Neverlake

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor
Itálie, 2013, 86 min

Mladá Jenny (Daisy Keeping) prichádza do Talianska za otcom, aby tu s ním strávila nejaký čas. Hneď po príchode sa jej začnú diať zvláštne úkazy a neustále ju trápia nočné mory. Keď sa jedného dňa vyberie na prechádzku k blízkemu jazeru, stretne tam Malilu (Eva MacCallum), dievča so zaviazanými očami, ktoré ju zavedie do budovy, kde býva spolu s viacerými deťmi. Jenny pritom ani len netuší, že s týmito deťmi má viac spoločného, ako by si čo i len pomyslela. (peter12)

honajz

Snad jen z toho Toskánska a Arezza tam mohlo být víc, nějaké panoramatické záběry krajiny a větší celky by mne potěšily. Jinak ale příběh se mi líbil, byl promyšlený, na konci to správně vše zapadne do sebe. Není zde moc lekaček, není zde vlastně ani moc krve, ale je to napínavé atmosférou a tajemným děním v domě, nemocnici i u jezera. Takové horory se moc netočí, přitom by tohle měla být esence dobrého hororu. Nikoliv kila krve a hnusu, ale postupné budování napětí, se zajímavou a nečekanou pointou nakonec. Herecky slušně zvládnuté. Škoda sem tam hluchých míst, ale jinak skutečně malé mistrovské dílo v hororovém žánru. ()

George Stobbart

Mladá Američanka príde do Talianska navštíviť svojho otca, no namiesto rodinných objímačiek tu na ňu čaká nepríjemná nočná mora, ktorá sa viaže k tunajšej oblasti Neverlake a jej podivným legendám. Podtitulok „The creepiest horror film since The Human Centipede“ je síce viac než lákavý, ale neveril som mu ani trochu, moc som od toho nečakal a aspoň ma to nemalo čím sklamať. Nieže by to bolo zlé; to vôbec nie, ale ono je to skôr taká chladnejšia rodinná dráma s nádychom detského hororu a trochou nevyhnutného mysteriózna. Všetko je pekne natočené, dobre zahraté, objaví sa napätie, hustá atmosféra, i nejaké to násilie, ale rozhodne v tomto prípade nejde o žiadny nervydrásajúci či nebodaj desivý počin. ()

EvilPhoEniX

Neverlake je hodně podivný hororový film, který svým pomalým tempem většinu diváků může odradit, ale kdo má rád dětské horory, trochu nadpřirozena, nepředvídatelnost a skvělý závěrečný twist, který vám vyrazí dech od kreativní snahy tvůrce, tak by to mohla být správná volba. Ovšem gore či lekačky zde nehledejte, to můžete jít rovnou o dům dále. ()

misterz

Námet by tu bol celkom fajn. Tiež by mi ani tak nevadila tá ospalá forma, ktorou to bolo natočené, ako skôr pocit zbytočnosti, ktorý som pritom cítil. To najotrasnejšie tu však predstavovali mizerné herecké výkony, tie tu boli vážne na pováženie. Nevedel som čo skôr, či plakať od hnusu, alebo si zakrývať oči od trápnosti. Skrátka, dobrý nápad zakladajúci sa na starodávnej etruskej legende, avšak rozpustený v nízkoenergetickej réžii a slabučkých hereckých výkonoch. 35/100 ()

Fr

,,NEBOJ SE, JSME JEN DĚTI. SNAŽ SE, ABY TĚ NEVIDĚLI DOSPĚLÍ…" /// Dialogy a monology jako z lekcí angličtiny - to nás jednodušší potěší! Videoklipový představy díky mixu temný a červený taktéž. Pak je tu jakási báchorka o Etruscích a jezeru, podivnej táta doktor a parchanti. Buduje si to duchařskou atmosféru a doufám, že závěrečná 1/2hoďka snad konečně přinese rozumný rozuzlení. Celkem překvapivě v ní nebudou …. (spoiler). Je to sice trochu věřte – nevěřte, ale díky mystickejm báchorkám a zajímavýmu námětu se to rozhodně vidět dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč v dobrým filmu se přednášej díla (dávno) mrtvejch básníků a hrabe se ve starejch civilizacích. 2.) Jsem pro rodinu nepostradatelná(ý). (Ale ještě to nevím…). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()