Šestnáctiletý Daniel je obviněn ze zneužití a vraždy malého chlapce. Rodina, žijící na malém městě, musí čelit útokům veřejnosti. A s Danielem je už před soudem zacházeno jako s odsouzeným... Co kdyby se jednoho ráno všechno drasticky změnilo? Jako šestnáctiletý kluk jste si ještě včera večer myslel, že vaším největším problémem je domácí vězení. Jenže to už je pryč. Dneska jste se stal terčem rozsáhlého policejního zásahu. Jste zatčen a obviněn z vraždy! Co se s vámi stane a jak dopadne celá vaše rodina? Zvlášť, když celá země rychle uvěří, že máte na svědomí vraždu dítěte. Alibi je na nic. Důkazy se zdají nezvratné. Rodinné jméno je prokleto, příbuzní musí být pod policejní ochranou a na internetu už se organizují skupiny rádoby spravedlivých mstitelů. Uvěří matka a otec ve vaši nevinu, i když jí nic nenasvědčuje? Zůstanou stát po vašem boku, i když se zdá, že něco naprosto nemyslitelného je nyní nevyhnutelné? (TV Prima)

Arsenal83

Televízny formát nevadil, v podstate len prekvapilo, že film voľne prechádza od vyšetrovania prípadu, ktoré je zdanlivo považované za ústrednú tému, k nenápadnej téme, ktorá sa stáva jadrom, a to je mediálny lynč. Aj preto sa tu nerieši plno podozrivých, nejaké zvraty v prípade. Je tu malá podobnosť s filmom Hon v tom, že ľudia a hlavne tí, ktorí by mali strážiť demokraciu, teda žurnalisti, nikdy žiadnu prezumpciu neviny nerešpektovali. A odporne sa natlačia s kamerou a foťákmi až k vám domov na hajzel, len aby získali exkluzívne foto. Je smiešne, že prve títo pisálkovia žiadajú o zákon na ich ochranu. Ja by som skôr navrhol zákon na ochranu pred novinármi, pretože sú to len presstitúti bez hraníc. ()

Potjoc

Tohle téma mě hodně zajímá a vytáčí, jak lidé uvěří obvinění z jednoho druhu případu znásilnění a z druhého druhu naopak popírají a obviňují oběti a jejich zastánce. Jako jeden z mála filmů, co jsem viděl poslední rok, jsem pochopil obsahu právě kvůli tomu tématu. Hlavně mě znervóznilo ta scéna, jak toho obviněného odvážejí a dav ho tam chce málem zlynčovat... ()

jiri.twist

Narazil jsem na tento film včera večer těsně po jeho začátku na Prima Love s českým dabingem a názvem Sám mezi všemi a byl jsem velice překvapený celkovou úrovní. Opravdu hodně zdařilé, poutavé a třiadvacetiletý Jonas Nay v roli šestnáctiletého Daniela byl přesvědčivý a uvěřitelný. Snad někdo českou verzi najde, mě se to zatím nepodařilo ... 8978 ()

PTuranyi

Rodinná dráma so silným príbehom ale žiaľ priemerným spracovaním. Začiatok je sľubný a tvorcovia rýchlo vytvoria dramatickú atmosféru. Postupne prenikáme do vzťahov v rodine Gudermannovcov a produkcii sa darí vybudovať napätie. Akonáhle však sa začne Danielove vyšetrovanie začínajú vznikať prvé chyby a nie len na strane polície. Scenár pracuje len s náznakmi, takže problematickému vzťahu medzi otcom a synom som prestal rozumieť. Herci sa snažia ale Hollywood to nie je milý pane. Slabší sú najmä mladší herci. Atmosféra lynčujúceho davu je len naznačená ale jej vonkajšie prejavy sú miestami až prehnané. Napriek tomu má téma predpojatosti silné miesto. Záver rýchlo vyústi do predpokladaného konca a útechou môže byť Depeche mode v závere. ()

• Film je inšpirovaný skutočnou udalosťou, kedy počas vyšetrovania prípadu vraždy dieťaťa v Emdene 24. marca 2012 a následného zatknutia podozrivého sa na Facebooku verejne volalo po bdelej spravodlivosti. Po tom, čo sa ukázalo, že podozrivý je nevinný, prišlo niekoľko prejavov spolupatričnosti. To inšpirovalo tvorcov televíznej drámy, aby vytvorili svoj film. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo od 14. februára do 18. marca 2013 v Severnom Porýní-Vestfálsku. (Arsenal83)