Stát se hvězdou

Stať sa hviezdou

Drama / Muzikál / Romantický

USA, 2001, 104 min

• solskjaer

Ač nemám Mariah Carey vůbec rád musím reagovat na recenzi napsanou Cival(em) -Mariah Carey ač mi to nejde přes pysky je vynikající zpěvačka.Neznám žádnou jinou, která by dokázala vyzpívat oktávy jako ona. BOhužel neumí zacházet se svým potenciálem a zpívá otřesné písničky a jako herečka je absolutní béčková nula.No a o filmu co říct, je to hrůza hrůzoucí. Viděl jsem pouze první polovinu víc to opravdu nešlo vydržet, ale i ta polovina mě stačila na to abych film poslal tam kam patří - na skládku!(11.3.2004)

• POMO

Tento film je o tom, ako sa Majka Kery usmieva a jazdí v limuzíne. Zjazdil som to po dvojminútových úsekoch na preskáčku (celkovo asi 20 minút) a už nikdy si to nepustím znovu. Na jednu stranu mi je ľúto tu nezanechať svoje dojmy a na druhú to nechcem hodnotiť hviezdičkami. Náhodou mi niečo dôležité uniklo a ešte by som tomu ukrivdil. Nedaj bože!(15.10.2003)

• Radim

Mariah Carey má bezesporu skvělý hlas a v počátku své kariéry byla skvělá. Ztratila ale jednu věc - pokoru. A dle filmu i soudnost. Ona není béčkovou herečkou, ale minimálně tak efkovou. Veškerý její herecký rejstřík se omezuje na nadýmání silikonů, rádoby svůdné špulení rtíků a co nejladnější chůzi. Když se k tomu přidá plytký scénář...(14.5.2005)

Nejlepší filmy většinou obsahují gradaci - na začátku se skvěle rozjedou a pak nezastavitelně tlačí další a čím dál skvělejší nápady a na konci zažíváme totální euforii. V tomto kousku jsem objevil jistou zvrácenou analogii - film je příšerný a trapný s každou scénou víc a víc a záleží na konkrétním divákovi, kde má onu hranici, za kterou už mu sledování způsobuje fyzické utrpení. Pokud není jako já tak trochu audiovizuálním masochistou a podobně absurdní podívanou si neumí užít po svém. Musel jsem se strašně smát, bylo mi za všechny zúčastněné trapně, ale nedokázal jsem se odtrhnout. Něco tak kouzelně debilního nemohlo vzniknout náhodou! Dovedu si představit, že tvůrci dostali od studia zakázku, co všechno mají na plátně předvést, aby nalákali do kin všechny dvanáctileté američanky, a rozhodli se své zákazníky ztrapnit se vší parádou a škodolibostí, kterou měli. V nějaké recenzi jsem kdysi četl verdikt: Projděte si zkouškou odvahy!! a pro tento "skvost" to platí jako ulité.(5.2.2007)

• venus

Tohle není film, ale "film"... Herectví hrozné, scénář taky, prostě další blbost o americkém snu. A navíc je to celé jak ohraná písnička... chudinka malinká osiřelá se probíjí životem a ačkoli má skvělý hlas, tak dělá pouze křoví. A najedou se vyhoupne na špici a pak, aby byla ještě větší chudinka, tak jí nakonci zastřelí přítele.(22.4.2006)

• - Film se natáčel v Hamiltonu a v Torontu v Kanadě a v New Yorku v USA. (rafix)

• - Zlaté maliny 2004 - nominace: nejhorší muzikál za 25 let existence Zlatých malin. (Karlos80)

• - Zlaté maliny 2001 - nejhorší herečka (M. Carey); nominace: nejhorší režie, nejhorší film, nejhorší filmový pár (M. Carey a její výstřih), nejhorší scénář, nejhorší herec ve vedlejší roli (M. Beesley). (Karlos80)