poster

Natascha Kampuschová: Příběh unesené (TV film)

 • Německo

  Natascha Kampusch - 3096 Tage Gefangenschaft

Dokumentární

Německo, 2010, 52 min

 • MutantMarana
  **

  No tak ono to bylo ve skutecnosti kapanek jinak, ale co. Jo a Natascha neni ceska OMG!(21.12.2013)

 • Aleais
  ****

  Mrzí ma, že film má nízke hodnotenie. V tomto filme totižto nejde o to ako je spracovaný, aká je kamera a koľko efektov kto použil, ale o príbeh. Áno, čítala som o tom, že tento príbeh je podaný veľmi skreslene a samotný otec Nataschi sa ohrádza, že je vykreslený v zlom svetle a v skutočnosti ju hľadal. Ale toto nemal byť príbeh z pohľadu otca, rodičov a tých, čo hľadali, ako skôr z pohľadu tých, čo nehľadali, či zle hľadali. Neviem koľko z toho je skreslené z jej rozprávania. Ale podstata je zachovaná, Nataschu uniesli ako malé dievčatko, uniesol ju psychopat, ktorý ju držal zavretú v pivnici, polícia a orgány činné v trestnom konaní boli neschopné a únosca buď príliš prechytračený, alebo mu niekto pomáhal, čo sa však nejako ututlalo. Je obdivuhodné, že to dievča dokáže žiť v našom svete, nech už žije akýmkoľvek životom, istotne to nie je ľahké, aj keď to nie je na nej vidno a všetko v sebe skrýva. Ako kdesi písali, v zahraničnom článku "dozvieme sa niekedy všetku pravdu o príbehu Nataschi Kampusch?". Iných by to položilo prinajmenšom po tom, čo by sa dostalo na slobodu. Možno film nie je dokonalý, ale to je ako keby ste hodnotili filmy o 2.svetovej za to, že príbeh je taký, aký proste je.(9.6.2014)

 • eisha3
  **

  Dokument je hodně nekvalitní. I když přináší nějakou informační hodnotu skrze výpověď unesené (a dva další), na formu se prostě dobře nedívá.(1.1.2014)

 • hansel97
  ***

  Pokud již něco o případu víte, nepřináší tenhle dokument nic jiného, kromě toho, že je vyprávěn přímo Nataschou. Veškerá výpovědní hodnota se ale ztrácí pod špatně zvoleným střihem, částečnou rekonstrukcí a prostě nepovedenou formou, která dokumentu nedovoluje emočně působit.(25.8.2017)

 • Daji
  ****

  Neuvěřitelné. Tolik let žít s takovým psychopatem. Nedokážu si ani ve snu představit, co to pro tu tehdy ještě desetiletou holčičku muselo znamenat. Všechen ten psychický teror a ponižování a Nataša si prostě řekla: "Ne, nebudu ho nenávidět, on za to nemůže, určitě mu bylo celý život ubližováno.." Dokázala to. Marně přemýšlím, kde se v ní jen vzala ta síla a rozum. Zůstala nad věcí, našla v sobě odhodlání, využila příležitost k útěku. Asi už nikdy nebude mít život, jako normální dívky v tomto věku, ale přeji jí jen to nejlepší. Kolik takových unesených dětí má to štěstí se po tolika letech vrátit ke své rodině? Kdoví, kolik dětí jde takhle po ulici a bojí se poprosit o pomoc? Až je z toho člověku úzko.. Samozřejmě, média se opět projevila v tom "nejlepším světle". Neskutečné, jak vše překroutí, rozmáznou, nenechají na nikom nitku suchou, jen aby na tom vyprofitovali co nejvíce.(18.12.2013)