Cizinec na útěku

Scott Reynolds

Simon Raby

Kostýmy:

Michael Wilkinson

Celkem zajímavý thriller, který se snaží bortit klišé, ale do některých se spíše zamotává. Prostředek je víceméně vycpávka, ale člověk se nenudí a dočká se velice zajímavého konce, jakési reminiscence, která se mi velice líbila. Akorát forma vyvrcholení příběhu je trošku divná, autoři by se měli podívat, jak skutečně hoří bezín...(23.12.2006)

Beth (Radha Mitchell) vlastní malou restauraci a motel, a její den se sestává s přebíháním mezi jedním a druhým. Od té doby, co byla postavena dálnice, ale ani restaurace ani motel nemají moc hostů, a Beth víceméně živoří a každého hosta vyhlíží s očekáváním. Kdyby ale tušila, jak ji změní návštěva mladého Jacka a tří surfařů, kteří Jacka pronásledují, asi by radši oboje zavřela. Beth Jacka ukryje a tím spustí lavinu událostí, které skončí několika mrtvými, přičemž ani sama Beth netuší, kdo má vše na svědomí ... Super, miluju takovéto filmy. Člověk si pustí obyčejnej krimi thriller a ono se z toho vyklube takto parádní film. První polovinu filmu ani hlavní hrdinka (ani divák) netuší, kdo je vlastně zlý a kdo hodný, což přidává filmu skvělý nádech tajemna. Druhá polovina je už o hodně otevřenější, a to jsem si zase užíval herectví dvou mých oblíbených herců (Radha Mitchell, Josh Lucas). Samozřejmě pár výtek bych našel i tady - např. mne štvalo když v první třetině filmu je kus děje nesmyslně přeskočen, aby se k němu později účastníci vraceli ve flashbacích - ale já si film asi třikrát vracel, jestli to tam opravdu chybí. A onen závěr -- trochu překombinovaný, ale mně se to takto líbilo ... a fakt by mne zajímalo, co bylo na tom cédéčku :)(25.2.2013)

Velmi slušný thriller,který je jak napínavý,tak strhující,jen škoda brzy odhalené pointy,která se navíc dala snadno odhalit hned od úvodních minut,a to na to nejsem žádný expert.Kdo je kladný a kdo záporný se projevý zkrátka příliš brzy,nicméně autoři pracují s tísnivou atmosférou a neznámem poměrně slušně a profesionálně,takže si svou pozornost snímek udrží až do posledního záběru bez problemu.Škoda explozivního a málo uvěřitelného závěru,neboť po většinu stopáže se film nese spíš v komornějším duchu,vše se odehrává na pár místech a s minimem herců,kteří zde jen tak naokraj odvádí taktéž výborné výkony.Sumasumárum je Cizinec na útěku velmi kvalitním "malým" thrillerem,plným napínavých a poutavě natočených scén.(7.12.2008)

Překvapivě opravdu povedený "malý" thriller s dobrou atmosférou a vydařenými hereckými výkony. Musím uznat, že jsem občas ani nevěděl, kdo je padouch a kdo ne a po celou dobu jsem se velice dobře bavil a film mě udržoval v napětí. Jen k zavěru bych měl drobné výhrady ale nedá se říct, že by výsledný dojem filmu nějak kazil.(21.10.2007)

Zabavilo více než dobře. Neřešte zásadní věci logiky a fyziky atd. a budete se bavit. Radha je v tomto snímku herečka, která jako jedna z mála, opravdu z mála, nepotřebuje odbornou výpomoc "make-up teamu", aby vypadala atraktivně, přirozeně a leckdy i k sežrání. U mě má Radha "palec" nahoře. A děj? ... Ten je sice debilní a obyčejný, ale funguje. To je hlavní.(26.12.2015)