Rob the Mob

Krimi / Drama

USA, 2014, 104 min

• kaylin

Víc než cokoli jiného je tenhle film zajímavý hlavně proto, že vypráví o skutečných událostech, které se staly. Jenže jeho styl vyprávění je poměrně unylý a místo toho, aby to bylo pořádně drsné, si musíme užít Andyho Garciu, který to svým charismatem jako jediný trochu zachraňuje. Na drama podle skutečné události je to dost málo.(8.8.2014)

Je až k neuvěření, že tento příběh je podle skutečných událostí. Na to, co Thomas a Rosie předvádějí, to chce mít fakt velký koule :)). Pro mě hodně překvapivá podívaná, jelikož jsem (jako vždy jednou za čas) šel do tohoto filmu s naprosto "čistým štítem", tedy bez toho, aniž bych si přečetl obsah či komentáře. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Tentokrát jsem byl za svou odvahu "odměněn" perfektní podívanou s mafiánskou tématikou, které jsem se nedočkal třeba ani u takových titulů jako Mafiánovi nebo věhlasní Godfellas. Všechny hlavní i vedlejší role hercům perfektně seděly. Navíc příjemná stopáž pod 2 hodiny vás nenechá ani na chvíli odpočinout a ve filmu se stále něco děje. Ač možná trošku přemrštěně, ale z mého subjektivního pohledu a faktu, že to je snad první film s mafiánskou tématikou, který jsem si opravdu užil, nemám problém dát 5*.(11.9.2014)

Nedostal jsem málo, ale chtěl jsem daleko víc. Felitta nedrží svůj příběh pevně v rukách a spíš jen bruslí po povrchu, třebaže kvalitně a s občasným dvojitýim salchowem, který pro mě představovala mafiánská linka s mým oblíbeným Michaelem Rispolim. Jenže ani ta nefunguje na sto procent, neb gangsteři jsou zde mírní jako beránci a Capo di tutti capi v podání Garcii působí smířlivě jako Martin Růžek z Vejminku.(20.7.2014)

Tenhle film nikdy nebude moc známý. Jedná se spíše o komorní drama podle skutečné události, které je kombinací dramatu z mafiánského prostředí a sondou do života dvou pomatených lidí, kteří chtěli zbohatnout velmi riskantní cestou. Jestli risk znamenal jenom zisk, to ať se každý podívá sám. V poslední době jsem si nějak oblíbil hodnocení 70%, ale mě to na tyto procenta opět dobře sedí. 70%(2.8.2014)

Ne zrovna vzorový, sympatický či jinak zajímavý páreček napadne přepadávat společenské kluby starých mafiánů, protože tam je zakázáno nosit zbraně. Náhodou se jim takto poštěstí kapitální úlovek v podobě seznamu jmen a hierarchie, který by mohl usvědčit i pěkně velké ryby. Ovšem ani potom se vyprávění nedá extra do pohybu, naopak se ještě blížeji přimkne k zamilovaným a lehkovážným "Bonnie a Clydovi", směřujícím k nevyhnutelnému konci.(5.2.2016)

• - Třetí mafiánský film podle skutečné události ve kterém si zahrál Andy Garcia. Těmi předchozími byly snímky Nedotknutelní (1987) a Gangster (1997). (Hal_Moore)

• - Natáčelo se v květnu 2013 na Manhattanu (New York). (Hal_Moore)

• - Příběh je založen na skutečném příběhu. I ve skutečnosti se ústřední dvojice jmenovala Thomas a Rosemarie Uva. (Mitin)