Z USA prichádza do Nórska malá skupinka dobrovoľníkov, zvaná "Zombie Squad", ktorá je pripravená bojovať za záchranu tamojšieho ľudu, pred hordou nacistických zombie. Nato, aby ich však porazili, budú potrebovať pomoc od ... Keď jeden z mojich "priateľov" a nadšencov hororu napísal na prvú časť: "Je to jedna veľká recese!", zrejme netušil, že sa v "nedohľadne" objaví pokračovanie. A ja som strašne zvedavý čo napíše teraz. Lebo viete čo? TOTO je kurva, "Jedna veľká recese!". Bez ohľadu nato, ako miestami, skutočne hlúpo tento film pôsobí, toto sú "gore orgie" od úvodu až do konca. Nadšenie z jedného záberu strieda druhé. Masky na výbornej, čo výbornej, skvelej úrovni. Kým som bol k prvej časti skeptický, tu sa jednoznačne "všetci" zhodneme, toto je už iné kafe a spokojný bude nejeden fanúšik hororu. Aj ten náročnejší, ako napr. Ja ;) - 80%.(2.7.2014)

Parádna zombie jazda, ktorá vo viacerých ohľadoch prekonala prvý, síce taktiež skvelý, no tie tak odviazaný Død Snø. Wirkola tu nechal drastický čierny humor vygradovať na maximum a neštítil sa pri tom ničoho, dokonca ani v kinematografii dosť vzácneho brutálneho násilia na batoľatách či invalidných spoluobčanoch. Druhý Dead Snow je proste od svojich počiatočných minút až do samého konca extrémne zábavný a krvavý nášup, ktorý to celé poníma s absolútnym nadhľadom a neberie sám seba moc vážne.(15.7.2014)

,,Všechno začalo tak nějak nevinně. Vyrazili jsem si s partou na chatu do hor. Chlast tekl proudem, smáli jsme se..prostě bavili. A dokud, a to kurva nežertuju, se neprobudili fašounský zombie. Vím, že to zní jako nějvětší klišé, ale vážně se to stalo. '' --------------- Když jsem před lety viděl Dead Snow byl jsem zklamán. Źánrově film všelijak balancoval a i když tam sem tam byl náznak srandy, spíše se to celé tvářilo vážně. Jenže horor to nebyl a tak nějak to působilo celé spíše směšně, byť námět s rozmrzlými mrtvými nácky z einsatzgrupe z půdy věčně zmrzlého Norska tu ještě nebyl. Proto jsem byl velmi zvědav na druhý díl. Těm co neviděli jedničku filmaři udělali na začátku krátké shrnutí aby neznalý divák věděl kdo a proč přežil jedničku, což je velmi důležité pro začátek pokračování. Po krátké rekapitulaci, z níž jsem si dovolil odcitovat pár úvodních vět začne z ostra Dead Snow 2. A když říkám z ostra, tak z ostra! :-) Hned v úvodu jsem pochopil, že tady autorům už nešlo o žádné artovní dílo, nebo snad horor, ale že jde o čistokrevnou zábavu a nebojím se říci - prdel ! Já se tedy bavil královsky. Nebýt těch chlístanců krve, vytahaných střev, rozbitých hlav a já nevím čeho všeho ještě protože ve filmu je na co si vzpomenete, mohla by komediální zápletky filmu závidět leckterá komedie. Já osobně jsem se tak dobře nezasmál už zatraceně dlouho a proto nehodlám šetřit s hodnocením! Miluji černý humor a tady se mi ho dostalo zhusta v porcích nevídaných (a to nejen díky černým uniformám SS :-). Už jsem viděl pár vtipných zombie filmů, které podobně jako zde si ze sebe dělaly prču - vzpomeňme třeba Juan de los Muertos 2011 nebo Cockneys vs Zombies 2012, ale tohle zatím aspiruje na zlatou medaili! Pátou hvězdu dávám za konec, protože ten mně po těch 95 minutách fakt už dorazil ! :-) Dávám tedy za 3 kladiva a dva rýče! A kdyby byla trojka... jdu do ní. Norskem se proháněli i britští Commandos a ne vždy se jim všem po nezdařených misísch podařilo přejet na lyžích do ,,neutrálního'' Švédska! :-)))) Třeba by také příště pomohli.. * * * * *(16.4.2017)

Tak na úvod musím říct, že je to určitě povedenější než neslaná nemastná jednička která mě moc nebavila, ale zase upřímně řečeno žádnej velkej zázrak to taky není. Oproti prvnímu dílu to má výhodu, že tentokrát nečekáte půlku filmu než se to rozjede. prostě od začátku se tu pořád něco děje a aspoň nehrozí nuda. Pár nápadů je opravdu cool např nazi zombie co jezdí v tanku taky je plusem, že je to celkem odvázaný a tak nějak se neřeší kdo tu chcípne a jak takže žádný ohledy. Nicméně je to ten typ filmu co se snaží bejt cool někdy až moc prostě si to hraje na něco originálního co tu ještě nebylo a dnešní mládež to žere. jenomže ani pár opravdu vydařených nápadů nic nemění na faktu, že je to těžká přehlídka klišé podobně jako v jedničce a, že máte pocit, že už jste prostě tohle všechno někde viděli. Obvzlášť pokud máte shlédnuto tolik zombie filmů jako já, tak už vás překvapí málo co. No nic oproti jedničce je to aspoň o stupeň zábavnější a pokud někdo viděl jenom pár zombie filmů a nemá nakoukaný ty starý pecky, tak chápu, že tohle považuje za vrchol žánru. Pro mě furt jenom průměr.50%(17.8.2014)

• Vančura

Snad ještě horší než jednička. Příšerné obsazení, krajně stupidní děj, a záplava krve a blitek (v tom filmu každou chvíli nějaká postava zvrací - lidi trpící emetofobií by se měli téhle sračce obloukem vyhnout). Jediné plus, které jsem zde našel, vidím v tom, že je na začátku v rychlosti zrekapitulován děj jedničky, aby se člověk, který ji neviděl nebo ji viděl před dlouhou dobou, rychle zorientoval; vše co následuje poté je ale vrchol demence. Příšerný český název tomu jen nasadil korunu.(10.7.2019)

• - Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)

• - Film se natáčel zároveň v norštině a angličtině. (Cheeker)

• - Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)