Já, William (TV seriál)

Just William

Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2010, 4x27 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Britská pohoda. 1) Příhody Jirky, postrachu rodiny Richmal Cromptonové (k originálům jsem se dostal teprve nedávno) patřily vždy k mé nejoblíbenější četbě. Nevadilo mi stejně jako milionům čtenářů na celém světě, že Jirka, v originále William, nestárne a od roku 1917, kdy vznikly první příběhy až do poslední ze 41 knížek (vydána posmrtně v roce 1970) je stále klukem na pomezí jedenácti a dvanácti let ze střední vrstvy anglického maloměsta. Měnilo se prostředí, objevila se televize či vesmírné lety, ale podmanivé kouzlo malého rošťáka s klukovskou partou Psanců (Outlaws) zůstalo zachováno._____ Další čtyřicítka autorčiných knih pro dospělé (adult fiction books) se se zájmem čtenářů nepotkala._____Spisovatelka sama byla bezdětná._____ 2) Just William se dočkal opakovaného zfilmování v létech 1940, 1947, 1948. Následovaly seriály William (12 dílů, 1962 - 1963), Just William (27 dílů, 1978 - 1979), Just William (12 dílů, 1994 - 1995) a konečně Just William (4 díly, 2010)._____ 3) 11letý Daniel Roche (William) byl za roli oceněn dětskou cenou BAFTA.(27.5.2018)