poster

Kumiko, lovkyně pokladů (festivalový název)

 • USA

  Kumiko, the Treasure Hunter

 • Austrálie

  Kumiko, the Treasure Hunter

 • Velká Británie

  Kumiko, the Treasure Hunter

Drama

USA, 2014, 105 min

Režie:

David Zellner

Kamera:

Sean Porter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • caesius
  *

  Pokud bylo záměrem režiséra stvořit ve své podstatě zcela zbytečný film, s nezajímavou ústřední postavou a s nulovou myšlenkou, pak je bezesporu génius, neboť se mu takové zadání podařilo naplnit zcela do puntíku. 10 % za amerického policistu a starostlivou matku, jinak sledování bílého projekčního plátna by bylo o mnoho záživnější.(10.7.2014)

 • Marla Singer
  ****

  Legenda o Japonce (v první verzi, kterou jsem před lety slyšela, byly dvě), jež se po zhlédnutí Farga vydala do Minnesoty hledat bájný kufřík s penězi někde u jednotvárné hranice se Severní Dakotou, protože na začátku snímku bylo přeci upozornění o pravdivosti příběhu, posloužila Davidu Zellerovi jako podklad pro novodobou pohádku. V Tokiu přežívající Kumiko nenávidí svojí práci i povrchní kolektiv, hovory s matkou se stáčí pouze na její (ne)schopnost najít si snoubence a domů se vrací jen, aby Bunzo neumřel hlady. Z letargie ji vytrhne až nález značně poničené kazety a zevrubný rozbor záběrů v naivní ale neústupné snaze najít přesné místo pokladu ji umožní se nikomu a ničemu nepodřizovat. ___ Převrácená červená karkulka, kde se všichni vlci jen snaží zabránit jí vstupu do lesa, těží hlavně z protikladnosti obou světů a vzájemného míjení. Pro překlad do japonštiny si do čínského bistra může dojít opravdu jen Američan, který do jiných států v životě necestoval, a uvěřit Coenům může jen člověk bez znalosti mýtu o žiletkách v tobogánu. Celá část snímku odehrávající se ve sněhem pokrytých pláních Minnesoty hrozí podbízivou lítostí a sentimentem nad čistou duší, Zellnerovi se ale záhadně povedlo nesklouznout ani k jednomu a spíš si pohrává s depresivním vývojem Kumikiny cesty a nepříjemnou předtuchou, že výprava za kufrem peněz může skončit jen jedním směrem.(7.7.2014)

 • kaylin
  **

  Natočit hodinu a tři čtvrtě dlouhý film o tom, že se Japonka dívala na "Fargo" a myslela si, že skutečně najde zahrabané peníze, je opravdu odvážené. A výsledek je bohužel takový, jak se dalo očekávat. Celkem nudný a nezáživný, kdy ho drží nad vodou jen hrdinčina neutuchající touha jít si za svým a dobrota lidí kolem. Koukatelné tak, abyste filmu věnovali pozornost celou dobu, ale jen těžko.(12.6.2015)

 • Lokutus
  odpad!

  Nablblá šikmovočka dělá ve 28 letech podřadnou práci, nikdo ji neklátí, tak jí jednoho dne rupne v kouli, šlohne firemní kreditku a vyrazí do Států hledat poklad, co ve Fargu u plotu zahrabal Steve Buscemi. Cestou potkává ještě debilnější kolorit vedlejších postav a vše je korunováno závěrečnou scénou, která tenhle blábol zasadí mezi to nejretardovanější z produkce posledních let.(13.5.2015)

 • ScarPoul
  ****

  Netypický film o Kumiko a jej utkvelej predstave, ktorú sleduje až do Minnesoty. Intertextuálne dielo odkazujúce na Fargo od Coenovcov funguje meditatívne, do určitej miery idealisticky a kladie dôraz na umeleckosť. Čo, ale neznamená, že je to vyslovene ľúbivé. Rinko je vo svojej postave uhrančivá, chápeme jej motiváciu - snívať a nebyť v spoločnosti, ktorá stále od nej niečo vyžaduje( tiež sa dakedy tak cítim), ale film nedovolí vytvoriť pozitívne spojenie medzi ňou a divákom, čo je škoda. Koniec je umelecký a nevyznieva prvoplánovo, hoci mal na to nábeh. Preto tá štvrtá hviezda. Funkčné sú roviny aj v Japonsku aj v USA.(28.12.2017)

 • - Režisér David Zellner si podobně jako ve svých dalších filmech zahrál vedlejší postavu, konkrétně minnesotského policejního důstojníka. Do snímku obsadil také bratra Nathana a svého dědu, kteří vystupují v rolích turistických poradců na letišti. (Marla Singer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace