Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

,,BUDE JICH VÍC, MNOHEM VÍC. PŘÍLIŠ MNOHO NA JEDNU RUKU....“ /// Taky vás zajímá, jak by to asi dopadlo, kdyby Ashley nezmizel ve středověku, ale vrátil se domů? (s rukou?) (v autě). Nevážně vážně o fašounskejch zombíkách, kteří už jsou vzhůru (jedničku neznám a nikomu to nevadí!) a který můžou porazit (kromě vyvolenejch) jen rudoarmějci. Umíraj zombie, děti (co děti! Nemluvňata!), postižení i vobyčejní (spokojení) lidé. Že jde o zcela novej žánr netvrdím, ale od dob Zombielandu je to nejftipnější zombárna. Černá a brutální. Prostě kravina, který bych mohl dát i 4*. Kdyby to nebyla taková kravina. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neposlouchá mě pravačka. 2.) Za barákem máme hroby neznámejch vojáků. (Padlejch) 3.) Thx za titule ,,maddy1111“ a ,,sightl3ss“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(19.7.2014)

Fajnovej komediální zombie masakr. Na rozdíl od prvního dílu je tu spousta milých, krutě vtipných scén - třeba taková masáž srdce mě takřka hned na začátku totálně odzbrojila. Nejsem úplně fanoušek podobných komediálních splatterů, ale u tohoto jsem se bavil. Celkově tak na pomezí 3 a 4 hvězdiček, ale závěrečná "A Total Eclipse of the Heart" sekvence jednoznačně rozhodla o vyšším hodnocení. Ta má vskutku kultovní potenciál, pustil jsem si ji už několikrát za sebou.(5.7.2014)

Mierny pokrok v kvalite oproti prvému filmu, ale celkovo to vyjde tak nejak na stejno. Krvi i zombíkov si užijete, technicky veľmi niet čo zlepšovať, tu je to skôr o príbehu. Originálne to nie je, ale ako dôvod na zombie masaker ok. Vtipy a čierny humor sa vyskytujú často, ale ich kvalita je na úrovni pokus-omyl a častejšie to zaváňalo trapasom. Na pozretie fajn, ale čakal som viac. 60%.(6.12.2015)

Krotitel hobitů má konečně důstojného nástupce na poli krvavých úletů! Takže sice nemáme maminku co žere vlčáky vcelku, ale máme poměrně nepodařenou masáž srdce. Nemáme kreativní použití sekačky na trávu, ale máme ještě kreativnější použití pro tenké střevo. Srk, srk. Sex mrtvých máme nahrazen sexem s mrtvou a mrtvých dětí a matek není nikdy dost. Sečteno, podtrženo, máme radost Vincente.(13.11.2014)

Protože jsem mladá dívka s inteligencí nepřevyšující pajdavé morčátko po mrtvičce, tak se teď po večerech dívám na zombie komedie. S každým zhlédnutým filmovým opusem se stávám větším expertem na nemrtvé a už si je nepředstavuji jako Karla Gotta na pláži v Egyptě, ale spíš jako nahnilé, zoufale se tvářící nakupující v Lídlu, kteří se právě brutálně pomlátili o zlevněné máslo za dvacet devět devadesát. Na stránkách České zombie komunity dávájí tři vzácné rady, co dělat při napadení oživlých mrtvol, takže si pište: uprchnout, zničit a odstranit, fakt doufám, že si dělají srandu, jinak je to hodně divnej spolek. Mno, všichni přeci víme, že nemrtví jsou až neskutečně odolní a takové useknutí umrlčí hnáty u nich vůbec nic neřeší, neb každej alespoň zlehka schopný doktor jim ji na požádání přišije a oni můžou dál řádit, ehm, jak černá ruka. Takže co s nima? Já doporučuji podpálení či rozporcování na fakt malé kousíčky sekerkou, pilou nebo cirkulárkou, no, vůbec nejúčinnější je zabít nekromanta, tedy toho, kdo ty paka oživil. Mimochodem, já už po tomhle filmu přesně vím, co chci k Vánocům, áno, pravou (od Mattela) zombie ruku národního socialisty, úplně vidím to její využití při práci v domácnosti.(1.12.2014)

• - Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)

• - Film se natáčel zároveň v norštině a angličtině. (Cheeker)

• - Spoiler: Když Martin Hykkerud (Vegar Hoel) jede na hřbitov oživit svou mrtvou přítelkyni z předešlého filmu (Charlotte Frogner), je slyšet píseň "Total Eclipse of the heart" od Bonnie Tyler. Martinova přítelkyně má pak stejné šaty jako právě Bonnie Tyler z videoklipu na onu píseň. (NormanBates)