poster

Tajný svět zlata (TV film)

 • USA

  The Secret World of Gold

Dokumentární

USA, 2013, 43 min

Režie:

Brian McKenna
 • kebom
  **

  Dokopy žiadne nové informácie, alebo zistenia. Skôr nakrútené takým americkým spôsobom (vraví sa, údajne, asi, podľa niekoho)... Fakticky zopár známych faktov zamiešaných s hŕbou bulvárnych informácií...(22.7.2014)

 • Viper
  **

  Az trochu prilis povrchni dokument. Pro uplne laiky to muze byt prinosne, ale obcas se dokument uchyluje k dost levicackym nazorum ve stylu jednou padla cena stribra a hornici prisli o praci a s tim se prece musi neco udelat. Pricemz ideologicke zabarveni by u takto reletivne ekonomicko-technickych temat byt nemuselo.(3.9.2014)

 • Desmi
  ***

  Pár zajímavostí tam je, ale vcelku nic nového pod sluncem. V první polovině dokument rychle projíždí dějiny zlata v návaznosti na lidská společenství. V té druhé se pak věnuje současnému obchodování s touto komoditou. Dobré je, že dokument je vyprávěn lidskou formou a nevyžívá se v odborných názvech, což mu dodává na přehlednosti.(22.7.2014)

 • Amper01
  ****

  Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. (Bible, 1.Tim 6,10) Mamon ovládá lidstvo od nepaměti. A způsob, jak si nejvíc nahrabat je nejspíš obchodovat s něčím, co vůbec nemám. Dokud na to nikdo nepřijde... PS: akorát ten počáteční kec o rozprsknutém zlatu si mohli odpustit, to bylo opravdu zbytečné a nadbytečné.(28.8.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Toužím papírově vlastnit tunu zlata, za kterou budu platit poplatky za uskladnění a přitom vědět, že fyzicky můj majetek neexistuje. Já jsem zkrátka velký fanda investování a pokud za mnou dorazí nějaký pán v drahém obleku s tím, abych své peníze nenechával ležet ladem na účtu a vložil je do letadlové hry zvané burza, tak mu poděkuji za dobrou radu tím, že seznámím jeho zadnici se svým nártem. Co se týká tohoto dokumentu, tak je skvělý v zobrazení mechanismu podvodů s komoditami, ale jinak mne moc nebraly historické informace o tom, že veškeré konflikty světa vznikly kvůli zlatu.(1.11.2014)