Nenápadný snímok ponúka gejzír humoru a akcie a je zábavnejší než som očakával. Hlavná predstaviteľka Melissa McCarthy ( u nás známa zo sitcomu Mike a Molly ) neuveriteľným sposobom strháva pozornosť na seba a treba uznať, že je to jej film. Jej postava analytičky CIA túžiacej po skutočnej akcii je plná irónie, parodizovania a zvláštnej príťažlivosti, lebo treba poznamenať, že herečka patrí k moletnejším... Vtipom srší aj postava trhnutého agenta v podaní Stathama a je veľmi príjemné vidieť ho v podobnej úlohe.(9.8.2015)

Velké překvapení. Tedy ne zas tak velké, protože Feigovi šlapaly už Ženy sobě a trailery Špióna se dost povedly, i tak to ale dopadlo nad očekávání dobře. Důvod? Je jich hned několik. Především je Špión takřka klasickou bondovkou s překvapivě dobrou akcí, atraktivními lokacemi a žánrovým švihem. Ze dvou třetin je to vlastně regulérní brosnanovka (jen poctivě eRková!), háček je ale samozřejmě v tom, že tu rozdává rány Melissa McCarthy. Kdekomu už tahle dáma možná leze krkem. Špión je ale dalším důkazem toho, že když jí dáte dobře napsanou roli a necháte ji dostatečně improvizovat, bude z ní padat komediální zlato. Stejně jako ze Stathama. A Juda Law. A Rose Byrne. A vlastně každého, kdo se v téhle komedii objeví (Statham je geniální prakticky v každé scéně!), čímž vznikl dvouhodinový vodopád kreativních urážek a skvěle provedených gagů. Ano, najdou se i slabá místa, protože se tu vyrábějí humory s takovou kadencí, že to vždycky vyjít nemůže. Chvilek trapného ticha ale není zase tolik a zdaleka je přebíjejí momenty, které spolehlivě složí celý sál. Vlastně mám už teď pocit, že z toho bude zasloužená trvalka. (8/10)(21.5.2015)

Nejsou náhodou McCarthy s Holubovou ségry? Obě mají totiž stejně silné kouzlo osobnosti, které ve mně vždycky probudí nutkání prostrčit si ušima do hlavy mixér a úplně všechno tam rozšlehat! To nutkání je tak velké, že kdybych měl takhle velkého frantíka, nemusel bych si do hor tahat lano. I kdybych si ale Melissu odmyslel, tak kadence dva vtipy na půlhodinu není úplně to, co bych u komedie nazval úspěchem. Možná, že kdyby se o většinu vtipů nepokoušela právě ta bowlingová koule, bylo by to lepší, ale takhle je Špión jako smažák v hospodě třetí cenový - obloha potěší, jenže pachuť přismahnutého sýra nezakryje. /// V rámci turnovské špiónské noci mně to podruhé přišlo daleko lepší a zábavnější. Ovšem půlku jsem prospal. Naštěstí tu druhou než poprvé.(11.7.2015)

Fúha, nebudem spoilerovať, ale ten penis, to som vážne nečakal, že niekedy v nejakej komédii uvidím. Ale uvidel som. A bola to sranda. Sranda boli i viaceré WTF scény, ktoré Paul Feig zručne zrežíroval. Také tie suché frky, kedy neviete, či sa máte smiať alebo len zúbožene prechádzať očami z obrazovky na strop a zo stropu na obrazovku. Anglický humor sa tomu myslím hovorí. Taký humor mi vonia, taký humor ma baví a Paul Feig ho VIE nakrúcať. Robí tak ale len cca raz za 30 minút, čo je škoda. Law alebo Statham ma nebavili, ale Melissa to v pohode dala, detto vtipy na pokračovanie (krysy).(15.11.2016)

Nekorektná, odvážne sprostá a miestami aj originálna vtákovina, pričom ale treba zároveň dodať, že nieje určená pre náročné publikum, Melissa Mccarthy je rovnako otravná ako v každej inej roli a celé je to rovnako vtipné, ako aj nudné. Vtipné scény totiž razom striedajú hluché miesta, film má vyše dvoch hodín a nemám ten pocit, že tá prvoplánová zápletka potrebovala tak dlhú strednú časť na jej rozuzlenie. Neviem teda, či počas postprodukcie strihač načapal svoju manželku s režisérom, či majiteľom štúdia, ale tak odfláknutú robotu som ešte nevidel. Každopádne nadšenci stupídneho humoru budú krochkať blahom, pretože táto hollywoodska zlato-malinová mainstreamovka ponúka všetky tutovky, aké má kasová tuctovka mať. Hlasný humor, svoje miesto si nájdu fekálie, sexizmus, či rasizmus. Peter Feig to ale zabalil do pomerne klasa štýlu a tentokrát to nebol až taký prešľap ako to býva zvykom vo filmoch s podobným scenárom. Nemalou mierou k tomu prispeli aj Statham a Law, ktorí boli triumfom tohto filmu a mám pocit, že bez nich by po ňom ani pes neštekol. 65%.(20.10.2015)

• - Melissa McCarthy podivuhodne vo viacerých prestrihoch menila svoje topánky. Vysoké opätky sa striedali s pohodlnejšími balerínami. Najlepšie je to vidieť pri naháňačke na skútri. (ti88na)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna nepodarená scéna. (Makky)

• - Keď Susan Cooperová (Melissa McCarthy) vystúpi z Aldovho (Peter Serafinowicz) auta, jej kufor ostane v aute. V ďalšom bezprostrednom zábere sa však kufor ocitne mimo auta. (Laslo)