poster

Weapons That Made Britain (TV seriál)

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2004, 5x46 min

Režie:

George Pagliero

Hrají:

Mike Loades
  • Vavča
    ****

    Mike Loades je excelentním znalcem vojenské historie, jeho exkurz do středověku Vám podstatně rozšíří znalosti. Nemluvě o tom, že ve škole se na dané téma učí často pitomosti bez jakékoliv výpovědní hodnoty, jen proto, že je to oblíbený stereotyp, nebo na to má nějaký mrtvý či živý (těžko se to někdy poznává) náfuka velkou knihovničku. Půjdete nejen ve stopách historie, ale především experimentální archeologie, za pomoci vědeckých poznatků je vše také otestováno změřeno, přijde Vám středověké válečnictví podivné, neohrabané, bez vnitřní dynamiky? Kdepak, jen se o něm ví málo. Mike je příjemný prezentér, který umí správným způsobem vše podat, uhodit správný hřebíček na hlavičku. Kdyby se podobně přistupovalo k výuce v rámci školního systému, některé osoby by to mohlo na obou stranách barikády i bavit. Série jde tak na kořen věci, natolik autentická, že mě nutí přemýšlet, kde jsem nechal svoje středověké tréninkové zbraně z dob puberty. Hádám, že některý kus ze série Total War to spraví, případně můj oblíbený snímek Kingdom of Heaven....(29.9.2014)

  • berg.12
    *****

    Fantastická minisérie, ve které vás historický nadšenec a kaskadér Mike Loades doslova strhne do vřavy středověkých bitev. Padá v brnění z koně, nechává původní metodou vyrábět základní středověké zbraně, testuje, porovnává, předvádí a trénuje v jejich použití skupinky dobrovolníků. To vše doplněné o dobový kontext, zprávy, vyobrazení, popisy a návštěvy bitevních polí. Odtažitější britské reálie vůbec nevadí a já jen snil o něčem podobném vyrobeném třeba o husitech. Dokonalý macho dokument, jdu aspoň pařit Total War.(13.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace