Reklama

Reklama

V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (419)

Marze 

všechny recenze uživatele

Děj je tu volnou a nepříliš soudržnou osou, která propojuje šňůru nápaditých a zručně natočených scének – a těžko bychom od něj měli očekávat něco víc.Kvality Wirkolovy novinky obzvlášť vyniknou v porovnání s rozpačitými béčkovými zombie komediemi jako Zevláci vs. zombíci nebo Doghouse, které většinou stojí na úderném, ale rozpačitě zpracovaném nápadu. Wirkola totiž nesází na rozjívený pubertální humor a většinou ani na hru se společenskými stereotypy, ale velmi poctivě navazuje na rané filmy Petera Jacksona Bad Taste a Braindead.Perfektně se na něj hodí žánrová nálepka splatstick – spojení splatteru, tedy krvavého „útrobního“ hororu, a slapsticku nebo-li klasické grotesky. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když v roce 2009 přišel Tommy Wirkola s prvním (Dead Snow), získal si jeho snímek mé sympatie a to i přesto, že zombie tématika mi moc blízká není. Odstupem času jsem byl však nucen uznat, že jsem jej tehdy ve své recenzi zbytečně moc nadhodnotil, protože po několika dalších shlédnutí se mi tahle ulítlá komedie už zas tolik nelíbila. I proto jsem do druhého dílu šel více skeptický, jak se ukázalo docela po právu. Tentokrát jsem se už ani moc nebavil a asi nejvíce mi vadila změna prostředí. Zasněžené hory a horská chata měli prostě větší kouzlo než „venkov“. Lhal bych, ovšem kdybych tvrdil, že tu není k vidění i několik opravdu povedených gore scén. Wirkola dal opět průchod svým ujetým představám a divákům naservíroval nejednu povedenou lahůdku za druhou. Leč na druhou stranu se nechal unést až moc a to, co v jedničce fungovalo (tedy alespoň u mě), tady až moc překombinoval. Schopnost oživovat zombie, byla dobrá leda tak k závěrečné scéně (souboji ruských a německých zombíků). Teprve při čtení závěrečných titulků jsem zjistil, že ona „Martinova zombie“ je ve skutečnosti známý severský herec Kristoffer Joner. Osobně si však myslím, že ti kteří nadávali již na první díl, tak by od tohoto splatteru měli dát ruce pryč už úplně. Film dělající si legraci sám ze sebe, z jiných filmů a dokonce i z diváků samotných není opravdu pro každého. Zvláště pak pro ty, kterým vadí „násilí“ na ženách, dětech či postižených. Černý humor tu místy opravdu zacházel do extrému, ovšem mnohdy i do prachobyčejné trapnosti. Dala by se zde nalézt docela pěkná řádka pasáží (potažmo scén), které bych bez mrknutí oka z filmu vystřihl. Tím by byla docílena kratší a určitě i zábavnější stopáž. 50% ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Skvelé pokračovanie skvelého "Dead Snow" priamo nadväzuje na koniec jednotky a bez okolkov na to rozbieha príbeh jediného preživšieho v ambicióznejšom štýle. Ten sa preberá v nemocnici a ešte netuší, že zombíci sa vracajú, aby naplnili starý Hitlerov rozkaz. A ako to býva v hororových pokračovaniach častým zvykom, keď bola jednotka nenápadnejšia, tichšia a hororovejšia, dvojka je veľkolepá, hlučná a zábavnejšia. Všetko je profesionálne natočené, s prvotriednym spracovaním, audiovizuálom, maskami, efektmi a kvalitným gore, no na druhú stranu to rozpúta taký brutálny, drsný, nekomerčný a absolútne nekorektný masaker, že je to radosť pozerať. Ušetrený neostane nik; ani len deti a všetci tu dostávajú na krvavú prdel v epických splatterových scénkach. Už dávno som sa pri nejakom horore tak nenasmial, no našťastie tu je dostatok hororových elementov na to, aby to nepadlo do čistej komédie. Takže u mňa veľká spokojnosť, ale napriek všetkému mám „menšiu“ jednotku stále o kúsok radšej. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Jedničku si už moc nepamatuju, takže těžko porovnávat. Jedno je ale jisté, dvojka je jiná. Co do komediální stránky je to určitě bohatší (některé momenty byly opravdu výborné) a dějově je to úplně o něčem jiném. Příběh je zpočátku celkem zajímavě rozehrán a dobře navazuje na jedničku, což oceňuju, nicméně si myslím, že postupem času to začalo ztrácet. Navíc se objevovaly momenty, který byly dle mého spíš trapně ujetý než vtipný. Závěr taky nic moc, takže celkově hodnotím jen průměrně. Ale chtěl bych ještě jednou zdůraznit - některé scénky a hlášky, hlavně z první poloviny, byly perfektní. 65% ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

(70%) Už ani ne tak gore, jako spíš splatter. Ale sakra zábavnej splatter, navíc načichlý špetkou fantasy. Zdejší svět prokletých nazi zombies má už svá pravidla (když zlikviduješ kápa, zlikviduješ všechny), ale jelikož se pohybujeme ve vodách crazy komedie, odpustíme mu to. Štědrý rozpočet jde znát: dvojka je ve všech ohledech větší, rozmáchlejší a krvavější. Jestli je to ale úplně dobře, na to si musíte odpovědět sami. Jinak mě osobně nejvíc pobavila nešťastná zombie v podání Kristoffera Jonera. Ta toho odsrala skutečně hodně ;) ()

Galerie (25)

Zajímavosti (7)

  • Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)
  • Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)
  • Přestože děj přímo navazuje na předchozí film z roku 2009, Martinova přítelkyně Hanna (která v prvním díle zemřela) má na náhrobku rok úmrtí 2013. (Pelidor)

Reklama

Reklama