Stát se hvězdou

Stať sa hviezdou

Drama / Muzikál / Romantický

USA, 2001, 104 min

• Dale

Bol som pripravený na najhoršie, takže po skončení filmu som bol celkom milo prekvapený. Nebola to až také tragické, ako tu poniektorí píšu. Je pravda, že scenár bol dosť slabý a o nejakých hereckých výkonoch ťažko hovoriť, ale tento film je predovšetkým o speve, a to je to, čo vie Mariah naozaj perfektne. A keďže nudných alebo trápnych momentov som veľa nepostrehol, nemôžem ísť s hodnotením nižšie. Proste taká príjemná oddychovka s príjemnou Mariah a ešte príjemnejším jej spevom.(15.5.2005)

• solskjaer

Ač nemám Mariah Carey vůbec rád musím reagovat na recenzi napsanou Cival(em) -Mariah Carey ač mi to nejde přes pysky je vynikající zpěvačka.Neznám žádnou jinou, která by dokázala vyzpívat oktávy jako ona. BOhužel neumí zacházet se svým potenciálem a zpívá otřesné písničky a jako herečka je absolutní béčková nula.No a o filmu co říct, je to hrůza hrůzoucí. Viděl jsem pouze první polovinu víc to opravdu nešlo vydržet, ale i ta polovina mě stačila na to abych film poslal tam kam patří - na skládku!(11.3.2004)

Mě osobně příjde nespravedlivé, jak všichni nadávají na herecký výkon Mariah Carey. Sice nebyl nejlepší, ale nebyl zdaleka tak nejhorší, jak se psalo. Děj filmu je jednoduchý, z mladé dívky se stane slavná zpěvačka. Ta na konci ztratí milence, ale nalezne matku. Chyba je však v režii. Jste v dětském internátě, během chvilky jste najednou o patnáct let jinde. A tak je to celý film, nečekané skoky nejsou opravdu nejlepší. Jediný, kdo by si měl sypat popel na hlavu je režisér Vondie Curtis-Hall a pár poblázněných kritiků, kteří Mariah nadávali a přitom zrovna nedávno zabodovala ve filmu Precious.(1.9.2010)

Nejlepší filmy většinou obsahují gradaci - na začátku se skvěle rozjedou a pak nezastavitelně tlačí další a čím dál skvělejší nápady a na konci zažíváme totální euforii. V tomto kousku jsem objevil jistou zvrácenou analogii - film je příšerný a trapný s každou scénou víc a víc a záleží na konkrétním divákovi, kde má onu hranici, za kterou už mu sledování způsobuje fyzické utrpení. Pokud není jako já tak trochu audiovizuálním masochistou a podobně absurdní podívanou si neumí užít po svém. Musel jsem se strašně smát, bylo mi za všechny zúčastněné trapně, ale nedokázal jsem se odtrhnout. Něco tak kouzelně debilního nemohlo vzniknout náhodou! Dovedu si představit, že tvůrci dostali od studia zakázku, co všechno mají na plátně předvést, aby nalákali do kin všechny dvanáctileté američanky, a rozhodli se své zákazníky ztrapnit se vší parádou a škodolibostí, kterou měli. V nějaké recenzi jsem kdysi četl verdikt: Projděte si zkouškou odvahy!! a pro tento "skvost" to platí jako ulité.(5.2.2007)

• Radim

Mariah Carey má bezesporu skvělý hlas a v počátku své kariéry byla skvělá. Ztratila ale jednu věc - pokoru. A dle filmu i soudnost. Ona není béčkovou herečkou, ale minimálně tak efkovou. Veškerý její herecký rejstřík se omezuje na nadýmání silikonů, rádoby svůdné špulení rtíků a co nejladnější chůzi. Když se k tomu přidá plytký scénář...(14.5.2005)

• - Snímek se umístil na 26. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Zlaté maliny 2004 - nominace: nejhorší muzikál za 25 let existence Zlatých malin. (Karlos80)

• - Zlaté maliny 2001 - nejhorší herečka (M. Carey); nominace: nejhorší režie, nejhorší film, nejhorší filmový pár (M. Carey a její výstřih), nejhorší scénář, nejhorší herec ve vedlejší roli (M. Beesley). (Karlos80)