Kronika komika (TV film)

Juraj Štepka

Juraj Chlpík

Juraj Štepka
  • nascendi

Ak chce autor vtesnať do 70 minútového filmu polstoročnú históriu RND, vrátane ukážok z predstavení, pohľadov do zákulisia, vyjadrení zainteresovaných, tak to musí vziať poklusom. A to je jediná chyba tohto televízneho počinu - že netrval dlhšie. U mnohých filmov som sa nevedel dočkať záverečných titulkov, v tomto prípade ma naštvalo, že prišli tak skoro. Nie som divadelný divák a predstavenia RND sú prakticky jedinými návštevami divadla. Nehanbím sa za to, dokonca som veľmi spokojný, že sa mi metódou pokus-omyl podarilo neomylne nájsť to najautentickejšie, čo slovenská divadelná scéna vyprodukovala.(6.3.2018)

Stručné poohliadnutie sa za polstoročím pôsobenie tohto legendárneho divadla, ktoré vyprodukovalo množstvo nezabudnuteľných inscenácií a množstvo kvalitných hercov. Žiaľ, začínam premýšľať nad tým aké bude toto divadlo bez Stana Štepku. Škoda, že sa čas niekedy nedá zastaviť ...(25.12.2013)

• - Film Kronika komika vznikal 10 rokov, natáčal sa 38 dní a strihal 280 hodín. (EwaldTragy)