Trošku jsem měl pocit, že se dívám na inkviziční proces běžný ve světě o pár set let dříve. Člověk by ani nevěřil tomu, co je možné ve 21 století. Otázka novinářky v samém závěru, na adresu Lucie, jestli má stále důvěru v právní systém Holandska, už mi připadal jako čirý hazard se zdravím :-) Divím se, že ji dotazovaná nevzala něčím po palici :-) Samozřejmě že film je úžasný a zvládnete jen skřípat zuby a v těch 90 minutách, budete nesnášet každého uchrchlaného holanďana. Bordel světu vládne...(12.1.2016)

Koľkokrát ste za celý film zúrili a cítili sa bezmocní? A pritom vy ste toho boli súčasťou len na 93 minút a netýkalo sa vás to. Čo všetko musela prežiť, cítiť a ako veľmi musela zúriť Lucia De Berk. Nepredstaviteľné, čo všetko sa deje na tomto svete pod rúškom spravodlivosti, a čo všetko sa nedostalo na svetlo sveta a nebolo objasnené. Tento film je totiž aj o odvážnej Judith, ktorá sa nebála priznať, že bola súčasťou obrovskej chyby a nedokázala s tým žiť. A ja sa pýtam ... a tí ostatní? tí dokážu? (Filmová výzva 2015 - evulienka3)(23.8.2015)

Výborný civilní film, který dokazuje že spravedlnost chodí se zavázanýma očima všude, nejenom u nás. Líbily se mi herecké výkony, líbilo se mi zpracování a jediný důvod, proč nedám 5*, je to, že mi chybí dokreslení několika otázek k minulosti, která byla vůči Lucii sice použita, ale v podstatě ve filmu chybí.(29.12.2015)

Podobně jako francouzský Présumé coupable je Lucia de B. nasíracím filmem, u kterého člověk může jen bezděčně skřípat zuby nad arogantní justicí, která chce nevinného člověka dostat do kriminálu i s vědomím toho, že obžaloba stojí na vodě a důkazy hovoří ve prospěch obžalovaného. V Holandsku se stala věc nevídaná a totiž že úřednice prokuratury, která se aktivně podílela na obžalobě a "usvědčení" Lucie de Berk, uznala svou chybu a snažila se věc napravit. U nás a vlastně i jinde nepředstavitelné. Přesto trvalo dlouhé roky, než se podařilo nevinnou zdravotní sestru dostat z vězení, protože nikdo neměl zájem na tom, aby justice svůj omyl přiznala. Tulipáni poslali do bojů o Oscara sugestivní drama s důvěryhodnými výkony všech zúčastněných i strhujícími soudními líčeními. I když celý film končí nakonec dobře, zůstává po něm pachuť, když si člověk uvědomí, kolik lidí takové štěstí v neštěstí jako Lucia de Berk nemělo. 90%(2.6.2015)

Nizozemsko velmi příjemně překvapilo velmi nepříjemným případem podle skutečné události. Opravdu jsem byla nadšená nejen hereckými výkony, hlavně představitelky Ariany Schluterové (téměř dvojčata), ale i výborným zpracováním, které mně nedovolilo ani na minutku odejít od monitoru. Jistě, že bych měla několik otázek, které se mně zdály nezodpovězené a přitom pro mě docela podstatné. Například jak to bylo s těmi zajímavými náměty knih a nebo něco víc o obsahu deníku, který si psala a kde byla některá rčení poměrně závažná, ale mohlo se to vztahovat k její minulosti, nevím. Něco holt zůstává na nás, na divácích a všechno rozebrat do podrobností také nelze. Co se týká právního systému nejen v Nizozemsku o tom snad ani není třeba polemizovat a že se z toho nevyvodily žádné důsledky u mě vyvolaly téměř záchvat smíchu. Jinak se jim podařila vytvořit výborná atmosféra i když tu závěrečnou tečku bych trochu umírnila, ale hlavně, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo, ne vždy tomu tak je, co si budeme povídat.(2.6.2015)