Nevinné lži

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Tom Rand

Vlastně jsem se na ten film začal dívat kvůli angličtině, ale zejména fascinující krajině. Vyzařovalo z ní něco magického. Stejně jako z filmu. A pak mi to došlo. Natáčeli to na ostrově "Belle-Ile-en-Mer", v Bretagni. Hlavně v městečku Sauzon s majákem a také nad útesy Port Coton. Místa, která jsem před několika lety navštívil a zamiloval si je. (A nutno dodat, že tu cestu jsme podnikli paradoxně po stopách krajiny z jiného mysteriozního dílka - TV seriálu Dolmen, ve kterém tajemné scenerie ostrova i jiných částí Bretagne hrály také velkou. roli.) Nevinné lži stojí za koukání - nejen pouze kvůli přírodě "Krásného ostrova v moři" a nejen kvůli okouzlující, sexy Gabrielle Anwar. Mají to, co ve filmech hledám. Pomalý děj, obrazy beze slov, nutící se zamyslet, hledat skryté významy toho co bylo a co se stane....(23.1.2016)

• Anderton

Film tak nepríjemný, až mi je jedno, že je celkom dobrý.(11.8.2015)

Podivná rodina, podivná detektivka.(5.9.2009)

"Nehraj si se mnou, Jeremy !!" - "Já si s tebou nehraju, matko !! To už nedělám roky.." Otázka zní, zda lze dost dobře příběh vycházející z námětu detektivní královny Agathy Christie ozvláštnit, či lépe řečeno žánrově uchopit, jako neonoirový thriller s důrazem na znepokojivou atmosféru pramenící z incestních motivů a jejich, byť poměrně krotce a bez jakékoli explicity, zobrazení.. Nakonec se ovšem zdá, že přes veškerou nedůvěru tenhle bizarní hybrid funguje až překvapivě dobře, zvlášť dík skutečnosti, že si Leconteův učedník, francouzský scenárista Patrick Dewolf, dokázal vybrat k ruce takové skvostné řemeslníky, jakými skladatel Alexandre Desplat a kameraman Patrick Blossier bezesporu jsou.. A tak Nevinné lži pohrávající si rovněž s motivem sociopatie platí za nečekaně slušný, ve své znepokojivosti nesmírně silný a rozhodně i přístupem zajímavý film, který však nejspíš Agathiny příznivce příliš nepotěší..(9.1.2016)

Poněkud úchylné, nicméně zajímavé. Dobré.(4.12.2010)

• Badel

extrémní nuda, přísahal bych, že je to anglický, ale v programu bylo, že francouzský. tak jsem se nakonec ale přece nemýlil.(18.7.2010)

Zvláštní, Gabrielle Anwar byla výborná.(18.7.2010)

• bobin

Kombinuje se zde anglická rozvláčnost s francouzskou nudou . Takže Váš možný nudný večer to rozhodně nerozptýlí . Těžko ho k něčemu přirovnat - podívejte se jen v nejvyšší nouzi .(10.3.2011)

• sitans

Taková incestní podívaná.(17.11.2013)