V podstatě všechny špionské filmy jakkoli tento žánr tematizují se musí nějak popasovat s kultem Jamese Bonda. Co se týká komediálních variací, byli tu Austin Powers, Spy Kids, Johnny English nebo snad Get Smart. Právě s posledním jmenovaným má Spy nejvíce podobného. Přesto si tyto dva filmy spojí jen málokdo díky vhodnému a ozvláštňujícímu obsazení hlavního hrdiny, resp. hrdinky, která zvládne utáhnout celý film (i za pomoci Jasona Stathama a Judea Law).(6.12.2015)

Fúha, nebudem spoilerovať, ale ten penis, to som vážne nečakal, že niekedy v nejakej komédii uvidím. Ale uvidel som. A bola to sranda. Sranda boli i viaceré WTF scény, ktoré Paul Feig zručne zrežíroval. Také tie suché frky, kedy neviete, či sa máte smiať alebo len zúbožene prechádzať očami z obrazovky na strop a zo stropu na obrazovku. Anglický humor sa tomu myslím hovorí. Taký humor mi vonia, taký humor ma baví a Paul Feig ho VIE nakrúcať. Robí tak ale len cca raz za 30 minút, čo je škoda. Law alebo Statham ma nebavili, ale Melissa to v pohode dala, detto vtipy na pokračovanie (krysy).(15.11.2016)

Opravdu bych po Drsňačkách a podobných slátaninách nečekal, že obtloustlá Melissa McCarthy dokáže zahrát sympatickou postavu, ale české ohlasy nelhaly a filmový světě div se, je tomu skutečně tak. Letos je opravdu bohatý rok na alternace bondovek a ačkoliv vynikající Kingsman je ještě o level víš, i ve Špionovi se najde mnoho vtipných gagů a co je nejdůležitější, skvěle to funguje jako celek. Ať už hláškuje Melissa nebo morduje padouchy Jude Law, nevím, jak se to povedlo, ale je to vynikající zábava. Nečekal jsem nic a dostal jsem super přisprostlou komedii, co víc si přát. PS : Jason Statham je tady naprosto geniální! ...80%...[14.6.2015_Cinestar_Černý most](14.6.2015)

Překvapivě dobré! Máte tu bondovskou akci, espionáž, evropské lokace, sexy agenty s britským přízvukem... a čtyřicetiletou, užvaněnou a obtloustlou špiónku. A funguje to výborně. Čekala jsem, že scénář sklouzne ke sprostým vtipům, ke kterým vizáž Mellisy McCarthy vybízí, ale tenhle film naopak to, jak vypadá, využívá ve svůj prospěch ("Vypadám jako něčí homofobní teta!"). Susan Cooper je vlastně ve filmu velmi ojedinělá postava - nehezká, ale inteligentní, schopná a s velmi ostrým jazykem. A přitom se stále chová velmi žensky, respektive často využívá typicky ženské zbraně (třeba to, že ji soupeři podceňují). Také dokazuje, že ženská hrdinka nemusí být za každou cenu proklatě atraktivní a špulit pusu a prsa, aby z ní byla zajímavá a cool postava. McCarthyová je skvělá, ale má kolem sebe famózní ansámbl herců: sexy potvoru Rose Byrne, bondovského lamače ženských srdcí Juda Law, italského milovníka Petera Serafinowicze a... megachlapáckého troubu Jasona Stathama, který si pro sebe krade každou scénu (kéž by ve filmu byl víc, Statham má úžasný komediální talent). Všichni mezi sebou mají skvělou chemii a natáčení si očividně užívali. Velký palec nahoru.(9.8.2015)

Je to sice takřka ve všech ohledech tak ujeté, jak jsem doufal, ale přesto nebo právě proto nemohu hodnotit zcela kladně. Příběh ok, byť zběsilé střídání lokací a sbírání stop evokuje spíše nějakou lacinou počítačovou hru, ale zarazilo a zklamalo mě, že tak značné procento vtipů bylo na bázi sprostých sexuálních narážek, jako kdyby snaživému Feigovi po nocích tajně přepisovali scénář bratři Farrellyovi. Naštěstí vše zachraňuje hromada zajímavých vedlejších postav v čele s dokonalým Stathamem, který je v parodii na sebe sama nezapomenutelný a každý jeho výstup pozvedá celý film z šedi průměru až do společnosti "Good to see"..... I když celý opravdu jen jednou. :)) 60%(10.9.2015)

• - Ide v poradí už o tretí film Paula Feiga, v ktorom spolupracoval s Melissou McCarthy. Spoluprácu si zopakovali i o rok neskôr v remaku Ghostbusters (2016). (IZFNP)

• - Spoiler: v čase 2:00:30 můžete vidět, jak jednu z hlavních záporných postav Raynu (Rose Byrne) policisté zavírají do nové trojkové Škody Octavie a o pár chvil později je vidět auto ve verzi combi v barvách maďarské policie (rossi001)

• - Režisér a scenárista snímku Paul Feig napsal postavu Nancy přímo pro Mirandu Hart. V rozhovor sám řekl, že od doby, co jí viděl v britském sitcomu Miranda (od r. 2009) ji chtěl představit americkému publiku. (Patw)