poster

Cizinec na útěku

 • Austrálie

  When Strangers Appear

 • Austrálie

  The Shearer's Breakfast

 • Slovensko

  Keď objavia sa cudzinci

Thriller

Austrálie / Nový Zéland / USA, 2001, 98 min

Režie:

Scott Reynolds

Scénář:

Scott Reynolds

Kamera:

Simon Raby

Kostýmy:

Michael Wilkinson
(další profese)
 • Master19
  ****

  Celkem zajímavý thriller, který se snaží bortit klišé, ale do některých se spíše zamotává. Prostředek je víceméně vycpávka, ale člověk se nenudí a dočká se velice zajímavého konce, jakési reminiscence, která se mi velice líbila. Akorát forma vyvrcholení příběhu je trošku divná, autoři by se měli podívat, jak skutečně hoří bezín...(23.12.2006)

 • lennyd
  ****

  Beth (Radha Mitchell) vlastní malou restauraci a motel, a její den se sestává s přebíháním mezi jedním a druhým. Od té doby, co byla postavena dálnice, ale ani restaurace ani motel nemají moc hostů, a Beth víceméně živoří a každého hosta vyhlíží s očekáváním. Kdyby ale tušila, jak ji změní návštěva mladého Jacka a tří surfařů, kteří Jacka pronásledují, asi by radši oboje zavřela. Beth Jacka ukryje a tím spustí lavinu událostí, které skončí několika mrtvými, přičemž ani sama Beth netuší, kdo má vše na svědomí ... Super, miluju takovéto filmy. Člověk si pustí obyčejnej krimi thriller a ono se z toho vyklube takto parádní film. První polovinu filmu ani hlavní hrdinka (ani divák) netuší, kdo je vlastně zlý a kdo hodný, což přidává filmu skvělý nádech tajemna. Druhá polovina je už o hodně otevřenější, a to jsem si zase užíval herectví dvou mých oblíbených herců (Radha Mitchell, Josh Lucas). Samozřejmě pár výtek bych našel i tady - např. mne štvalo když v první třetině filmu je kus děje nesmyslně přeskočen, aby se k němu později účastníci vraceli ve flashbacích - ale já si film asi třikrát vracel, jestli to tam opravdu chybí. A onen závěr -- trochu překombinovaný, ale mně se to takto líbilo ... a fakt by mne zajímalo, co bylo na tom cédéčku :)(25.2.2013)

 • sedm.1
  ***

  Velmi slušný thriller,který je jak napínavý,tak strhující,jen škoda brzy odhalené pointy,která se navíc dala snadno odhalit hned od úvodních minut,a to na to nejsem žádný expert.Kdo je kladný a kdo záporný se projevý zkrátka příliš brzy,nicméně autoři pracují s tísnivou atmosférou a neznámem poměrně slušně a profesionálně,takže si svou pozornost snímek udrží až do posledního záběru bez problemu.Škoda explozivního a málo uvěřitelného závěru,neboť po většinu stopáže se film nese spíš v komornějším duchu,vše se odehrává na pár místech a s minimem herců,kteří zde jen tak naokraj odvádí taktéž výborné výkony.Sumasumárum je Cizinec na útěku velmi kvalitním "malým" thrillerem,plným napínavých a poutavě natočených scén.(7.12.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Překvapivě opravdu povedený "malý" thriller s dobrou atmosférou a vydařenými hereckými výkony. Musím uznat, že jsem občas ani nevěděl, kdo je padouch a kdo ne a po celou dobu jsem se velice dobře bavil a film mě udržoval v napětí. Jen k zavěru bych měl drobné výhrady ale nedá se říct, že by výsledný dojem filmu nějak kazil.(21.10.2007)

 • Hapretor
  ***

  Zabavilo více než dobře. Neřešte zásadní věci logiky a fyziky atd. a budete se bavit. Radha je v tomto snímku herečka, která jako jedna z mála, opravdu z mála, nepotřebuje odbornou výpomoc "make-up teamu", aby vypadala atraktivně, přirozeně a leckdy i k sežrání. U mě má Radha "palec" nahoře. A děj? ... Ten je sice debilní a obyčejný, ale funguje. To je hlavní.(26.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace