poster

Rudý labyrint

 • USA

  Red Corner

 • Slovensko

  Červený labyrint

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Číňanky jsou zde hezké, dobře vybrané herečky, ale to jsou asi tak jediná pozitiva (teda, jestli k tomu někdo má sklony, je ještě vidět Gereův zadek). Ale jinak je to ta stará pohádka o zlé Číně a hodných USA, s občasnými hranu nepřekračujícími špílci vůči jedné nebo druhé straně, jenže jsou to taková ta obligátní a povrchní klišé typu "kolik u vás denně zemře lidí?" apod. Slušné exteriéry, člověka samozřejmě zajímá, jak to dopadne a oč šlo, ale celkově je to zdlouhavé a poměrně nezáživné, a koneckonců i těžko uvěřitelné (obhájkyně má na tu rudou gardu kolem v určitých chvílích až nějak moc pravomocí, honička po ulicích Pekingu, vydání se, konec filmu apod., samé nepravděpodobné a neuvěřitelné melodrama). Něco jako Pretty Chinese Woman. Historka sama se nakonec ukáže jako až moc jednoduchá, a stačila by tak na povídku.(20.9.2015)

 • Djkoma
  ***

  Překvapivě slušný příběh o muži, kterému nebylo souzeno udělat výjimečný obchod s Čínou. Přes všechnu průhlednost film několikrát potěší, ale přesto zůstane v šedém průměru a s doporučením sledovat maximálně v televizi. Richard Gere bez své milé partnerky, která hned na začátku filmu umře není tím velkým romantikem a trochu se ztrácí.(6.3.2008)

 • Agatha
  ****

  Neobyčejně dobrý thriller znázorňující zaostalý politický systém Číny, který se promítá i do tamějšího soudnictví. Zápletka se zdá být dobře propracovaná, ale scénář zas až tak ne. Herecké obsazení bylo taky fajn. Richard Gere předvádí jeden ze svých lepších výkonů a svou roli zvádl v rámci svých možností znamenitě. I jeho obhájkyně v podání Ling Bai na mě udělala velký dojem. Když tak přemýšlím, nevzpomínám si, že by mi na tomto filmu něco vadilo. Možná jen, že se film v určitých částech trochu vleče a místy je to trošku přitažené za vlasy, ale čert to vem. A nepatrně mi vadila místy pochmurná a nevýrazná kamera, ale to byl asi účel jak navodit tu správnou atmosféru. Na Rudý labyrint určitě nezapomenu...(16.12.2007)

 • mikulíšek
  **

  On te film asi není tak úplně špatný, ale některé momenty jsou pro mne ubijejícím způsobem debilní/naivní a ještě k tomu R.Gere, v jehož podání to působí o to hloupěji. Ono kdyby se vše netočilo kolem Číny, lidských práv, svobodě slova, diktatuře a podobných víceméně vážných témat, pak by film nepůsobil tak hloupě, nerealisticky atd.atd. K nějaké uvěřitelnosti to má tak daleko jako romantická komedie k zobrazení reálného života.(24.1.2011)

 • Tommassi3
  ***

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Představoval jste si Čínu takhle, Jacku ??" Přiznám se, že si dost dobře neumím vysvětlit ty všeobecně negativní ohlasy na Rudý labyrint režiséra Jona Avneta, který se zde jinak těší až přehnaně velké popularitě a uznání, které samozřejmě souvisí především s jeho Smaženými zelenými rajčaty, protože se dle mého názoru jedná o minimálně velmi zajímavý thriller, který sice balancuje na hraně snesitelnosti dík scénáři Roberta Kinga, který už mimochodem vypotil daleko větší zhovadilosti s Vertical Limitem v čele, protože zápletka samotná je tak mocně přitažená za vlasy, ačkoliv tedy ta myšlenka příběhu člověka, který se bezmocně zmítá v křížové palbě dvou mocenských bloků v cizí zemi, se mi neskutečně zamlouvala, že by se až dalo mluvit o brutalitě, o brutalitě větší, než s jakou zde zacházeli s Jackem Moorem v podání Richarda Gerea !! Právě jako již tradičně velmi úsporný Richard Gere zde hraje jako o život, snímek s jeho výkonem stojí a padá, takže se zdá naprosto logické, že pokud nepatří mezi divákovy oblíbence, ani Red Corner se nebude líbit, vždyť hollywoodský milovník prakticky nesleze ze záběru, byť ho fantasticky doplňuje Bai Ling v roli buldočí právničky Yuelin !! Veliká škoda, že se Robert King nedokázal držet toho sympatického směru bez schematismů a klišé, kterým se vlastně od počátku vydává, protože velmi dobře vystavěný snímek nepostrádá hodně slušnou atmosféru, zejména skvostný soundtrack Thomase Newmana na tom má lví podíl, protože nakonec už dvacet minut před tím výborně vygradovaným finále v soudní síni stejně víte, jak to celé dopadne, navíc ten naprosto zásadní medailonek jako deus ex machina nikoho neohromí, mně osobně se skutečně tento prvek jeví jako dokonale učebnicový únik scénáristy z labyrintu vlastní (im)potence !! Rozhodně však nesouhlasím s tvrzeními, že se jedná o cíleně a zřetelně protičínsky laděnou záležitost, kterou ještě umocňuje účast Dalajlámova kámoše buddhisty Gerea, protože ono feministické vyznění, ne náhodou se obhajoby Moorea ujímá žena, která byla už od dob antiky vnímána jako symbol spravedlnosti, a poselství samozřejmé odvahy člověka přiškrceného režimem v kontrastu s jednáním pracovníků ambasády zcela nepopiratelně ukazuje, o čem se tvůrci skutečně snaží vyprávět !! V konečném zúčtování, když pominu to poněkud kýčovité vykrádání Casablancy, Red Corner platí za velmi dobrý snímek a z mého pohledu i jednoznačně nejlepší Avnetův, jemuž rozhodně neškodí ani to lehké překlápění se do akční roviny, když Gereův Moore prchá po střechách a později na kole s košíkem plným zelených, ne rajčat, ale jablek, jednoho musí až překvapit, že natáčení neprobíhalo v Číně, ale ve Státech za pomoci několika autentických záběrů a CGI, ostatně i Karl Walter Lindenlaub se svojí kamerou odvádí skvostnou práci !!(3.2.2014)

 • Richard Gere

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace