Nathan's Kingdom

silentname

V mojich očiach vysoko podhodnotený film. Ale nechcem teraz tvrdiť, že tí čo tu dali tie ratingy nemali svoje dôvody. No podľa mňa je "Nathan's Kingdom" schopne spracovanou drámou, ktorá si rozhodne necháva svoje momentky vyznieť. Tento príbeh dvoch súrodencov totiž pôsobí podľa mňa veľmi skutočne. Kým Nathan ako autista hľadá svoje kráľovstvo, v ktorom aj so svojou sestrou môžu byť obaja šťastní a slobodní, Laura má často dosť čo robiť, aby sa zo svojho brata nezbláznila sama. Film vo veľkej dávke hovorí o veciach ako je potlačovaný hnev a pocit nespravodlivosti. Istým spôsobom sa obaja majú radi a jeden toho druhého neznášajú. Veľmi dobre je to na konci povedané a nebudem vám to spoilovať. Napriek tomu negatívnemu ratingu, ktorý tu ten film má je to podľa mňa veľmi silne spracované a má to veľkú dávku sily. Okrem toho je skvelé akosi vnútorne pochopiť našich hrdinov, ktorí často hrajú postavy a tvoria ich. A vylepšujú ich rôznymi kostýmami. Madison Ford je veľmi v tejto role presvedčivá a miestami mi jej bolo ľúto. Ale súčasne som rozumel aj Nathanovi. Okrem toho film je často skvelý na pohľad. Veľmi dobré vizuálne scénky na americkú prírodu, obohatené skvelou hudbou a už len to, že som mohol navštíviť Nathanovu hlavu bolo zaujímavým zážitkom. Páči sa mi aj, že scénky v temnej bani sú animované. A tak môžeme vidieť trošku iným spôsobom, čo sa tam podľa Nathanových pocitov odohráva. A ako to obaja skvele hrajú. Film je plný lásky, no aj plný nevypovedaných vecí, ktoré mali byť povedané. A keď má byť silný, tak skutočne funguje. V mojich očiach veľmi nedocenený a podhodnotený film. Hodnotenie: B ()

Cinematrix

Docela hezký, dojemný příběh o sourozencích, kdy on je autista a ona závislačka na opiátech, protože už jí z bratra hrabe. Jelikož ani jeden z nich to nemá v hlavě úplně v pořádku, hledají společně fiktivní království, plné hodných i nasraných andělů, v naději, že se jim tak navždy změní jejich život. Divákovi jsou zde tak metaforicky předkládány různé obrazy z onoho fiktivního království, které každý z nich hledá ze zcela odlišných pohnutek. Po vizuální ani hudební stránce nelze filmu nic vytknout, jsou zde nádhérné záběry na krajinu, podkreslené podmanivou hudbou a celá ta smutná road movie má i logicky ucelený konec, který mě dostal snad ještě víc, než to, že tento film zde má k 19. 7. 2020 hodnocení pouze 16 %. ()