poster

Kumiko, lovkyně pokladů (festivalový název)

 • USA

  Kumiko, the Treasure Hunter

 • Austrálie

  Kumiko, the Treasure Hunter

 • Velká Británie

  Kumiko, the Treasure Hunter

Drama

USA, 2014, 105 min

Režie:

David Zellner

Scénář:

David Zellner

Kamera:

Sean Porter

Producenti:

Cameron Lamb, Chris Ohlson

Scénografie:

Chad Keith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marla Singer
  ****

  Legenda o Japonce (v první verzi, kterou jsem před lety slyšela, byly dvě), jež se po zhlédnutí Farga vydala do Minnesoty hledat bájný kufřík s penězi někde u jednotvárné hranice se Severní Dakotou, protože na začátku snímku bylo přeci upozornění o pravdivosti příběhu, posloužila Davidu Zellerovi jako podklad pro novodobou pohádku. V Tokiu přežívající Kumiko nenávidí svojí práci i povrchní kolektiv, hovory s matkou se stáčí pouze na její (ne)schopnost najít si snoubence a domů se vrací jen, aby Bunzo neumřel hlady. Z letargie ji vytrhne až nález značně poničené kazety a zevrubný rozbor záběrů v naivní ale neústupné snaze najít přesné místo pokladu ji umožní se nikomu a ničemu nepodřizovat. ___ Převrácená červená karkulka, kde se všichni vlci jen snaží zabránit jí vstupu do lesa, těží hlavně z protikladnosti obou světů a vzájemného míjení. Pro překlad do japonštiny si do čínského bistra může dojít opravdu jen Američan, který do jiných států v životě necestoval, a uvěřit Coenům může jen člověk bez znalosti mýtu o žiletkách v tobogánu. Celá část snímku odehrávající se ve sněhem pokrytých pláních Minnesoty hrozí podbízivou lítostí a sentimentem nad čistou duší, Zellnerovi se ale záhadně povedlo nesklouznout ani k jednomu a spíš si pohrává s depresivním vývojem Kumikiny cesty a nepříjemnou předtuchou, že výprava za kufrem peněz může skončit jen jedním směrem.(7.7.2014)

 • kaylin
  **

  Natočit hodinu a tři čtvrtě dlouhý film o tom, že se Japonka dívala na "Fargo" a myslela si, že skutečně najde zahrabané peníze, je opravdu odvážené. A výsledek je bohužel takový, jak se dalo očekávat. Celkem nudný a nezáživný, kdy ho drží nad vodou jen hrdinčina neutuchající touha jít si za svým a dobrota lidí kolem. Koukatelné tak, abyste filmu věnovali pozornost celou dobu, ale jen těžko.(12.6.2015)

 • horovska
  ***

  Nejspíš není cílem filmu, aby se jej pokoušel člověk pochopit. Hrdinka filmu Kumiko je nesmírně střelená osoba a její dětsky umíněné odhodlání, vypravit se pro poklad na základě shlédnutého filmu vytváří i velmi vtipné situace. Stejně, jako ve filmu, kde pro zvýšení zájmu diváků Coenové nechali před začátkem smyšleného filmu napsat, že je film podle skutečné události, najdeme tuto "zanášku" i k tomuto filmu. Nejen chování Kumiko, ale i celý děj trpí celou řádkou nelogičností. Oceňuji ale herectví Rinko Kikuči. Škoda, že závěr filmu neměl lepší pointu.(12.7.2014)

 • Slarque
  ***

  Titulek „podle skutečné události“ jak z ohrané videokazety. Ano, to si hlavní hrdinka opět pouští film Fargo. Ten se stal její obsesí, takže zanedlouho už je s firemní kreditkou na cestě do Minnesoty. Samozřejmě se trefila a přistála tam v zimě. Ale u Farga zbyl pod sněhem kufřík napěchovaný americkými dolary, to za trochu nepohodlí přece stojí. Pomalé tempo a dlouhé záběry se hodí k japonské mentalitě, ale ani zimní Minnesota a Rinko Kikuči z toho nakonec neudělají tak dobrý film, jak zní jeho námět.(14.7.2014)

 • sniper18
  ***

  Tento film som si už len kvôli tej podivne znejúcej zápletke pôsobiacej originálne a aj trochu bizardne nemohol nechať ujsť, bol som veľmi zvedavý, ako si s ňou tvorcovia poradia a nakoniec síce určite nie zle, ale zase ani ničím výnimočne. Myslím, že skôr by tomu sedelo komediálnejšie ladenie, keďže to je jediný žáner, v ktorom môže takáto zápletka plnohodnotne fungovať a naplno využiť svoj potenciál, čo sa v dramatickom prevedení určite nedá a na filme to je vidieť. A môže za to hlavne až príliš rozporuplne pôsobiaca hlavná hrdinka, na ktorej to očakávane celé stojí. Rinko Kikuchi to zahrala celkom slušne, takže tu nemám problém, ale jednoducho tá jej postava na jednej strane pôsobí celkom inteligentne a pritom zároveň verí takémuto nezmyslu, takže som po celý čas nevedel, čo si mám o nej vlastne myslieť. Ale celkovo sa na to nepozerá vôbec zle, pomalšie tempo mi v tomto prípade vyhovovalo, aj tak som sa vôbec nenudil a aj dejovo je to obstojne zvládnuté, keď si odmyslím ten samotný základ s hľadaním fiktívneho kufríku plného peňazí, tak film vlastne pomerne funguje aj bez toho. V prvej polovici vyniká, aké to má takýto prehnane introvertný človek v spoločnosti ťažké, z každej strany niekto tlačí a tak je jasné, že sa treba niečím radikálne odreagovať a v druhej polovici sa mi zase páčil výber vedľajších postáv, ktoré vlastne v malých epizódnych úlohách hlavnej hrdinke nejakým spôsobom pomôžu. A rovnako ako celá zápletka pôsobí podivne aj záver, tu by som bral radšej asi niečo poučnejšie. Režijne mi to tiež celkom vyhovovalo, slušná atmosféra, vizuálna stránka a aj pekné prostredie zasneženej Minnesoty. Takže od Kumiko, the treasure hunter som radšej nečakal žiadny zázrak a dobre som urobil, ten sa ani nekonal, ale inak určite nie som sklamaný, celkom zaujímavý film, ktorý mi navyše veľmi rýchlo ušiel. 64%(24.7.2016)

 • - Režisér David Zellner si podobně jako ve svých dalších filmech zahrál vedlejší postavu, konkrétně minnesotského policejního důstojníka. Do snímku obsadil také bratra Nathana a svého dědu, kteří vystupují v rolích turistických poradců na letišti. (Marla Singer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace