Reklama

Reklama

Skutečný příběh zdravotní sestry Lucie De Berkové, který se odehrál na začátku 21. století, se stal předlohou k tomuto psychologickému thrilleru. Čtyřicetiletá hlavní hrdinka v něm čelí obvinění ze spáchání sedmi vražd. Zdravotní sestra Lucie De Berková se nechtěně stala hlavní hrdinkou jednoho z nejkontroverznějších případů nizozemské justice. Když jí bylo čtyřicet let, upozornilo vedení nemocnice policii na její častou přítomnost u umírajících pacientů. Ambiciózní mladičká státní zástupkyně poslala Lucii nekompromisně do vězení. Případ jí však nedal spát a navzdory příkazům svých nadřízených se spojila s Luciinou obhájkyní a společně nalezly nesrovnalosti ve vyšetřování a rozpory ve výpovědích svědků. Případ byl však uzavřen, odvolání nebylo možné. Až zájem médií odhalil zatím největší omyl nizozemské justice a znovu odstartoval soudní proces. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čiré nizozemské drama na pomezí skandinávské deprese, které je podobné německému filmu Pět let, jen s tím rozdílem, že v tomto případě se dočkáte nejenom perfektních hereckých výkonů, ale i kvalitního zpracování, které za žádných okolností nedokáže nudit, protože nedokáže být neosobní. Lucie se mi totiž hned v prvních minutách děsně zažrala do kůže, že prostě nešlo její příběh jen tak vypustit z hlavy. No a tvůrci tenhle silnej námět zvládli skoro na jedničku. Říkám skoro, protože jsem se nedočkal zodpovězení všech potřebných otázek. Skoro to totiž vypadalo, jak kdyby Lucii propustili z vězení jen z čirýho zoufalství, že na ně tisk tak strašně tlačí. Omluva sice proběhla, ale nějaký vyrovnání za těch šest let? Já bych ze státu vydřel co bych mohl...A ta nadějná právnička jako vyvázla s čistým štítem? Respektive jen s výpovědí? No nějak se mi to nezdá. Každopádně vím, že právní systém i u nás stojí za hovno. Sám mám takové zkušenosti. Tudíž fakt, že i v Holandsku je spíš horší, než lepší, mě docela dost uklidnil. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ďalší z dlhého radu tzv. "nasieracích" filmov. Krivda je vždy veľmi zlá, ale keď sa deje vedome a úmyselne s cieľom maskovať niečiu chybu je to ešte horšie. Námet je teda veľmi dobrý. Po dramatickej stránke ma to však až tak nechytilo ako napr. Obvinený (2011), nehovoriac o priemernom výkone hlavnej hrdinky. Logicky to na záver po emotívnej stránke nevygradovalo tak akoby som si predstavoval, jednoducho priemerná réžia. Aj napriek tomu si však myslím, že keď tomuto snímku dáte šancu, chybu neurobíte, stále to stačí na slušný nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Další z justičních omylů z Holandska, dle skutečných událostí! Hlavní hrdinka je 40 letá zdravotní sestra, která čelí křivému obvinění ze 7 vražd ( batolat včetně), jakožto sériový vrah nevinných pacientů. Případu se chopí ambiciózní a mladá státní zástupkyně, která chce sestru neprodleně poslat do vězení. Film, který má silné a mrazivé téma a z toho nejvíce těží. V Holandsku je tenhle případ velmi známý. Samozřejmostí jsou i kvalitní herecké výkony, pevná režie a dusná atmosféra a jeden nečekaný krok ze strany prokuratury. Trochu mě mrzí, že samotného soudního líčení zde moc není a není tak strhující jak v jiných filmech ( platí pro ty, kteří mají v žánru hodně nakoukáno). Francouzské Presume Coupable mě emocionálně zasáhlo více, ale i tohle je bezesporu kvalitní film, který fanoušky podobných žánrovek nemá čím zklamat, byť se jede hodně na jistotu. Warhorrovi patří dík za tip. Příběh 4/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nizozemsko velmi příjemně překvapilo velmi nepříjemným případem podle skutečné události. Opravdu jsem byla nadšená nejen hereckými výkony, hlavně představitelky Ariany Schluterové (téměř dvojčata), ale i výborným zpracováním, které mně nedovolilo ani na minutku odejít od monitoru. Jistě, že bych měla několik otázek, které se mně zdály nezodpovězené a přitom pro mě docela podstatné. Například jak to bylo s těmi zajímavými náměty knih a nebo něco víc o obsahu deníku, který si psala a kde byla některá rčení poměrně závažná, ale mohlo se to vztahovat k její minulosti, nevím. Něco holt zůstává na nás, na divácích a všechno rozebrat do podrobností také nelze. Co se týká právního systému nejen v Nizozemsku o tom snad ani není třeba polemizovat a že se z toho nevyvodily žádné důsledky u mě vyvolaly téměř záchvat smíchu. Jinak se jim podařila vytvořit výborná atmosféra i když tu závěrečnou tečku bych trochu umírnila, ale hlavně, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo, ne vždy tomu tak je, co si budeme povídat. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Koľkokrát ste za celý film zúrili a cítili sa bezmocní? A pritom vy ste toho boli súčasťou len na 93 minút a netýkalo sa vás to. Čo všetko musela prežiť, cítiť a ako veľmi musela zúriť Lucia De Berk. Nepredstaviteľné, čo všetko sa deje na tomto svete pod rúškom spravodlivosti, a čo všetko sa nedostalo na svetlo sveta a nebolo objasnené. Tento film je totiž aj o odvážnej Judith, ktorá sa nebála priznať, že bola súčasťou obrovskej chyby a nedokázala s tým žiť. A ja sa pýtam ... a tí ostatní? tí dokážu? (Filmová výzva 2015 - evulienka3) ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama