Závěrečná inscenace Divadla Komedie, jako emocionální prožitek chvílí na scéně, v místě absurdních situací a němých mikropříběhů. Je to hra bez dialogů, o obrazech chvíle a setkání. Peter Handke v ní zobrazuje dění na blíže neurčeném náměstí, středem pozornosti jsou fragmenty cizích životů, gesta, symbolické výjevy, setkání a konflikty. Vědomí se mísí s nevědomím, reálné situace se proměňují v groteskní střety a sny, křižovatka osudů se stává obrazem koloběhu života.
„V textu jsme objevili řadu situací a motivů, které připomínají inscenace našeho souboru. Zdá se, že nám Handke v posledních dvou letech, během loučení se s Komedií, zdatně sekunduje. Po manifestu – SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010 – a sebekritické reflexi – PODZEMNÍ BLUES – teď přichází řada na bilancování. Prostranství, které se nám díky této hře beze slov na jedinou hodinu zjevuje, je světem na dlani. Neustálé proměny lidské identity v kostce. Kostka – co jiného, když jde o Komedii!" (Česká televize)

Misoponia

Česká televize natočila 11 inscenací Divadla Komedie, které byly vysílány každou sobotu od 19. 10. 2013. Dokument Divadlo Komedie 2002-2012. 1. Proces (Franz Kafka) 19. 10. 2013 2. Antiklimax (Werner Schwab) 26. 10. 2013 3. Utrpení knížete Sternenhocha (Ladislav Klíma) 2. 11. 2013 4. Nadváha, nedůležité: Neforemnost (Werner Schwab) 9. 11. 2013 5. Weissenstein (Johannes Urzidil) 16. 11. 2013 6. Legenda o sv. pijanovi (Joseph Roth) 23. 11. 2013 7. Poslední chvíle lidstva (Karl Kraus) 30. 11. 2013 8. Srdce temnoty (Joseph Conrad) 7. 12. 2013 9. Odpad, město, smrt (Rainer Werner Fassbinder) 14. 12. 2013 10. Spílání publiku 2010 (Peter Handke) 21. 12. 2013 11. Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli (Peter Handke) 28. 12. 2013 ()