The Clash - London Calling

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1979, 4 min

Pieseň London Calling je v poradí prvou, úvodnou skladbou z rovnomenného albumu anglickej punkovej hudobnej skupiny The Clash. Bol to ich tretí album, ktorý vydali 14. decembra 1979. K songu London Calling bol nakrútený videoklip. V pôvodnej, zakladajúcej zostave to chalani z The Clash (Joe Strummer - spev, gitara / Mick Jones - gitara / Paul Simonon - basa / Topper Headon - bicie) rozohrali priamo na Temži. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Pokud někdy vyslyším volání Londýna a vydám se do města nad Temží na procházku, tak to bude s London Calling, jedním z nejlepších alb všech dob, v uších. V tu chvíli mi bude jedno, že pořád prší, protože tato klasika mi zvedne náladu v kteroukoli denní i noční dobu a vždy, když zazní v nějakém filmu, tak mne okamžitě přitáhne k obrazovce. Matně si vzpomínám na to, že jsem ji slyšel ve filmech Dnes neumírej, Dostaň ho tam, Billy Elliot, Co ta holka chce, Noc v muzeu či v seriálu Přátelé. Jsem si však naprosto jist tím, že London Calling vyhrává ve filmech mnohem častěji, ale zase tak moc mi paměť neslouží. ()

MM_Ramone

Pieseň "London Calling" je v poradí prvou, úvodnou skladbou z rovnomenného albumu anglickej punkovej hudobnej skupiny The Clash. Je to ich tretí oficiálny album. Vydali ho štrnásteho decembra 1979. Ku songu "London Calling" natočili videoklip, ktorý sa dnes stal už rešpektovanou punkovou klasikou. V pôvodnej, zakladajúcej zostave to chalani z The Clash (Joe Strummer - spev, gitara / Mick Jones - gitara / Paul Simonon - basa / Topper Headon - bicie) rozbalili priamo na Temži. **** ()

corpsy

Keď vás už ani po tomto klipe k skvelej skladbe od The Clash Londýn neprivolá na dovolenku, tak už potom nikdy. Výsledok? U mňa asi už nikdy. ()

Jello Biafra

Roku pána 1979 vydala britská punkrocková skupina The Clash legendárny album London Calling. Vynikajúca nahrávka plná hitov, ktorú otvára táto titulná skladba. Všetci členovia Joe Strummer, Mick Jones, Paul Simonon a Topper Headon sú v tomto klipe na trajekte a popri daždi vypaľujú tento nesmrteľný hit. Celý klip má úžasnú atmosféru. Klasika všetkých klasík. ()