakovi, z něhož se dokonce vyklubal i opravdu velmi slušný herec..(9.7.2015)

Vyvracuji Justinův názor na to, že Believe je lepší než Never say never. Mně se NSN líbilo víc, kde byl důraznější příběh a také shrnutí Jutinova dětství, plus zdokumentovaná My world tour. Tento dokument je naopak hlavně zdokumentování Believe tour, plus dodání záběrů z nahrávacího studia, z behind the scenes, či ze zpovídání Justina režisérem a podobně. Samozřejmě by byla hloupost Justinův život před slávou strkat do toho znovu, když to bylo jasně zachyceno v prvním filmu, a já i přes to byla s tímto dokumentem spokojená - což se ovšem může zdát očividné, když jsem Justinova fanynka. Ale když tohle přehlédneme, i tak si stojím za tím, že tolik odpadů si Believe nezaslouží, protože si myslím, že ať byl dokument o kom byl, byl natočen dobře. Kdybych nebyla fanynka nebo zakomplexovanej hater, dala bych dokumentu asi tři hvězdičky. Ale jelikož mám Justina, jeho osobnost, kolektiv, písničky atd atd ráda, dávám hvězdiček pět, protože mě Believe vůbec nezklamalo, několik věcí jsem vnímala jako jeho fanynka úplně jinak, či intenzivněji, než člověk, kterého Justin nezajíma, a navíc mi to do hlavy znovu vžilo atmosféru z koncertu, jehož součástí jsem měla tu čest být. A na závěr: potěšilo mě, že tento dokument - jak na konci titulků bylo dodáno - byl věnován Mrs. Bieber - malé Avalanně, o které se film zmiňoval.(9.5.2014)

Jo, ty všechny řeči prostě patetický jsou. A to šílenství těch holek je úplně insane. Ale jestli jeho muzika vážně někomu pomáhá, aby měl lepší náladu nebo se cítil líp (já sama jí ráda poslouchám), tak proč ne. A navíc mi přijde ukvapený hejtovat člověka, kterej umí hrát na kytaru, klavír, bicí, tancovat, zpívat a zvládne megastadion plnej fanoušků s grácií.(7.1.2016)

• - Film je venovaný pamiatke zosnulej fanúšičky iba ročnej Avalanne Routh, ktorá zomrela na zriedkavú rakovinu mozgu. Pár mesiacov predtým sa jej splnil sen, stretla sa so svojim obľúbeným spevákom a idolom Justinom Bieberom. (ExpertRaptor)