poster

Rob the Mob

Krimi / Drama

USA, 2014, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Víc než cokoli jiného je tenhle film zajímavý hlavně proto, že vypráví o skutečných událostech, které se staly. Jenže jeho styl vyprávění je poměrně unylý a místo toho, aby to bylo pořádně drsné, si musíme užít Andyho Garciu, který to svým charismatem jako jediný trochu zachraňuje. Na drama podle skutečné události je to dost málo.(8.8.2014)

 • FFilipCZ
  *****

  Je až k neuvěření, že tento příběh je podle skutečných událostí. Na to, co Thomas a Rosie předvádějí, to chce mít fakt velký koule :)). Pro mě hodně překvapivá podívaná, jelikož jsem (jako vždy jednou za čas) šel do tohoto filmu s naprosto "čistým štítem", tedy bez toho, aniž bych si přečetl obsah či komentáře. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Tentokrát jsem byl za svou odvahu "odměněn" perfektní podívanou s mafiánskou tématikou, které jsem se nedočkal třeba ani u takových titulů jako Mafiánovi nebo věhlasní Godfellas. Všechny hlavní i vedlejší role hercům perfektně seděly. Navíc příjemná stopáž pod 2 hodiny vás nenechá ani na chvíli odpočinout a ve filmu se stále něco děje. Ač možná trošku přemrštěně, ale z mého subjektivního pohledu a faktu, že to je snad první film s mafiánskou tématikou, který jsem si opravdu užil, nemám problém dát 5*.(11.9.2014)

 • 6thSun
  ***

  Nedostal jsem málo, ale chtěl jsem daleko víc. Felitta nedrží svůj příběh pevně v rukách a spíš jen bruslí po povrchu, třebaže kvalitně a s občasným dvojitýim salchowem, který pro mě představovala mafiánská linka s mým oblíbeným Michaelem Rispolim. Jenže ani ta nefunguje na sto procent, neb gangsteři jsou zde mírní jako beránci a Capo di tutti capi v podání Garcii působí smířlivě jako Martin Růžek z Vejminku.(20.7.2014)

 • Marsik
  ****

  Tenhle film nikdy nebude moc známý. Jedná se spíše o komorní drama podle skutečné události, které je kombinací dramatu z mafiánského prostředí a sondou do života dvou pomatených lidí, kteří chtěli zbohatnout velmi riskantní cestou. Jestli risk znamenal jenom zisk, to ať se každý podívá sám. V poslední době jsem si nějak oblíbil hodnocení 70%, ale mě to na tyto procenta opět dobře sedí. 70%(2.8.2014)

 • VanTom
  ***

  Ne zrovna vzorový, sympatický či jinak zajímavý páreček napadne přepadávat společenské kluby starých mafiánů, protože tam je zakázáno nosit zbraně. Náhodou se jim takto poštěstí kapitální úlovek v podobě seznamu jmen a hierarchie, který by mohl usvědčit i pěkně velké ryby. Ovšem ani potom se vyprávění nedá extra do pohybu, naopak se ještě blížeji přimkne k zamilovaným a lehkovážným "Bonnie a Clydovi", směřujícím k nevyhnutelnému konci.(5.2.2016)

 • - Třetí mafiánský film podle skutečné události ve kterém si zahrál Andy Garcia. Těmi předchozími byly snímky Nedotknutelní (1987) a Gangster (1997). (Hal_Moore)

 • - Natáčelo se v květnu 2013 na Manhattanu (New York). (Hal_Moore)

 • - Příběh je založen na skutečném příběhu. I ve skutečnosti se ústřední dvojice jmenovala Thomas a Rosemarie Uva. (Mitin)