Rob the Mob

Krimi / Drama

USA, 2014, 104 min

• kaylin

Víc než cokoli jiného je tenhle film zajímavý hlavně proto, že vypráví o skutečných událostech, které se staly. Jenže jeho styl vyprávění je poměrně unylý a místo toho, aby to bylo pořádně drsné, si musíme užít Andyho Garciu, který to svým charismatem jako jediný trochu zachraňuje. Na drama podle skutečné události je to dost málo.(8.8.2014)

Je až k neuvěření, že tento příběh je podle skutečných událostí. Na to, co Thomas a Rosie předvádějí, to chce mít fakt velký koule :)). Pro mě hodně překvapivá podívaná, jelikož jsem (jako vždy jednou za čas) šel do tohoto filmu s naprosto "čistým štítem", tedy bez toho, aniž bych si přečetl obsah či komentáře. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Tentokrát jsem byl za svou odvahu "odměněn" perfektní podívanou s mafiánskou tématikou, které jsem se nedočkal třeba ani u takových titulů jako Mafiánovi nebo věhlasní Godfellas. Všechny hlavní i vedlejší role hercům perfektně seděly. Navíc příjemná stopáž pod 2 hodiny vás nenechá ani na chvíli odpočinout a ve filmu se stále něco děje. Ač možná trošku přemrštěně, ale z mého subjektivního pohledu a faktu, že to je snad první film s mafiánskou tématikou, který jsem si opravdu užil, nemám problém dát 5*.(11.9.2014)

Veľmi milé prekvapenie. Očakával som nejaký typický mafiánsky film o vzájomných konfliktov a vydierania, ale napokon sa z toho vykľul celkom schopný príbeh o zlodejoch, ktorí svoje lúpežné plány zamerali na mafiu. Keď tam Tommy nabehol do tých klubov so samopalom a začal tam vyjednávať, pôsobilo to tak amatérsky, až mal človek napokon pocit, že sú to nezastaviteľní profíci. Proste ten film mal kus drámy, kus kriminálky a ako bonus to ešte malo aj taký svojský nádych komédie. No a tí mafiáni v podstate pôsobili neuveriteľne milo a príjemne. Až by sa dalo pochybovať o tom, či je také niečo vôbec reálne. Určite bol ten skutočný príbeh značne prikrášlený, no občas to pôsobilo až príliš naivne. Ale aj tak ma to dosť zaujalo, takže za to adekvátne 4*.(26.6.2014)

Dva amatérští pitomci nejenže vykrádají mafiánské kluby, kde platí pravidlo "Beze zbraní", ale když se dostanou k jistému citlivému materiálu, rozhodnou se gangstery vydírat. Zvláštně natočené. De Fellita se pohybuje na hraně odlehčené kriminálky s mírně humorným nádechem a klasického mafiánského thrilleru a ladí mu to na výbornou až do samotného konce. Šťastnou ruku měl i při výběru herců, kdy osvědčené Pitta s Garciou doplnila výborná Nina Arianda. Milé a neotřelé překvapení. 80%(24.5.2015)

Nedostal jsem málo, ale chtěl jsem daleko víc. Felitta nedrží svůj příběh pevně v rukách a spíš jen bruslí po povrchu, třebaže kvalitně a s občasným dvojitýim salchowem, který pro mě představovala mafiánská linka s mým oblíbeným Michaelem Rispolim. Jenže ani ta nefunguje na sto procent, neb gangsteři jsou zde mírní jako beránci a Capo di tutti capi v podání Garcii působí smířlivě jako Martin Růžek z Vejminku.(20.7.2014)

• - Keď Big Al (Andy Garcia) ukazuje svojmu vnukovi, ako sa správne robí talianske rizoto, má ruky od strúhanky a vajec. V ďalšom zábere, keď ho Sal (Michael Rispoli) chváli, už drží v čistej ruke pohár s vínom. (Hudakfilms)

• - Příběh je založen na skutečném příběhu. I ve skutečnosti se ústřední dvojice jmenovala Thomas a Rosemarie Uva. (Mitin)

• - Skuteční Thomas a Rosemarie Uva nakonec dle vůle jejich rodičů nebyli vůbec pohřbeni spolu. (Mitin)