Slavova sněhová show (divadelní záznam)

• Francie

Slava's Snowshow

Hudební

Francie, 2010, 60 min

Slava Polunin

Zaujímavé ako sa dá pristupovať k umeniu a sledovať hlavne reakcie ľudí. Nikdy som nič podobné nevidel a tak môžem k toho dotknúť len s určitou dávkou novoty. Občas sa mi to zdalo bezradné (vstup do hľadiska), ale v niektorých chvíľach je tam veľké množstvo krásna. Pavučiny, vešiak, hravosť, radosť a bombastický záver. Tisíc násobný rozdiel v tom však videli určite priamy účastníci. Rezervu v hodnotení si však nechám a aj tak to treba vidieť pre posunutie hraníc v sebe ...(13.1.2015)

Brutální nával emocí všeho druhu, smích, smutek, temnota, světlo, energie. Toto představení není jen pantomimou, je to vzkaz, je to touha, je to něco, co mě totálně odrovnalo. Když opomenu fantastické mimů umění. Kulisy, kostýmy, hudba (geniální výběr!), celková atmosféra, jak já to chci vidět naživo!(13.1.2015)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Dominique Thiel.(18.1.2014)

Neuvěřitelné, neskutečné, famózní, dokonalé.(28.12.2013)

Magická hodina nacpaná fantazií a nápady, která mě doslova okouzlila. Pantomima pro řadu lidí znamená něco, o čem si myslí, že by to nepochopili, co je příliš komplikované a hlavně něco, při čem se hodinu a víc nemluví, no a to pro ně automaticky zavání nudou. Jenže ono záleží na mimech. Ano, řada jich je dost jednoduchých a nedovedou nic než předvádět sebevraždy a jiné nafoukané etudy (Woody Allen o nich napsal skvělou povídku) nebo zákeřně číhat na ulicích a děsit chodce. Ale pak tu jsou také ti k popukání vtipní - a k nim právě patří Slava Polunin. On i jeho kumpáni řádí jako dejme tomu Boris Hybner a Bolek Polívka v nejlepších letech, scénky hýří humorem i milou atmosférou... Ano, tu a tam trošku posmutní, ale brzy zase otočí. Všem, kteří se rádi baví, lze tuto show jen doporučit. Pokud se budete smát, ticha se při jejím sledování určitě nebojte. Kdo neviděl v tévé, ať se podívá na ýté: http://www.youtube.com/watch?v=rpvw4ZhsO50(29.12.2013)