Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dej filmu Rob The Mob je zasadený do New Yorku v roku 1991, kedy mladý pár, Thomas Uva (Michael Pitt) a Rosie Marie De Toma (Nina Arianda), neskôr prezývaní Bonie a Clyde, spolu začali prepadávať talianske spoločenské kluby v Queens, ktorých vlastníkmi a jedinými členmi boli príslušníci mafie. Jedného dňa však Tommy nájde po lúpeži v peňaženke jedného z mafiánov niečo, čo je oveľa väčšie, ako si obaja dokázali predstaviť. Keďže po tejto veci už dlho pátra i FBI, obaja sa stávajú hlavným terčom nielen pre mafiu, ale aj pre mužov zákona. (sochoking)

(více)

Videa (3)

Recenze (24)

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Je až k neuvěření, že tento příběh je podle skutečných událostí. Na to, co Thomas a Rosie předvádějí, to chce mít fakt velký koule :)). Pro mě hodně překvapivá podívaná, jelikož jsem (jako vždy jednou za čas) šel do tohoto filmu s naprosto "čistým štítem", tedy bez toho, aniž bych si přečetl obsah či komentáře. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Tentokrát jsem byl za svou odvahu "odměněn" perfektní podívanou s mafiánskou tématikou, které jsem se nedočkal třeba ani u takových titulů jako Mafiánovi nebo věhlasní Godfellas. Všechny hlavní i vedlejší role hercům perfektně seděly. Navíc příjemná stopáž pod 2 hodiny vás nenechá ani na chvíli odpočinout a ve filmu se stále něco děje. Ač možná trošku přemrštěně, ale z mého subjektivního pohledu a faktu, že to je snad první film s mafiánskou tématikou, který jsem si opravdu užil, nemám problém dát 5*. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Nedostal jsem málo, ale chtěl jsem daleko víc. Felitta nedrží svůj příběh pevně v rukách a spíš jen bruslí po povrchu, třebaže kvalitně a s občasným dvojitýim salchowem, který pro mě představovala mafiánská linka s mým oblíbeným Michaelem Rispolim. Jenže ani ta nefunguje na sto procent, neb gangsteři jsou zde mírní jako beránci a Capo di tutti capi v podání Garcii působí smířlivě jako Martin Růžek z Vejminku. ()

Reklama

Marsik 

všechny recenze uživatele

Tenhle film nikdy nebude moc známý. Jedná se spíše o komorní drama podle skutečné události, které je kombinací dramatu z mafiánského prostředí a sondou do života dvou pomatených lidí, kteří chtěli zbohatnout velmi riskantní cestou. Jestli risk znamenal jenom zisk, to ať se každý podívá sám. V poslední době jsem si nějak oblíbil hodnocení 70%, ale mě to na tyto procenta opět dobře sedí. 70% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

V podstatě gangsterská lovestory o dvou naprostých idiotech, kteří měli koule na to okrást newyorskou mafii. Ze začátku mi přišlo líto, že celý koncept obsahuje onu humornou nadsázku a že není točen navážno, když už je tedy stavěn na základě ,,skutečné události", ale na konci jsem cítil spíš úžas, jak dobře tenhle zvláštní film funguje. Štědrovečerní bizarně romantické finále bylo excelentní... A čím víc o tom přemýšlím, tím víc jsem přesvědčen, že Raymond De Felitta natočil naopak opravdu velmi dobrý a originální film... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Víc než cokoli jiného je tenhle film zajímavý hlavně proto, že vypráví o skutečných událostech, které se staly. Jenže jeho styl vyprávění je poměrně unylý a místo toho, aby to bylo pořádně drsné, si musíme užít Andyho Garciu, který to svým charismatem jako jediný trochu zachraňuje. Na drama podle skutečné události je to dost málo. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Příběh je založen na skutečném příběhu. I ve skutečnosti se ústřední dvojice jmenovala Thomas a Rosemarie Uva. (Mitin)
  • Skuteční Thomas a Rosemarie Uva nakonec dle vůle jejich rodičů nebyli vůbec pohřbeni spolu. (Mitin)

Reklama

Reklama