Dever

// Distribútor: Lionsgate, Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 2,589 // Otvárací Víkend v USA: $14,415,922 // ()

kiddo

Fantastické demíčko. Snad členové štábu jednou dostanou příležitost natočit i nějakej ten film: promrhat takovouhle míru talentu by byl vyslovenej hřích. ()

EvilPhoEniX

Až moc velký Hype kolem Wicka je. Rozhodně se jedná o perfektní, adrenalinově mocný revenge s úžasným Reevsem, skvělou temnou atmosférou , ale má to hold i mínusy. Já teda osobně nikdy neřešil nějaké logické chyby, ale když Reevs sundá každého protivníka na ránu bez záváhání a najednou se ukáže hlavní šmejd, který je k němu na dostřel a on se né a né na 5 ran trefit!! jen proto, že by si tím pokazili zápletku mi příjde velmi hloupé a nedomyšlené. Když film nastolí nějaký řád/pravidla, měl by je dodržovat. Tohle je ovšem pro mě pouze malá výtka, spíše mi vadilo, že akce nepřidávala žádnou inovaci a vesměs byla pokaždé stejná jen okořeněna jiným headshotem, z jiného úhlu anebo rychlým odzbrojením, to mě trošku zklamalo(chyběl mi pořádný, delší fight), když to srovnám s Berandalem, kde se člověk na každou další akci těšil, protože nevěděl co příjde a když se objevila na scéně divák byl mile šokován,tak zde to nefunguje. Možná jsem příliš ovlivěn Asii a zním přísně, ale tak to vnímám. Ale i kladů je zde spousta, potěší i odlehčený humor( sexy a skvělá fena) a překvapivá brutalita je více než štavnatá, ale na pátou hvězdu se necítím. Solidních 75% si však John Wick odnese a nejlepší akčňák z USA za letošní rok to nejspíš je. ()

tron

Superšupa, ktorej veľmi veľa dáva nečakane presvedčivý Keanu Reeves, dojemné osobné veci (pes, manželka), prepracovaný a originálny svet zabijakov (hotel, v ktorom si nemôžete riešiť osobné veci) a predovšetkým drasticky výborné akčné scény. K tomu parádny kasting - okrem Reevesa i super Dafoe, ústredný záporák (a jeho syn) alebo sympaťák z autosrevisu John Leguizamo. ()

B!shop

Vlastne to neni zadnej zazrak. Je videt, ze Stahelski nema moc zkusenosti, takze obcas sice vykouzli nejakou cool akci nebo zajimavej zaber, ale jako celek to pusobi dost lacine. Pribeh je samozrejme ocekavane dementni, ale to k tomuhle typu filmu tak nejak sedi, i kdyz spis je to teda thriller nez akcnak, ty akce tu zas tak moc neni. Ale akce sama o sobe je fajn, krvava, drsna a neni to v nejakym hero stylu, kdy by hlavni hrdina vystrilel milion naboju a zaporak furt stal, tady vicemene co Johnuv vystrel, to mrtvola s kulkou v hlave, coz je docela prijemna zmena. Navic Reeves je sympatak, i kdyz samozrejme herecky to je drevo, ale to se tak nejak ocekavalo. Proste ve vsech smerech prumerny akcni becko, ktery si nastesti na nic vic nehraje. ()

Slasher

Trvalo mi pár let docenit, ale teď musím říct, že krom nářezovějšího soundtracku a nějakých explicitnějších krváren mi moc nic nechybí. Je to stylový, temně neonový, soustředěný bez zbytečných píčovinek, má hezky obsazený vedlejšky. Keanu na tu roli poctivě trénoval (taktickou střelbu i bojový sporty) a je to fakt vidět. Kdo chce podobný revenge koncept, ale béčkovější srandu, čerstvě doporučuji nový DEATH WISH. ()

emma53

Tak a mám monitor jak řešeto, nevím jak se mrknu na dvojku. Mrtvoly jsem přestala počítat asi po deseti minutách, to nemělo cenu, ale tu zlost jako John na začátku jsem měla snad stejnou. Maximální tanečky od začátku do konce, dlouho jsem nic podobného neviděla, budiž jim k dobru, že jsem ani nemrkla a byl konec. Ještě by mě zajímalo, co je s tou vrnící, černovlasou kočičkou, doufám, že dvojka to rozlouskne. Keanu Reeves byl naprostá jednička a moc bych za to nedala, že si po natáčení dal havaj někde na Bahamách. Ale ostatní hráli také skvěle, Michael Nyqvist se za svého záporáka určitě nemusí stydět. "Víš kdo to byl? Ne. No přece JOHN WICK!" ()

Flipnic

Mezi příznivci, a že jich nebylo jistě málo, byl "John Wick (2014)" očekáván .. velmi očekávaně!! :)) Osobně jsem dostal, co jsem čekal a ani o 1% méně či více. Za prvé ještě uvedu - nehulit silnou trávu při sledování filmu - z tohoto důvodu jsem si muse dát film ještě jednou "na čisto" a až potom došel ke kýženému sebeukojení ... :)) Dost srandiček, i když on se ten film nedá moc brát vážně... Můj problém je, že ať akční, tak hororový žánr (a martial arts ani nemluvě!!!!), přeferuji osobně asijskou produkci, takže to, co nabízí tato krásná americká přestřelka bez (konečně !!) amerického patosu, patolízalství. sebeprezentace a reklamy, .. by v asii místo oněch 80% za to, že to je Z-etko (Západ) by proti A-čku (Asii) propadlo o dobrých 40% na zbylých 40 % ... :-/ Ono prostě všechno šlape, žádný velký zastávky, Keanu nemá konkurenci, pšechny odrovnáná za pár vteřin a to vše proto, že mu v den truchlení po smrti manželky ukradl synáček ruského mafiána auto a zabil psa ... Keanu likviduje nepřátele s až uměleckou a "taneční" gracií, kdy se jednoznačně poučil ze choreografie asijské (zejména Japonsko bych řekl - katana souboje), tak stříleček a mlátiček. Osobní souboje, kde nepříide na řadu střelba jsou fajn, kombinují praxi - koukatelné a ladné aikido, judo, jiujitsu ,... prostě přehozy, lámání končetin, páky atd. ... Pistole je ale většinou součástí souboje a tak veškeré konfrontace končí během pár sekund. Otázka PROČ měl Wick takové problémy s jedným vysokým týpkem z ruské ochranky je prostá, je to Daniel Bernhardtnar. 31.8.1965 (49 let) Worblaufen BE, Švýcarsko. Přeborník v mnoha stylech, hlavně kopací techniky a aikido, přehozy atd. Je to skutečný mistr a učitel a Keanu se proti němu v reálu nemůže chytat a na soubojích (jsou dva ..) je jasně viděl, jak se Bernhardt musel držet zpět a moc toho ani nevyužít. Ale to jen detail, který zaujme asi málokoho. Je fajn, že amíci natočili něco bez keců a s kvalitní akcí. Každopádně můj pohled, hlavně po minulém roce, (ono je to rok od roku lepší snad..) míří ku Východu, kde údajně na Východě svítá a to prý na lepší časy ... tak uvidíme. :))) ()

Marius

Akcia svižná ale z kategórie babkin guľomet. Najlepšie hitman scény mal u mňa zatiaľ Collateral, na ktorý sa to chvíľu aj hrá (bez Oakenfolda), John Wick je však čisté béčko, ktoré sa bohvie prečo trafilo do noty mainstreamovému divákovi. 7/10 ()

Lateef

Zápletka dovedená ad absurdum, ale to jsme všichni, kdo jsme na to šli do kina, samozřejmě věděli. I když možná jednou dvakrát jsem si i tak řekl, že to je opravdu ve své podstatě chujovina. Když se však otevřelo headshootové Peklo, bylo se rozhodně na co dívat, scéna v discobaru je výborná, i když občasné bojové techniky jako hod výkrutem zápěstí mi připadaly jako z kurzu tanečních začátečníků :) Top diskotékovou scénou pro mě zůstává ta z filmu Collateral. Čeho si však na filmu cením dost, je prostor pro realizaci Danielu Bernardtovi, ten se po mnoha letech vrátil ve větší roli záporákova osobního strážce a fight "padesátníků" jsem tak velmi kvitoval. Bohatě by mi stačila pětaosmdesáti minutová stopáž. Přezdívka Baba Jaga rulez! 20 miliónů dolarů(rozpočet)/79 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) Jinak tady máte odkaz na Johna Wicka o 30 let později! https://www.youtube.com/watch?v=WyIq9FdTgwM ()

Asia_Power

Babuška Jaguška má na píču období. Kromě šoku ze zjištění, že je chlap (ten Baba Jaga no to mě poser na holý záda) jí, nebo teda jemu, scénáristi nechaj zabít manželku, šlohnout Forda Mustanga, rozbít kebuli a jako bonus zabít bígla. Takovej sled událostí by nasral nejednoho bubáka a tak Babuš rozmlátí podlahu ve sklepě, vyhrabe pohřbený zbraně a začne strašlivou revenge. Jak se mrtvoly hromaděj tak padouchům začíná pomalu ale jistě docházet, že minimálně to štěně zabíjet neměli. Jenže na upřímně řečené - Sorry, pičo - je už krapet pozdě a tak nezbejvá než panicky před Babuš utíkat, brečet, prosit a následně chcípnout s pochcanejma kalhotama nebo posranou prdelí. Můj nejoblíbenější ze 47 roninů, Kýnu, se v tomhle filmu s nikým a s ničím nesere, jeho nejpádnější argument je kulka do kebule a protivníky usmrcuje asi s takovým "nadšením" jako když si já vymačkávám pupínky na držce. Prostě to musí bejt. A to se mi na tom filmu fakt líbilo. Žádnej ubrečenej nebo nervní hrdina co ze své pomsty dostává krámy a musí mít před tím, než sejme hlavního zmrda, co mu zabil psa, hodinovej monolog. Nic takovýho. Místo toho tam bez hnutí brvy vystřílí 100+ kreténů a když dokráčí ke zdroji všech útrap....tak mu beze slova prostřelí palici, otočí se a jde do prdele. To je chlap !! ()

Jara.Cimrman.jr

"Nejde o to, co jsi udělal, synku. Jde o to, komu jsi to udělal." Nemohu se zbavit pocitu, že od té doby, co Rusové zákeřně ukradli Američanům Krym a provokativně si postavili své území nebezpečně blízko základen NATO, zmizely z amerických filmů veškeré mafie s čestnou výjimkou těch ruských. A ty je třeba pozabíjet. Krutopřísnému a hustodrsnému Johnu Wickovi to jde velmi slušně, akce si fanda rozhodně užije a pár scén stojí rozhodně za zapamatování. Například zrušení členství slečny Perkinsové v poklidném hotelu pro zabijáky bylo naprosto vynikající. Zkrátka, kdo si rád užívá tupé akční zábavy, tomu musím doporučit, aby si od Johna Wicka nechal na necelé dvě hoďky vypnout mozek. ()

EdaS

Solidní stylová akční jednohubka, které děsně chybí scénárista, který by těch pár dobrých nápadů uspořádal do nějakého méně průhledného a tupého celku (není asi náhodou, že podle předchozích výtvorů Dereka Kolstada byly natočeny akční béčka s Lundgrenem). Úvodní půlhodina děsná nuda, ty jatka co se rozpoutají poté to naštěstí dost zachraňují. 70% ()

H34D

Jeden vymyslel gun-kata, druhý gun-fu, kdo se v tom, sakra, má vyznat? Bojové scény jsou zde fakt skvělé a s přístupem "headshot z pěti centimetru" také poměrně originální. Keanovi už to sice nekope tak jako v Matrixu, ale pořád je to důstojný návrat charismatického zabijáka. Bohužel film nepříjemně sráží soutěž o nejdebilnější scénář všech dob. Jeden by řekl, že film, kde zazní věta "that dog was the last gift from my dying wife" musí pracovat s nefalšovanou nadsázkou a mocně si pohrávat se satirou, jenže opak je pravdou. Postavy se snaží budovat atmosféru pouze tím, že neustále opakujou slova "John Wick toto" a "John Wick támhle", jenže ono to působí spíš směšně a ne tím správným způsobem... 6/10 ()

xxmartinxx

Šlo z toho vytřískat zásadně víc. Nevím... Víc akce, víc násilí... Šlo toho vymyslet tolik! Wernera Herzoga jako záporáka s ukousanýma prstama... a tak. V Hollywoodu mají fantazii, ne že ne, jen ji správně nakumulovat a využít. Tohle je dobrá kostra bez pořádnýho ohozu. ()

gudaulin

Promiňte, ale 15 mi už párkrát bylo. John si od začátku vybral špatný cíl. Měl vyřídit scénáristu, ale pomalu, proboha jen nezabíjet tam, kde je možné mučit. A chtělo by to hodně kreativity, aby si to ten zoufalec jaksepatří a dlouho užil. Jednu hvězdičku nechám za herce, kteří si přece jen odpad nezaslouží, ale jinak jsem od samého začátku trpěl. Vážně musí být akční filmy tak stupidní?? Celkový dojem: 20 %. ()

choze

Druhé Taken se nekoná, příjemně přímočará a drsná žánrovečka ano. Citovka v úvodu mě spíš zdržovala, než dojímala, celé to nijak extra negradovalo a Dafoe, Leguizamo a McShane jsou trestuhodně nevyužiti, ale přestřelky s rekordním počtem headshotů byly efektní a záporák sice nevýrazný, ale bavil. ()

Sarkastic

„Vypadáš hrozně.“ – „Ne, vypadám jako na odpočinku.“ Co do „coolovosti“, atmosféry a akce (+ choreografie „bitko-přestřelek“) jsem byl spokojený. Překvapí i přítomnost humoru spojeného se světem nájemných zabijáků koncentrovaného ho „speciálního“ hotelu (od uklízeče přes vrátného, doktora, barmanku až po nejednoho „bývalého“ kolegu). A téma odskočení si vysloužilých zabijáků z důchodu (či nějaké jeho obdoby), ať už pro to mají důvod jakýkoliv (i když nejčastěji za to „samozřejmě“ mohou zlí Rusové-ze současnosti např. Equalizer, November Man, 3 loňské tematicky nepříliš vzdálené filmy s Neesonem), teď dost frčí a divácká poptávka zřejmě ještě nějakou chvílí vydrží (sám jsem zvědavý, kdy se konkrétně mně začnou zajídat). To, co však ve filmu naprosto selhává, je nějak smysluplně vystavěný příběh. Možná se zdá přehnané něco takového po akčňáku žádat, ale jestliže má už po cca 50 minutách John na mušce zdroj jeho nenávisti (ničím a nikým nekrytý) a naprosto nepochopitelně ho neodstraní (přestože jen chvíli poté po něm metá jednu kulku za druhou), jednoho napadne, že si vzala slečna Logika pořádnou dovolenou (což bohužel neplatí jen pro tuto scénu) a tvůrci evidentně neví, jak ty standardní cca 2 hodiny rozvrhnout tak, aby je mohl hlavní hrdina celé prostřílet a promlátit (s nahněvaným výrazem a sem tam nějakou hláškou navrch). A to se mi jeví jako dost podstatný nedostatek. Stejně jako onen fakt, že někdo někoho neodstraní (ano, nepřekvapivě se to týká především hlavního hrdiny), což se děje tak často, až to působí nechtěně směšně. O naprosté nezničitelnosti Johnových stehů (zřejmě zázračný hotelový doktor) a vůbec celé jeho osoby (je pouze omračitelný) se asi nemá moc cenu dál rozepisovat (i když to, co v závěru následovalo po opuštění vozidla, mě strašně rozesmálo…znovu však nechtěně). Pro někoho nepodstatné a snadno přehlédnutelné detaily, mě však při sledování dost rušily. A díky nim film nemůže v mých očích překročit hranici průměru. „Ahoj, Johne.“ – „Čau, Jimmy. Rušení nočního klidu?“ – „Rušení nočního klidu. Už zase pracuješ?“ – „Ne, jenom něco vyřizuju.“ – „Dobře...necháme to být. Dobrou noc, Johne.“ – „Dobrou, Jimmy.“ ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch