IsaacNewton

Jazz mi sice moc nikdy neříkal, ale v tomto filmu se chladný nezájem v tento dávný pohasínající hudební žánr mění v zájem. Ve filmu je jinak vše naprosto na svém místě, střih je zcela dokonalý, herci září a příběh nenudí a člověk je při sledování filmu napjatý až do konce. J.K. Simmonse si od tohoto filmu opravdu zapamatuji, poněvadž to, co předvádí zde, je dokonalost. A Miles Teller je velice zajímavý mladý muž, který se do role hodil též náramně a je zřejmé, že k bicím a k jazzu má opravdu blízko. ()

waits

Je nanejvýš zajímavé sledovat diktátorského učitele na prestižní hudební škole, jak drtí své žáky, aby z nich dostal to nejlepší. Ale něco do úplné dokonalosti jakoby chybělo. Scénář je ostrouhaný na kost, téměř nic jiného než bubny a jazzový ansámbl v hlavě nezůstanou, celá ta parta talentovaných muzikantů nepůsobí dvakrát sympatickým dojmem, takže tuhle hru s, přiznejme, perfektní gradací, jsem ke konci sledoval s jistým odstupem. Ovšem, mlátili do toho pěkně, Caravan Buddyho Riche i Whiplash Dona Ellise asi hned tak nezapomenu. Tak jsem si další den pustil zminovaného Charlieho Bird Parkera a sednul do křesla s Autobiografii Milese Davise. Včera dobrej film, dne parádní odpoledne. ()

M1k9

Úžasné drama s myšlenkou, motivací, adrenalinem, herci no prostě bezoddychová záležitost. Těžko hledat slova. Jasný oskar pro J.K. Simmonse. K dokonalosti mi chyběl "happy end" závěr. Poslední dobou mám raději závěry s 90-100% oddychem od napětí ve filmu. Naneštěstí se trend vyvíjí opačným směrem. 9.5/10 ()

Atheas

Jak jinak může dopadnou film, kde hlavní hrdina je něžná ovečka a oponent lebkoun se sadistickými sklony ??? V rukou dobrého režiséra se toto téma,napjatý vztah mezi učitelem a žákem dostalo na vrchol. Film znovu si nepustím ale doporučím všem ostatním. Dojmy - burcující scény, krev a pot, Jazz, bicí šílenství :) ()

(Z)denny

Po přečtení většiny komentářů přemýšlím, jestli jsem se fakt díval na stejnej snímek jako ti komentující šášulové okolo. Já koukal na úplně fantastický snímek o chlapíkovi v podání J.K. Simmonse, kterej něco umí - opravdu to opravdu umí a né o tom umí jenom kecat.. A tady tenhle opravdu nabušenej frajer se snaží z bandy ufňukanej americkejch slečinek, který si chtějí hrát na muzikanty, vybrat alespoň pár jedinců s jenom trošičku dobrým potenciálem, aby jim pomohl najít cestu ke skutečnému umění hudby. Teď mě napadlo, že prostě jsme se všichni dívali na stejný film. Já jenom stárnu a začínám na rozdíl od ostatních mlaďochů co chtějí jenom pařit a "dostat všechno zadarmo" chápat o čem je život, a že pokud chci něco dokázat, tak pro to musím něco udělat.. Jo a kdo tento film přirovnal k Full Metal Jacket, tak by si měl jít teď vyměnit plínečku, omýt prdelku a napudrovat si ji oproti opruzeninám. Jo jo kindšci, vyčurat, pomodlit a spát ()

toi-toi

Pekná hudobná bublinka. Bublinka krátkometrážneho filmu natiahnutého do celovečernej dĺžky. Simmonsova postava lieta medzi emóciami, Teller zažíva smutné lásky úplne nedôležité s dejom. Snaha o poukázanie opustenia sa, kvôli sláve je pekne načrtnuté no nedotiahnutá. Pre mňa dobrý film vďaka postavám a námetu, nie vďaka scenáru. ()

Blueeyes

Tak už konečně chápu to vysoké hodnocení filmu Whiplash. Je to ideální snímek pro sadisty, masochisty, asociály, dříče, psychopaty a .... no jasně, pro zneuznané i uznávané muzikanty. Čili docela pro velkou partu diváků. Kromě mne :). Nicméně! Přesto, že netrpím žádnou z výše uvedených diagnóz ani stockholmským syndromem. ... musím říct, ano. Byla to jízda! A i já hodnotím vysoko. Už jen pro dokonale dokonalou ústřední dvojici, pro ty dějové zvraty a pro posledních patnáct minut, během kterých jsem zůstala úplně jako přimrazená. ()

Chudobka

Miluju tenhle film. A co je hlavní - přivedl mě k jazzu, který jsem nikdy neposlouchala a nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohl líbit. Ale Miles Teller mě přesvědčil, že jazz je něco úchvatného, a ze mě se stal jazzový fanoušek .J. K. Simmons byl vynikající, samozřejmě, ale já jsem byla nadšena víc z výkonu toho nenápadného chlapce, s kterým jsem doslova potila krev. Závěrečná scéna byla kolosální! Jsem ráda, že se Damien Chazelle dočkal ještě většího úspěchu s LA La Landem. Nebyl to špatný film. Ale na Whiplash prostě nemá. ()

Santino7

Tejto snímke som sa dlhú dobu vyhýbal už len z toho dôvodu, že osobne nemám k týmto klasickejším štýlom, respektíve formám hudby v podstate asi úplne žiaden vzťah, hudobnícke kapely, nástroje, dirigenti, to je niečo, čo ma celý môj život obchádzalo. Nakoniec som sa však tomu nedávno - pri príležitosti zaradenia do programu verejnoprávnej televízie - predsalen rozhodol dať šancu, nuž a v konečnom dôsledku som zostal dosť milo prekvapený. Nie z toho dôvodu, že by som nečakal kvalitný film - to mi bolo jasné už podľa jeho značnému úspechu a recenzií, skôr ma milo prekvapilo, že ma dané hudobnícke prostredie "se vším všudy" v pomerne vysokej miere i dokázalo zaujať - nedostavili sa z môjho pohľadu žiadne hluchšie miesta, celé to pekne (a v svižnom tempe) odsýpalo. Čiže obsahovo veľmi fajn, nuž a spracovanie, ako som už spomínal, veľmi profesionálne a kvalitné, páčilo sa mi okrem iného i štylizovanie do striktne mestského prostredia, ktoré k obsahovej stránke veľmi pekne zapasovalo. Nuž a napätie postupne gradujúce až na maximum medzi ústrednou dvojkou J.K. Simmons / Teller (rovnako ako aj ich herecké výkony) bolo čerešničkou na torte. 80% ()

nonick1

Strhující film, který vám bezezbytku a dostatečně ozřejmí, proč v Coenovském Llewynu Davisovi ostřílený jazzový muzikant cestující v autě s country kytaristou tak opovržlivě mluví o tom jejich Cé-Dé-Gé-Cé :-) ()

petikacka

K filmu jsem přišla, jak slepý k houslím...Ovšem co se mnou udělal?!...Bubenické orgie...tvrdý drill...až na krev...podraz...ztráta sebedůvěry...překonat sám sebe...Silný hudební film a klobouk dolů před MilesemTellerem...To co předvedl?! Z toho mi spadla brada...Za mě 100% ()

poet

J.K Simmons je pre mňa prvá herecká liga aj ked si ho zrejme nie každý obľúbi :)... Vztah študent učiteľ sa dostava úplne inú uroveň. Zobrazenie hudobného perfekcionizmu v tej najsilnejšej forme. ()

Muel

| Sony Pictures Classics | Napínavé od začiatku do posledného úderu do bubnov. Chazelle a J.K. Simmons tu predvádzajú výkony svojich životov. | Hodnotenie: 10/10 | ()

VictorMartel

Úchvatně frenetická hudební akce bude jistě získávat ty nejoddanější příznivce mezi muzikanty. Jen oni v různé míře na vlastní kůži poznali dril a cenu během nejistého odhalování talentu. Nadšení z vášně ale přenáší na všechny. ()

Saur.us

BRAVO! BRAVO BRAVO! Skvělá hudba, skvělý střih. Emocionálně vyčerpávající souboj dvou neústupných postav, souboj jejich provinění a následků jejích provinění, totální dril až na vrchol lidských možností. J.K. Simmons by si hravě mohl střihnout roli R.L. Ermeye v Olověné vestě. Nejlepší hudební film posledních let. TEMPO! ()

jandula00

V podstatě nenápadný film, který vás přibližně po 3 minutách vtáhne takovým stylem, že z něj vypadnete až druhý den ráno. J.K. Simmons mě totálně překvapil, doteď jsem ho brala jen jako vedlejšího průměrného mužíka, ...no, změnila jsem názor. A to finále? No, to se prostě musí vidět... ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona