Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

Kravinka, která ale potěší. Náckům nestačilo, že dostali nakopáno před sedmdesáti léty a tak opět lezou na zemský povrch, aby si to s nima jeden norskej týpek a trojice emerických nerdů rozdala nanovo a... je to prostě jízda, jestli mi jednička přišla spíš trapná než vtipná, tak dvojka... jako takhle, pořád je to hrozná trapárna, ale aspoň už je skutečně ftipná, s dostatkem gore scén (který působí spíš srandovně než nechutně, viz. hadice na benzín z tenkýho střeva) a konečně pořádnou akcí. Ještě pobavilo logo teho Zombie squad, dobré pomrknutí na Devítipalcové hřebíky.(21.9.2014)

(70%) Už ani ne tak gore, jako spíš splatter. Ale sakra zábavnej splatter, navíc načichlý špetkou fantasy. Zdejší svět prokletých nazi zombies má už svá pravidla (když zlikviduješ kápa, zlikviduješ všechny), ale jelikož se pohybujeme ve vodách crazy komedie, odpustíme mu to. Štědrý rozpočet jde znát: dvojka je ve všech ohledech větší, rozmáchlejší a krvavější. Jestli je to ale úplně dobře, na to si musíte odpovědět sami. Jinak mě osobně nejvíc pobavila nešťastná zombie v podání Kristoffera Jonera. Ta toho odsrala skutečně hodně ;)(26.7.2014)

Chudák tetuška na vozíčku... ale snažila sa, teda aspoň v rámci možností. Chudák detičky na pieskovisku... aha, tank! Ups, tak už sme pod ním. Chudák mamičky s bábätkami v kočiarikoch. Áno, aj tie si zalietajú. Vlastne, tu poletujú všetky časti tela a s vnútornosťami a črevami sa dajú robiť hotové zázraky. Zasnežené prostredie je síce preč, ale film baví rovnako. Pravá, nefalšovaná masakráž, nič pre milovníkov "filmového umenia", ale pre mňa ako šité na mieru a dúfam, že bude aj trojka. Konečne začína tohtoročným hororom svitať na lepšie časy, len tak ďalej.(1.7.2014)

Rozpočet NOK 35 miliónov ($5,6milióna)Tržby Celosvetovo $1,149,000▐ teda, tak toto je haluz, do ktorej okrem Naci zombiikov zasiahnú aj ruský zombii a likvidačný zombii tím z USA, fakt haluz veľkolepá, masky premakané, krvavá likvidácia až nadmieru a nápaditosť teda tá sa tu sype tiež vo veľkom, moc podarené /80%/(17.7.2014)

Hrozná chujovina, ale tu je aspoň mäso rovno od začiatku, takže je to zákonite lepšie a zábavnejšie ako jednotka. Za hrsť dobrých nápadov, za hrsť vydarených gagov, šťavnaté gore. Len škoda, že bitka, ku ktorej sa dlho schyľuje, nedostojí očakávaniam, rozhodne by si zaslúžila viac krvavého slizu a čriev. Najlepšia scéna: vyslobodzovanie zapadnutého auta.(17.7.2014)

• - Spoiler: Když Martin Hykkerud (Vegar Hoel) jede na hřbitov oživit svou mrtvou přítelkyni z předešlého filmu (Charlotte Frogner), je slyšet píseň "Total Eclipse of the heart" od Bonnie Tyler. Martinova přítelkyně má pak stejné šaty jako právě Bonnie Tyler z videoklipu na onu píseň. (NormanBates)

• - Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)

• - Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)