Zero Punctuation

Hudba:

Ian Dorsch

Účinkují:

T-pack

Yahtzee je pro mě ten nejlepší herní recenzent. Tečka. Teda bez tečky, tohle je Zero Punctuation - show, ve které se nedozvíte, jestli je hra dobrá, protože málokterá je. Většina videoherní scény je podle Yahtzeeho bezduchá hromada sraček a lidi jenom prasata, který se v ní rochní. Nikde jinde ovšem nenajdete neduhy herních titulů tak přesně a mnohdy krásně obrazně pojmenované, v pětiminutových jednohubkách, které jsou schopny přivodit vám křeče v bránici od hlasitého smíchu. Ben Croshaw je cynik, je ale i zářným příkladem náročného hráče, který nesleví nic. A kdybychom takoví byli všichni, mohla by herní scéna klidně i vytlačit filmy jako hlavní kulturní médium současnosti. ()

zdepapepa

Na mnoha věcech se s Benem "Yahtzee" Croshawem shodneme. Oba máme rádi herní série Silent Hill (z níž již spoustu dílů zrecenzoval v ZP) a Portal a máme rádi rýmy (Jim & Yahtzee's Rhymedown Spectacular, recenze na Wolfenstein). K tomu si připočtěme ještě originální zpracování s vysokou kadencí v rovnoměrném zastoupení kritiky i vtipů a nekompromisní názory a máme recept na kvalitní podívanou, zabalenou do lehce stravitelných cca 5 minut pro každý díl (hru). Těžko také někdo může namítat, že "Yahtzee" jen kritizuje. Má na svém účtě již několik počítačových her (např. Poacher, Hatfall, série Chzo Mythos) a dokonce i románů (Mogworld, Jam, Will Save the Galaxy for Food). ()