Očima svědků: Japonské tsunami (TV film)

• Česko

Na vlastní oči - katastrofa v Japonsku

CNBC Special Report: Disaster in Japan

Witness: Disaster in Japan

Dokumentární

USA, 2011, 45 min

Z filmového hlediska je složité hodnotit snímek, který je autenticky zaznamenán pomocí amatérských kamer a prostřednictvím mobilních telefonů. V úvodu si tiše mumláte pod vousy, že to je celkem slušný zemětřesení a jak hustě to s těma barákama třese. Ale nic vás nedokáže připravit na to, až uvidíte záběry ničivých vln tsunami. Opravdu neuvěřitelné, dechberoucí a mrazivé, co Matka příroda dovede. Na druhou stranu velký respekt pro Japonskou komunitu. Rychlost, síla a hlavně organizovanost, se kterou se pustili do obnovení své zničené krajiny je neuvěřitelná.(16.12.2013)

Moje hodnocení: 80%(25.12.2013)

Natočiť zemetrasenie s efektom prichádzajúcej tsunami je prakticky nemožné. Bude vám to skôr pripomínať roztrasenú kameru v Blair Witch. A preto doporučujem zemetrasnú časť rovno preskočiť a pridať si hviezdičku..(29.8.2016)

Monumentální. Tohle přece neměly pojišťovny z čeho zaplatit.(20.11.2017)

Už dávno som nemal po dobu niekoľkých sekúnd zatajený dych či otvorené ústa. Skutočne zarážajúce aká dokáže byť príroda krutá, keď sa s ňou človek zahráva ...(31.8.2016)