Faustka

Tak jsem slyšela, že se John Wick chystá do Karlových Varů. To místní obyvatelstvo jistě značně prořídne. ()

Wacoslav1

Čistá žánrová radost? hmmm... ne napadá mě spíš čistá žánrová rutina. Na film jsem se docela těšil a po všech těch pozitivních hodnoceních tady je na místě mluvit o zklamání. Já vím, že si zase vyslechnu, že jsem Marťan a mám divnej vkus přece když se to líbí všem, tak se to musí líbit i tobě! No a v tom je právě ten problém nikdy jsem nepodléhal davové psychóze a nevidím v tomhle nic než tuctový nadhodnocený akčňák. Vhodnější výraz mě nenapadá samozřejmě, že z totálně tupým příběhem (sejmuli jste mi psa, tak za to chcípnete) ale to patří k věci to bych nekritizoval. spíš je potíž v tom, že film si neuvědomuje, že na víc než na průměrnej akčňák nemá a aby to vykompenzoval, tak je za každou cenu strašně drsnej strašně vtipnej a strašně cool jenomže to nefunguje některý ty vtípky mi tam přišli doslova násilně nastrčený za každou cenu prostě ve stylu tohle bylo super cool a celej sál se musí tlemit, ale na mě to nepůsobilo. Záporáci jsou nevýrazní doslova nestojí za řeč no a když jsme u tý drsnoty, tak to taky není tak žhavý. Já vím, že jsem cynickej parchant, ale točit to já, tak se na tom zabití psa trochu víc kreativně vyřádím a ne, že SPOILER čokla jednou majznou bejsbolkou po hlavě a ten skape dřív než by Gibson v Exp 3 řekl Done! A ty proklamovaný headshoty ze kterých tu všichni uchcávaj? tak jako jo je jich dost, ale tak půlka není pořádně vidět a i když je akce kvalitně a přehledně natočená (o tom žádná) tak časem se z toho stane trochu stereotyp co začne nudit. A ještě jeden problém bych měl a to sice z hlavním hrdinou. Nic proti Reevesovi nijak mi nevadí, ale tohle neuhrál. Do tý role se mi nijak extra nehodil a to se potvrdilo. Prostě jsem mu toho drsnýho zabijáka neuvěřil a to je asi u filmu kterej je na tomhle aspektu postavenej docela problém. Vidět v tý roli např Butlera, Wahlberga nebo Brolina prostě někoho komu bych toho drsňáka uvěřil, tak bych byl hned o něco spokojenější. Prostě sečteno a podtrženo nejdrsnější film roku to není To je Sabotage a Arnold je největší badass a nejlepší akční film roku už vůbec ne. Tenhle titul už si Exp 3 z přehledem udrží. Je to prostě průměrnej rutinní akčňák kterej potěší oldschol zpracováním, ale kurevsky rychle zapadne prachem.55% ()

Davies182

MARVEL my ass, chci týmovku s Jackem Reacherem, Equalizerem McCallem a Johnem Wickem a chci ji hned. Akční béčka se vracejí, milovníci nepřikrášlených chlapských bitek tělo na tělo vrní blahem. Kašlete na vypiplanou a nevěrohodnou bojovou choreografii prznící Hollywood, ve Wickovi hlásí návrat nefalšovaná a hlavně účelová testosteronová komba smrti. Koho pak trápí tupoučce roztomilý scénář, když praskají kosti a stříká krev? Asi nejvíce zamrzí přetuněný dvojitý konec, mohlo to s přehledem mít střízlivou hodinku a čtvrt. 70%. ()

gogo76

K. Reeves sa ukázal v dobrej forme , už som ho dlhšie nevidel. Jeho posledné filmy dieru do sveta neurobili, ale drsný akčňák si vždy rád pozriem. John Wick môže byť pre niekoho akčná bomba, ale film má aj mnoho chýb. Okrem toho, že tvorcovia nepoznajú hranice reality mi najviac vadila zkratkovitosť a priamočiarosť snímku. Manželka, pohreb a pes sú tu iba na to, aby mal J. Wick dôvod lámať krky. Akčné scény sú super, obsadenie tiež a dokonca i to Wickove auto som žral, ale nejaký hlboký filmový zážitok nečakajte a ani ho nehľadajte. Drsná akčná jednohubka, nič viac nič menej. 70%. ()

pepo

Nie stokrát ale aspoň tisíckrát obohraná platňa z 80 - 90´s. Občas síce preskočí a zapraská ale stále krásne zahrá a vráti do dôb, keď sme začali objavovať filmy a mali sme pocit že Lunddgren , Van Damme alebo Seagal sú naozaj fajn herci. Hlavne je potešujúce, že aj v tejto kategórii dokáže vzniknúť niečo čo je zábavné, štýlové a skutočne cool. Ale neviem sa zbaviť dojmu, že keby tam bol miesto Keanu Reevesa Statham, neštekol by po tom ani pes. Čistokvný akčnák. aký tu v tejto kvalite už dlho nebol -kedy vlastne naposledy? silných 7/10 alebo nostalgických 8? Je to jedno. Všetci pozrieť ()

Xmilden

Že to ale zase trvalo Reevesi! Ruská genocida pokračuje, ukrajinská krize jasně naznačila že se Rusové na ulicích amerických měst mají čeho obávat! A taky že jo, Denzel to začal a Keanu praci dodělal. Počet úmrtí se hravě blíží asi někam k 50, těžko odhadnout. Mě ovšem nejvíce potěšila skvěle padnoucí hudba v akčních scénách. Pokud se někomu líbila přestřelka na diskotéce v Collateralu, tady je něho hodně podobného. Film má prostě styl. Tvůrci zřejmě vědí co mají diváci rádi a tak ani nenechají hlavního hrdinu žvanit a raději mu dají do ruky pořádné kladivo, aby si vyboural doma zbraně z betonových základů, rýč aby pochoval psa a zbytek obstará stará dobrá motivace POMSTA. 85% ()

Tom_Lachtan

Nenechte se mýlit, milé děti, tohle je béčko, sice s pár áčkovejma hercema a kvalitní choreografií, ale pořád to má béčkovou duši. A to je pro někoho jednoznačné a obrovské plus, protože se jedná o žánrovku s vycizelovaným řemeslem, ale pro jiného je to jenom naleštěná plechovka od prošlých fazolí s trenčanským párkem. A já to mám někde na půli cesty, protože jednotlivosti tu byli hrozně fajn, celek byl zábavný, ale postrádalo to pořádný... Ne, vlastně tam spíš něco přebývalo, obravská hromada zasmrádlého klišé, na které navazuje klišé na entou, a celé je to zalité pořádnou dávkou klišé. promarněnej potenciál. ()

Real Tom Hardy

"THAT "FUCKIN' NOBODY"... IS JOHN WICK." --------- Akčná jazda so všetkým, čo k tomu patrí. Prvotriedna špičková akcia, kde Reeves vyzerá skôr na mestského architekta, ako na bezchybne dokonalého zabijaka. A možno práve preto mu to tak sadlo. Štýl, či už Wickov, alebo akcie samotnej, má svoje grády, svoj smer a výborný look, na ktorý sa dobre díva. Scenár je slabší, klišéovitý a neprekvapí snáď ani v jednom momente, to však plne nahrádza Reeves v jeho sviežom celo-čiernom obleku. Pre fanúšikov akcie je John Wick to pravé orechové, pre tých, čo v tom hľadajú niečo viac, budú sklamaní. ()

darkrobyk

Rusáci. Šlohli mu káru a oddělali čokla. A to neměli dělat. Budou vykydleni. Přímočará adrenalinová vybíječka se skóre vyšším než má Robocop. Zábavný fantastický film se supermanským Reevesem, který je doslova nezničitelný. Více než Reeves se mi líbil W.Dafoe, který však nedostal pro svoji postavu tolik místa, kolik by si zasloužil. Vlastně Reevese vůbec nemusím a mám pocit, že by se už měl ve filmech poněkud usadit, jelikož při všem tom pobíhání a skákání vypadá komicky. Důležitější ovšem je, že jsem se bavil, a to se počítá. p.s. ty počítačové fontánky krve při střelbě byly fakt trapné... ()

cheyene

Když už ztratil ženu, neměli mu brát psa. John Wick je dobrou akční jízdou s řadou povedených přestřelek s headshoty, ale i osobních soubojů. Keanu Reeves se na roli mlčenlivého zabijáka bez výrazné mimiky hodí, avšak na jeho místě bych uvítal nějakého svého oblíbenějšího herce. Přestože svoji podstatou je John Wick taková ptákovinka, svým pojetím a zábavností si u mě vyslouží 4*. ()

Ampi

Ruští zloduši - mafiáni jsou opět v kurzu. Některé lidi může naštvat i relativní drobnost a pak vám nepomůže, že jste prominentní a arogantní člen mafie. Přišlo mi to jako inteligentní a propracovanější dílo od Q. Tarantina. Výrok o pozbytí výhod členství hotelu Continental má své kouzlo, stejně jako hotel sám i s Babou Jagou hranou Keanu Reevesem. ()

paascha

Tak strašně jsem se těšil na večerní kousek z oblíbeného šuplíku: Ošklivá smrt blbých debilů, co nevědí, komu právě šlápli na nohu, až jsem se asi přetěšil. Nebylo to úplně nežánrové, ale asi jsem něco přehlédl nebo nepochopil. Kdyby to byl komix pro smrádky s akné na svěrači a odřenejma kolínkama, budiž, asi by to šlo, ale jako film pro lidi, co používají mozek i k myšlení, je to slabota:-( Reeves potřebuje nějaký normální film ,aby se zbavil manýr z Matrixu, jinak už bude Neo Forever, což je škoda ()

MISSha

Stylová akční řežba, a zároveň opravdu zábavná adrenalinová žánrovka. Můj seznam nejlepších filmů roku 2014, se rozšířil o Johna Wicka. ()

Fiftis

Človek sa ukája z čírej radosti z akcie a výborného hudobného nášupu. A ten slušne vystihuje proti sebe postavenú dynamičnosť divokého dobrodružstva a sprievodných songov. Napätie sa intenzívne zvyšuje v postupných prienikoch Johna Wicka do starých podsvetných vôd s dôrazom na Johnovu obávanú povesť v tejto sfére. Dobre nastavená hudba s bujarým strelným či rezným arzenálom sa ale snažia zalepiť slabšiu dejovú štruktúru a prílišnú absenciu zlovestnosti postáv. Film stojí na Reevesovej uhrančivosti a bojovom majstrovstve. Zvláštny nádych fiktívnosti prostredia so zaujímavými klubovými či hotelovými interiérmi predstavuje jednoznačný zámer snímky Chada Stahelskeho John Wick vystavať hutnú atmosféru na atraktívnej forme nadeľovania pomsty v štýlovej americkej žánrovke, kde sa zbraňami a dobre zasadenými buchnátmi rozhodne nešetrí. Ak ste si mysleli že nič neprekoná akciu Taken, tak ste sa šeredne mýlili. ()

Shakers

Lacnejšia, ale oveľa akčnejšia verzia filmu Equalizer. Choreografia súbojov premakaná do každého detailu a to je hlavne to o čo tu ide. Ten typ filmu - hrdina z mäsa a kostí sa ide pomstiť, tu bol už vela krát, ale nie v takejto palebnej kadencii. Taktiež pravidla a sposoby zabijakov maju štýl (objednaj si večeru a príde upratovacia čata). Toto je film na ktorý sme čakali Neo. A vedeli sme, že nesklameš, pretože si Vyvolený. 95% - 5* ()

lamps

V dnešní době už tak trochu nedocenitelný film. Nelítostný, ale sympatický hlavní hrdina, který si jde vyřídit účty, mocný zločinecký syndikát od velkého bosse až po mladého usmrkaného potížistu, třetí osoba v pozadí, u které není jisté, na čí straně stojí, a dokonce i smysluplný motiv, který udává celému dějovému konceptu i jistý nezaměnitelný punc přesvědčivosti a empatie - to vše navíc zabaleno do opojného hávu devadesátkových akčňáků od Johna Woo a okořeněno moderní hyperstylovou akcí zasazenou do pochmurných barev a originálních lokací luxusního mafiánského hotelu. Keanu Reeves je ok, ale Denzel Washington by zde byl teprve boží, a Michael Nyqvist už by měl hrát jenom podobné mafiánské hlavouny se smyslem pro humor a ironii, kteří se neštítí jít na smrt v hustém dešti a s úsměvem na rtech po boku svých bývalých spojenců. Parádní a čistokrevná akční jízda, rozhodně mnohem lepší než nudný a chytře se tvářící Equalizer... 80% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch