Třídní sraz 2 - pohřeb (festivalový název)

• dánský

Klassefesten 2 - Begravelsen

Reunion 2: The Funeral, The

Komedie

Dánsko, 2014, 95 min

Začátek je pomalejší a humorově nevýrazný, ale postupem času nabírá příběh na obrátkách a ruku v ruce jdou i vtipy, které jsou obsaženy v čím dál tím šílenějších a lepších situacích. Je příjemné vidět, že i v Evropě mhou vzniknout ujeté a funkční komedie. Určitě pomůže, pokud jste viděli první díl, ale myslím, že si tento film užije i divák, který na předchůdce nenarazil, neboť humor je univerzální a pobaví sám o sobě bez detailnější znalosti postav.(15.3.2018)

Komu se líbila jednička, tomu se bude líbit i dvojka. Film, který vede v Dánsku žebříčky návštěvnosti. Asi takový dánský Revival, ale humor o něco drsnější. „Co je horší než smrt přítele? Tvoje vlastní smrt. Potřebuje zážitek blízké smrti, aby se vzpamatoval.“ Nebo tak nějak podobně. :-))) Nejsem objektivní a dávám pět hvězd. Ale hodnocení filmů dle mého názoru objektivní není a být nemá. :-)(24.9.2014)

Od začátku mně bylo jasný, že mám tu čest s mimořádně vydařenou komedií a povedený fóry dodávaly mé bránici stále častější dávky k provětrání mých smíchovodů,ale to co přišlo kolem pohřbu a pohřební hostiny to byl hotovej uragán vtipu. Dvacet minut nepřetržitýho smíchu mě snad ještě žádnej film nedopřál, fór stíhal fór a já pro slzy v očích měl co dělat, abych nepřišel o žádnej dialog nebo scénku, protože takovouhle oslavu humoru je třeba hltat plnejma douškama.(5.10.2014)

• M.i.k.e

po velmi slušné jedničcce je dvojka pro mě jedno velké zklamání.Pár dobrých vtipů se sice najde,ale jinak jde spíš o vršení trapností na trapnosti.Už vůbec pak nemluvím o tom,že hlavní hrdinové,kteří se ani v jedničce nechovali úplně standardně to tady hrotí do extrému a už dlouho se mi nestalo,že by mi všichni hlavní hrdinové tak moc lezli na nervy protože se 90% času chovají jako absolutní hovada...40%(25.2.2016)

„Co je horší než smrt přítele? Tvoje vlastní smrt" Už dlouho jsem nezažil,aby se tak často a hlasitě smálo celé kino...Zapomeňte na všechny americké "Hangovery"a road movie ,protože tihle tři"šílenci"jim nakopávají prdel takovým způsobem,že je zároveň berou i za/přes koule:)Černohumorné situace neberou konce a navíc s takovou kadencí,že máte sotva šanci popadnout dech:)takže nevhodné pro astmatiky a kuřáky s rozedmou plic:) Prostě severská komedie v té nejlepší kvalitě a formě(pro nás milovníky skandinávských filmů povinnost:),takže ukol zní jasně:sehnat neviděnou jedničku a vymodlit si trojku:) Oblíbené postavy: Klokan Thomas,Zebra Niels,kasanova/hulič Andreas a Torbenovo nádobíčko:) 5.10.14-Lucerna-severský filmový podzim(13.10.2014)