Muž jeho života

• Francie

L'Homme de sa vie

The Man of My Life

Francie / Itálie, 2006, 114 min

Poněkud zdlouhavé. Pěkná kamera. 48letý Charles Berling (soused Hugo) měl, alespoň v tomto filmu, výrazné charisma.(18.8.2014)

Krásný a příjemný snímek, z něhož dýchá Francie snad z každého záběru. Skvělá hudba, nádherné prostředí a příroda. Osobitým způsobem zpracovaný příběh dvou můžu, kteří se jednoho dne potkají. Celou noc stráví konverzací o životě, láskách a vztazích. Výborný scénář, já se ztotožnila s názory Huga, jehož ztvárnil Charles Berling. Tento muž mě zaujal:) Má velké charisma a trochu mi připomínal Williama Fichtnera. Takže, chlapi diskutují až do rána a jejich diskuse jsou prokládány scénami z následujících dní. A z těchto scén se opět vracíme do onoho večera, kde se kromě dlouhého povídání stalo ještě něco. Druhý muž totiž začne něco cítit. Ze začátku možná zvědavost, jenže neprobádané oblasti jsou tak lákavé a touha je silnější než člověk sám. Rodinná a prázdninová pohoda získává své první trhliny. Žena si všímá a začne něco tušit. L' Homme de sa vie může být pro někoho zdlouhavým filmem, mně se však moc líbil. Má výborné výkony všech představitelů a lehce melancholickou atmosféru letních nezávislých filmů typu "vypadá to, že se vlastně nic moc neděje, ale ono se děje." A ta božská, tklivá píseň Ma Vie à l'Envers, jíž hraje na kytaru u jezírka Anna Chalon...(3.8.2016)

Ukázkový příklad filmu, který by při konvenčním způsobu vyprávění byl asi tak na lepší tři hvězdičky. Tady ale celkový výsledek obrovsky pozvedá ve své nepopisnosti mimořádně invenční režie. Jméno Zabou Breitmanová si musím zapamatovat.(21.2.2017)

Oficiální text distributora je trochu zmatečný. Jde o příběh jedné francouzské rodiny během dovolené na kouzelném statku na venkově. Nic dramatického, taková klidná prázdninová nuda s rodinnými večerními dýchánky. Pod zdánlivým klidem rodinné pohody, jak už to bývá, však dřímají zasutá místa, neukojené touhy a tak. Bylo by příliš zjednodušující to brát jen jako gay tematiku.(21.8.2014)