Deka hity

Slovensko, 1996, 50 min

Účinkují:

Slávka Halčáková

Arsenal83

Na tú dobu to bolo niečo. To sme v roku 1996 bez internetu boli šťastní, že je tu komerčná televízia Markíza a ponúka nám hitparádu aj západných hitov. Žiadny YouTube, len sobota a Halčáková, potom Jopo a tak ďalší, ktorí nasadzovali aktuálne hity. Z dnešného pohľadu je to amatérsky počin a šéf vtedy vraj slobodnej televízie už hučí v base. Vtedy som to vnímal ale inak. ()

Marek1991

Deku ako hitparádu som niekedy sledoval a z môjho pohľadu bola viac o komerčnom pope a hip hope, či klasickom rocku, plus orientovaná buď na našu scénu alebo tú akože západnú ako z USA, Británie a spol., takže som si ju veľmi neužíval. ()

corpsy

No priznajme si, keď sa ešte hudba dala nazývať hudbou, keď sme mali zo sveta dve tri hudobné stanice, keď kolos menom Markíza ešte mala divácky vkus, sa Slávka Halčáková s príjemným úsmevom prihovárala s programu, ktorý pre mladých znamenal v TV asi toľko, čo v PNS časopis Bravo. ()

majo25

Hitparádový program, ktorého kvalita klesala pomaly z roka na rok. Po rokoch, keď to moderoval už Mikla, to bol iba lacný odvar toho, čo s Jopom, príp. s Halčákovou. 45% ()

ecceHOMMO

Deka hity sa svojho času snažili zobrať vzor z vtedy slávneho českého Esa, Slávke ani neskôr Jopovi sa to však nikdy nepodarilo. Deka proste postrádala správny šmrnc a iskru. A až príliš pôsobila odmerane i kŕčovito. Ale svoju funkciu prezentovať populárne klipy si plniť dokázala pomerne dobre. ()

Theker

Toľko negatív na adresu deky tu čítam, ale pre mňa to bolo prvé ozajstné spojenie s pop-mjuzik... To viete, 90. roky, na našom sídlisku NOVA strašne šumela a markíza a všetko s ňou spojené bolo IN. O Nejakých káblovkách alá VIVA2 nebolo ani reči a neschopná STV striedala jeden márny pokus o hitparádovú reláciu za druhým. Slávka a neskor Jopo nám to však vynahrádzali. V sobotu okolo obeda :) ()

Tomate

V časoch keď som o internete ani nepočul a počítače videl len vo filmoch bolo moje jediné médium len televízia. A práve tento program každú sobotu mi prinášal jedinú možnosť vypočuť si moje obľúbené pesničky ako Dragostea Din Tei od O-Zone alebo Ty si moja láska a Suzzana od Loba. Prínos tohto programu pre môj záujem o hudbu je neoceniteľný a preto moje hodnotenie je veľmi subjektívne keďže naposledy som to videl 10 rokov dozadu a mal som asi 7 rôčkov. No dodnes si pamätám poslednú časť a posledné gesto Roba Miklu a následný smútok keď už program viac nešiel. ()