Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 92 min

Jon M. Chu

Sarah Landman

Nathan Lanier

Vyvracuji Justinův názor na to, že Believe je lepší než Never say never. Mně se NSN líbilo víc, kde byl důraznější příběh a také shrnutí Jutinova dětství, plus zdokumentovaná My world tour. Tento dokument je naopak hlavně zdokumentování Believe tour, plus dodání záběrů z nahrávacího studia, z behind the scenes, či ze zpovídání Justina režisérem a podobně. Samozřejmě by byla hloupost Justinův život před slávou strkat do toho znovu, když to bylo jasně zachyceno v prvním filmu, a já i přes to byla s tímto dokumentem spokojená - což se ovšem může zdát očividné, když jsem Justinova fanynka. Ale když tohle přehlédneme, i tak si stojím za tím, že tolik odpadů si Believe nezaslouží, protože si myslím, že ať byl dokument o kom byl, byl natočen dobře. Kdybych nebyla fanynka nebo zakomplexovanej hater, dala bych dokumentu asi tři hvězdičky. Ale jelikož mám Justina, jeho osobnost, kolektiv, písničky atd atd ráda, dávám hvězdiček pět, protože mě Believe vůbec nezklamalo, několik věcí jsem vnímala jako jeho fanynka úplně jinak, či intenzivněji, než člověk, kterého Justin nezajíma, a navíc mi to do hlavy znovu vžilo atmosféru z koncertu, jehož součástí jsem měla tu čest být. A na závěr: potěšilo mě, že tento dokument - jak na konci titulků bylo dodáno - byl věnován Mrs. Bieber - malé Avalanně, o které se film zmiňoval.(9.5.2014)

• Slartibarkfast

Právě jsem dokoukal přírodopisný dokument o Bobrovi. Je to vcelku milé a talentované zvyřátko se smyslným knírem a hlasem eunucha. Jeho ošetřovatelé jej vypiplali již z malého bobřátka a udělali z něj megahvězdu, která je naprosto oddána tomu, co dělá. Věří, že je to tak správně. Už i sami ošetřovatelé zřejmě věří, že je to tak správně. Tězko uvěřit jejich upřímným výrazům, těžko uvěřit slzám. Těžko hodnotit. Bobr je jistě fenomén, který hýbe světem na obou stranách. Popová hvězda, kterou polovina světa nenávidí a druhá polovina fanaticky uctívá. Až se svět jednou zbaví tohohle přístupu, nebudou války, nebudou spory. Dokud ale budou fanatici a lidé, kteří je pomáhají vytvářet, budeme se muset koukat na podobné věci. Talenty, superstár, hlasy různých zemí, hroutící se mrakodrapy, uřezané hlavy.. A bobry. Unrated(22.12.2014)

• Aeres

Mediální óda na malou hrudku zeleného hnisu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra. Dokoukáno z jednoho "pramenu", čistě z principu, abych se přesvědčil o opaku, že ten hošan vlastně vůbec není špatnej... Názor zůstává nezměněn. Pro všechny Bieberofilky jsem navíc napsal takový krátky článek: http://www.iseekyou.cz/?p=106(13.4.2014)

• Dragoni

Co k tomu dodat, dle všech v dokumentu je nejlepší, je to citlivý chlapec, náctiletý lolitky si trhaj rodidla jen co ho viděj a informativní hodnota dokumentu téměř žádná, až na to že jsem slyšel nějaký jeho songy, ale na plakát nad postelí to ještě nebude. Neznám ho osobně a ani mě ničím neublížil a jen a pouze podle dokumentu ho hodnotit jako člověka nebo osobnost nemůžu, každopádně jsem na to koukal ze zvědavosti a nebavilo mě to.(12.1.2015)

• Fisek

Nemám ponětí, co se ve mě zlomilo nebo co se mi to vlastně stalo, že jsem si tenhle film pustil. Začal jsem toho litovat už od prvních minut. Ale jestli mám film spravedlivě ohodnotit, musel jsem ho zhlédnout celý. A povím vám, že jsem teda trpěl. To si režisér vážně myslel, že lidi dojme záběry brečících teenek? Ehm... Raději měli věnovat větší pozornost backup tanečnicím. Ty byly k nakousnutí. To je v podstatě jediná pozitivní věc, kterou jsem si z filmu odnesl. A jediný rozdíl od jeho posledního dokumentu je, že z Justina už je tvrďák, bacha na něj, nechal si narůst knírek. Pfff... Katy Perry je lepší.(27.4.2014)

• - Film je venovaný pamiatke zosnulej fanúšičky iba ročnej Avalanne Routh, ktorá zomrela na zriedkavú rakovinu mozgu. Pár mesiacov predtým sa jej splnil sen, stretla sa so svojim obľúbeným spevákom a idolom Justinom Bieberom. (ExpertRaptor)