V okolí Hollywoodu vyčíňa šialený vrah v bielom obleku a maske, unášajúci výhradne vychádzajúce hviezdy rôznych reality show. Na počudovanie jeho činy nevzbudzujú rozhorčenie. Práve naopak, vďaka zverejneným videám na jeho blogu L.A. Slasher jeho popularita výrazne stúpa. Všetci, vrátanie médií, sa bavia na úkor obetí, čím samotného vraha podporujú v jeho činoch. Kto bude ďalšou obeťou? (*CARNIFEX*)

Marceloo

V okolí Los Angeles sa začne objavovať maskovaný muž v obleku, ktorý unesie niekolko známych a populárnych žien. Ich únosy natáča a pridáva ich na internet. Videá sa stanú velmi populárnymi napriek tomu, že si mnoho ludí myslí, že sú všetky videá hrané. Ludia však netušia, že všetky videá sú ozajstné a unesené herečky musia naozaj trpieť. - O tomto horore som vedel už dlhšie kvôli Dannymu Trejovi a tešil som sa na nejaký poriadny slasher. Nakoniec to však bola nejaká ťažko pochopitelná zlátanina, ktorá sa snažila uberať viacerými smermi. Danny Trejo tu mal úplne nezmyselnú úlohu a medzi tým množstvom žien sa nenašla ani jedna, ktorá by ma zaujala. A to, že Barbaru Nedeljákovú na jednej zahraničnej stránke označili ako Scream Queen, mi vyvolalo široký úsmev na tvári, aj keď by som mal radosť zo ženy z našich krajov, ktorá by sa týmto titulom mohla pýšiť. Krvi tu je celkom dosť, ale všetky vraždy a brutálnejšie scény sa odohrávajú mimo kameru. V záverečnej štvrtine začali hrať aspoň zaujímavé soundtracky, ale slabému záveru to aj tak nepomohlo. Keď proste raz robím horor, nebudem ho kombinovať s ďalšími štyrmi žánrami. Rozmýšlal som nad slabými tromi hviezdičkami, ale po zvážení je úplne jasné, že toto si viac ako dve nezaslúži. + Danny Trejo + herec z Camp Dread a The Human Centipede III (Final Sequence) + herečka z Hostel a Hostel: Part II ()

George Stobbart

Aj keď by sa podľa obmedzenej variácie názorov mohlo na prvý a druhý pohľad zdať, že LosEndžiliskýSlešr nestojí za pozornosť, aspoň nie pre iba-gore-uznávajúcich hororových prvokov, či žiačikov 3.C, ktorým tatko pri večernom kakauku pošepkal, že sú hororoexprdi, osobne si s tým dovolím nesúhlasiť. Moderný teen horor je síce rakovinotvorná odnož žánru, v ktorej to tento rok mimoriadne kvitne, avšak "L.A. Slasher" mi prišiel znesiteľnejší než väčšina jeho súputníkov poslednej doby. Lepšie natočené než "#Horror", s nie tak umelým sociálnym komentom ako "Some Kind of Hate", nie imbecilne obmedzené ako "Unfriended", ani trápne ako "The Hive", či mizerne generické ako "The Gallows". Nevravím, že by to bola nejaká hitofka, ale zlé to nebolo. ()

*CARNIFEX*

V okolí Hollywoodu začína riadiť šialený vrah v bielom obleku i maske, unášajúci výhradne vychádzajúce hviezdy rôznych reality show. Na počudovanie jeho činy nevzbudzujú rozhorčenie, ale práve naopak, vďaka zverejneným videám na jeho blogu "L.A. Slasher", získava na obrovskej popularite. Všetci vrátanie médií sa bavia na úkor obetí, pričom samotného vraha podporujú v jeho činoch. Kto bude ďalšou obeťou? Márna trápnosť, v ktorej gore či násilie nedostáva žiadny priestor, pričom ho zatienila originalita nápadu. Nemôžem si pomôcť, ale ja pre tieto komerčné sračky, pri ktorých sú podaktorí viac nadšení z holých rití či kôz, nemám žiadne pochopenie. Fanúšik hororu sa z hororových prvkov nedočká ničoho. Jediným plusom je akurát soundtrack, lebo toto nie je horor v pravom slova zmysle, ale v mede omočený plastický nôž z Ikei, v ktorom strašidelne vyznie akurát titulok. Totálne sklamaný, pričom som sa opäť presvedčil, že na "IMDb" väčšina divákov zrejme filmy skôr prešňupe než skutočne odsleduje, lebo táto hororo komédia nebola ani vtipná, ani krvavá, ani strašidelná, ani mätúca, ani záhadná, ani vlastne nijaká - 25% ()

kingik

Ucházející "béčko", co jede na umanuté sociální kritice. Na horor se (téměř) zapomnělo. Jo, a "vrahem" byl Tweeter. Maskovaný muž, říkající si L.A.Slasher, šíří paniku po Los Angeles. Bere si na paškál tamní, do sebe zahleděné pseudocelebrity bez talentu, které kamsi unáší. Policie se do celé záležitosti neangažuje, což byl dobrý tah, nezbývá než slávychtivé osobnosti proprat škodolibě v médiích. A je vidět, že celé L.A. má otravných hvězdiček pěkné kvantum, ale má jich také plné zuby. Absolutně nezáleží na tom, kdo se skrývá pod maskou a nažehleném obleku, o tomhle film rozhodně není. Dvojice hereček, Elizabeth Morris a Abigail Wright, přičemž prvně jmenovaná je začínající, druhá méně vytěžovanou, poskytly námět debutujícímu režisérovi Martinu Owenovi. Vzal se nadhled, zápal, fascinace sociálními sítěmi, pár doláčů, aby to vizuálně nevypadalo úplně blbě. Spojit horor s kritikou života slavných v sobě nese úskalí. Pokud by vznikl vyrovnaný film, v němž by byl stejně vyměřený prostor pro ostrou satiru i krvavý horor, byl by to vzácný úkaz.K něčemu takovému nedošlo. Většina hvězdiček, ať už popový zpěvák úrovně Justina Biebera, pornohvězda, nebo třeba hvězda tv reality show, všichni jsou bez výjimky prezentováni natolik povrchně, že divák na ně a na jejich budoucí osud zvysoka kašle. Stejně se jen čeká, jakým způsobem je nenávistný podivín zmasakruje. Jenže kam se poděl avizovaný horor? Sakra, celé se to smrskne jen na pár výhrůžek k uneseným obětem s obvázanými obličeji, minimum krve, ta ostatně připomíná nějaký prošlý džem. Napětí do filmu neprosáklo, na jakékoliv gore už nezbylo z prasátka. Dění filmu doprovází nepřetržité "twítování", které v podstatě nijak užitečné a zábavné není. Do komedie má film hodně daleko, komediálních pasáží je zde ještě méně než těch hororových. Humor zřejmě měla obstarat nejhvězdnější dvojice, kterou zastupuje Danny Trejo a Dave Bautista v rolích ukecaných drogových dealerů. Překvapivě z nich nevypadne nic kvalitně vtipného, ačkoliv je s nimi spojeno jedno překvapení filmu. Film je vlastně jakousi pestrou koláží slávychtivých lidí, kteří snadno propadají iluzi, že jsou dokonalí. A L.A Slasher je zde od toho, aby jim trochu pocuchal nervy, fazonu i sebevědomí. Pokud máte rádi hardcore filmy plné násilí a krve, můžete tenhle s klidem vynechat. Ve výsledku je o něčem jiném. Ale jo, šlo to, celkem nefalšovaně béčková záležitost, co by se ráda rozkoukala po nějaké hlubší myšlence, jenže má k tomu většinou jen (těžko)pádné prostředky. 50% ()

eraserhead666

Recept na reality show nového věku? Koukatelnou reality show? No, minimálně diskutéři na novinkách.cz by hýkali blahem. L.A. Slasher je takový moderní pokus o serial killer film, nahrazující atmosféru stylizací a popkulturností. Horror a strach zde zcela ustupuje levné sociální kritice a ještě levnějšímu kopání do lehkých cílů (je ale třeba říci, že holky své blbky předvádí zábavně) a hlavně zábavě. Ale jo, kdo by alespoň na chvíli nechtěl být třeba PHA Slasher...? Tenhle film má bavit, ne děsit nebo znechucovat, i proto tu zase zrovna moc k vidění není. Na druhou stranu, stylizace to není vůbec nepřitažlivá a samotný L. A. Slasher je vyloženě sympatickou a příjemnou postavou. A Vedlejší role v podání např. Erica Robertse nebo Danny Treja jsou taky zábavné. Možná kdyby se torchu ubralo na té očividné zábavnosti a trochu se to nahustilo, mohl by to být další snímek kombinující strach s atmosférickou vizuální stylizací. Takhle to je spíše jen útočně úsměvná parodie na reality show a vše, co k nim patří. A můžete si při ní dát domácí úkol: najít Barbaru Nedeljákovou. Řekne tam celou jednu větu. 2.5* ()

Morholt odpad!

Tady se zase někdo snažil ve stojatých slasherových vodách rozčeřit nějakou tu vlnku, ale dopadlo to tragicky. Hororového se tu nenašlo nic, zasmát se nebylo čemu a přítomná děvčata neukázala vůbec nic navíc. Jedna velká ztráta času. ()

kaylin

Tohle je zvláštní film. Na jednu stranu je to béčko, které mě nemůže chytnout, na druhou stranu je to přesně ten typ brakového filmu, který mám rád. No a pak chvílemi probleskává genialitou. Skvělé béčkově herecké obsazení a k tomu naprosto úchvatný soundtrack. Tohle je film, který bych i přes jeho celkem jednoduchou zápletku klidně viděl rád znovu. ()

Dexter1

Skutočne nerozumiem tunajšiemu hodnoteniu. Áno ide o neskutočne lacné béčko, ALE so skvelým hereckým obsadením, výborným osemdesiatkovým feelingom (intro patrí k topom), neskutočným soundtrackom a premisou a la God Bless America. Vôbec by som sa nebránil nejakému pokračovania ak by sa niesol v podobnom duchu. Martinovi Owenov želám veľa úspechov a podobných kvalitných žánrových zárezov. Jednoznačne ho budem sledovať. Mne neostáva nič iné len šíriť osvetu o tomto malom prekvapení a samozrejme ho bez hanby odporúčam. L.A. Slasher nemôže sklamať ale len prekvapiť, tak ako mňa. ()

Wade

26% ? Jasně žádný zázrak L.A Slasher není, ale není to ani tak špatné. Pěkný vizuál, dialogy co jsou parodie a neberou se vážně a vtipná dvojce Trejo/Bautista navíc dobře vypadající zabiják a k tomu zajímavý nápad na děj. Chtěl jsem dát 3* ale když vidím zdejší hodnocení dam plnou palbu protože můžu. ()

borec999

Divný a absolútne nefunkčný film. Žánrovo ťažko zaraditeľný, štýlom a spracovaním snažiaci sa o akúsi kritiku spoločnosti, ktorú sa mu však nedarí uveriteľne predať. Herci pôsobia akoby niekedy ani sami nevedeli, čo znamenajú jednotlivé repliky scenára a ako majú jednotlivé scény hrať. Postáv je veľa, ale väčšina z nich je pre príbeh nepodstatných a úplne zbytočných. Nejakých vrážd alebo akcie minimum a celkovo má film obrovský problém udržať pozornosť alebo čímkoľvek zaujať. Bol som veľmi nepríjemne prekvapený, ako sa mi L.A Slasher pri svojej krátkej dĺžke tiahol. Radšej sa tomu vyhnite... Skoro odpad 10% ()

Pitryx odpad!

Když pominu stupid kameru a stupid scénář, pak musím napsat, že je to celé stejně bejkárna. V podstatě není vidět vůbec nic, dějově je to statické a ani herci nebyli nic moc. Myslím, že i kdyby to ty obstarožní nány hrály nahaté, film by to moc nepozvedlo. No, trošku jsem tomu pomáhal rychloposuvem, a asi proto jsem to úplně nepochopil. Pokud tedy bylo co. ()

Richie4422

Mám podobné pocity, ako keď CSFD hororová obec zakopala pod čiernu zem film Muck. Niektorí hororoví fanúšikovia si zaslúžia aktívne paranormality a Insidious trojky. Je smutné, že niektorí fanúšikovia volajú po niečom sviežom, sebareflektívnom, inteligentom a celkom príjemný príklad týchto kvalít rozkopú a radšej vychvália It follows, kde samotný scenárista nevedel, čo tým chcel povedať, ale spokojne si hladil svoje ego nad pseudointelektuálmi, ktorí písali svoje blogové úvahy. Ak ste sa náhodou v mojom komentári dostali až sem, vysvetlím vám, prečo hororový žáner potrebuje filmy ako L.A Slasher a hlavne prečo si zaslúži uznanie. L.A Slasher rozpráva príbeh nového "sériového" vraha v Los Angeles. Dal si za úlohu zbaviť ho umelých celebrít a ľudí túžiacich po bezduchej sláve pre ktorú sú ochotní spraviť hocičo. Nie, toto nie je to, prečo je tento film skvelý. Koncept socíalneho bojovníka vraha nie je predsa úplne tak nový a hlavne medzi historickými postavami zodpovedných za sériové vraždy je z psychológie osobnosti rozšírený. A povedzme si úprimne, taký sociálny komentár je lacný.. avšak to, aký tento sociálny koment naberie twist za to stojí a s akým nadhľadom sa film pozrie na vlastný koncept je tým, čo tu chýba. To, čo robí L.A Slasher tým, čím je, je prevrat tohto konceptu a slasher subžánru ako takého. L.A Slasher (postava) strávil hodnú chvíľu nájdením správnej prezývky pod ktorou ho bude mesto poznať. Pre vyberanie svojich obetí využíval sociálne siete, svoje útoky streamoval, medzi bežnými ľuďmi bol veľmi populárny, začali ho milovať, oslavovať. L.A SLasher bol schopný behať po ulici vo svojej maske bez toho, aby sa mu niečo stalo. L. A Slasher miloval L.A život... L.A Slasher tak predstavuje častú glorifikáciu násilia, keď si ju vie spoločnosť konsenzuálne odôvodniť a ospravedlniť- nejde pritom len aspekt pozorovaný pri "tých hlúpych ceckaňách", ktoré trávia čas pod stolami procudentov. Z L.A Slashera sa tak stane ten, ktorých sa chcel pôvodne zbaviť. Stal sa celebritou. Stal sa mediálnou hviezdou s kopou fanúšikov. Jediný rozdiel medzi ním a jeho obeťami bol ten, že nosil na hlave masku. Tento príjemný twist tu bol krásne znázornený scénami s trasúcimi rukami, či veľmi absurdne vtipnou "takmer" návštevou anonymných vrahov. Jeho prerod z pomstiteľa hodnôt spoločnosti na zničenú hviezdu je okorenený samotným komentárom L.A Slashera a uvedomenia si vlastných činov. L.A Slasher sám túžil po vlastnej stope, nezabudnuteľnosti. Záležalo mu na svojom vzhľade a aký dojem vyvoláva. Nebol o nič lepší. Film tak nie je kritikou toho čoho si myslíte, že zo začiatku je. Film je navyše veľmi zábavný, audiovizuálne perfektný a hlavne ten vizuálny kontrast medzi svetlami L.A a čiernobieleho sveta L.A Slashera je na jednotku. Aj napriek svojej zábavnosti má film niekoľko nepríjemných scén- obete v "pivnici", naháňačka mačky a myši, scéna vraždy v bielej miestnosti a tá samotná maska je absolútne skvelá. Pridajte si zabŕdanie do horovej produkcie súčastnosti, kde si robia srandu zo súčasných hororov ako nástroja na jednoduché zarobenie peňazí, lebo stačia krvavé cecky- vyzobrazený hororový producent ako od lásky k žánru odtrhnutý pornový magnát je len čerešničkou na torte. Monroe scénka v šedej miestnosti za sprevodu videa pornoherečky skúšajucej zvlyky pred kamerou bol geniálnym počinom stvárnenia úpadku žánru a prijímaním falošnosti ako súčasťou zábavy- je jedno akej. L.A Slasher je ukážkou toho, že žánrovka sa dá spraviť aj teraz... vtipná, stupídna, inteligentná so sebareflexiou a hlavne.. niečo divákom hovorí. Bohužiaľ, niektorí fans na CSFD nepočúvali, nepozerali... tí, čo chceli béčkový slasher sa dočkali jedného litra krvi... tí, čo chceli hororový zážitok sa ho tu nedočkali. L.A Slasher je tým, čo potrebujeme.. je tým, čo by mali fanúšikovia milujúci hororový žáner vidieť.. a práve preto bude nepochopený... samotnými fanúšikmi. Tento film aj napriek tomu nie je 5 hviezdičkový materiál, s kľudným spánkom by som dal 4... ale čítať niektoré komentáre, musel som urobiť to, čo s Muckom. () (méně) (více)

kecal

Mischa Barton si asi na začátku kariéry nepomyslela, že většinu své herecké dráhy bude točit béčkovej brak, ale hold se nějak živit musí. Kdyby ty druhořadý šlápoty aspoň před kamerou běhaly polonahý, tak by se třeba bylo na co dívat a člověk by nevnímal tu totální zoufalost okolo. Takhle to byl opravdu děsivý. ()