Všichni říkají: Miluji tě

Everyone Says I Love You

Všetci hovoria: Milujem ťa

Komedie / Romantický / Muzikál

USA, 1996, 101 min

Beru to tak, že jsem měl lehce mezeru, kterou jsem zaplnil. Nicméně (a bohužel) jsem o nic moc nepřišel. Tenhle Allen je sice trochu jiný, protože jeho postavy hodnotí své osudy i tancem a zpěvem. Jinak tu máme opět New York, opět vztahy a problémy s láskou. Týkají se jedné velké rodiny, kde zejména dcery zkoumají, jak si najít toho správného partnera. Vše sleduje bývalý manžel a autor brakové literatury Woody Allen, který žije v Paříži, aby mohl mít ten svůj New York ještě raději. Opět je to hořké, znovu skeptické, cynické a odlehčené. Je to trochu žánrový chaos s velmi dobrými herci, který ovšem úplně nemyslí na tempo. Ano, těch 100 minut mi zdaleka neuteklo tak svižně, jako jiné mistrovy kousky. To se ale někdy prostě stává.(3.1.2017)

• venison

Woodyho Allena buď milujete nebo nenávidíte.. Já jsem bohužel asi ten druhý případ.. Film "Všichni říkají: Miluji tě" mě málem unudil k smrti a zpívané pasáže jsem sotva rozdejchala.. "Půlnoc v Paříži" a "Match Point - Hra osudu" mě nadchly, ale o zbytku tvorby se to zatím říct moc nedá :-( Celkový dojem nespravilo ani famózní herecké obsazení :-((16.12.2013)

Nechápem, prečo sa robil taký povyk okolo Oceans 11, že vela hviezd pokope.....pozrite sa dole na hrajú: a zistíte, že Filmy Woodyho Allena sú tie skutočne hviezdne obsadené. A nikto z toho vedu nerobí. Allen je skôr glosátor života ako scenárista, čo sa najviac prejavilo práve tu, kde nejaký skutočný dej nájdeme iba ťažko. Uvedomuje si to aj on, všimnite si hlášku na konci filmu: kto by nám ten príbeh uveril......Muzikálové čísla sú skôr priemerné, ale vzhladom na to vzrušenie, ktorá hviezda práve vyjde spoza rohu dávam ****.(30.9.2009)

Jeden ze slabších filmů Woodyho Allena.. Samozřejmě má i svoje perfektní části a ve většině z nich exceluje právě pan režisér... popřípadě Tim Roth. Ale neskutečně mě nudily až štvaly ty muzikálový vsuvky! A Norton ve svojí snad jediný roli, kde mě prostě nebavil.. Celkově nic, na co bych vzpomínal, i když pár vtipů bylo skvělých... ´´Nemůžu tomu věřit. Giselle mě opustila. Zničehonic mě opustila s mým dobrým přítelem..´´ -- ´´Bez varování?´´ -- ´´ Jo. Oni dva... Jsem úplně mimo, že o tom ani nemůžu mluvit. Zabiju se..´´ -- ´´Neviděl jsi signály? Musela přece něco dávat najevo.´´ -- ´´Myslíš, že jsem idiot? Jaký signály? Jeho fotka v jejím prádelníku? Nebo vyslovení jeho jména, když měla zrovna orgasmus?´´ -- ´´Tohle nemyslím.´´ -- ´´Ne, ale tohle se právě stalo. Jen jsem si to nějak nedal dohromady.´´ :-))))) .... 60%(12.1.2011)

Mám docela rád woodyho jako tvůrce i jako herce. Jeho tvorba je tak ..typická.. svěží, lehká, nenásilná, skoro bych řekl nevinná. Stejně jako jeho tento film. Příjemný snímek, plynoucí nerušeně, ačkoliv rušivých prvků několik, neubírá na lehkosti v žádném z momentů. Co postava to celkem čitelná osobnost, během filmu si člověk začne připadat jako jeden z rodiny. Všudypřítomný vtip prostupuje celým snímkem. tu v podobě vtipných glos, tu v podobě masek na Helouvín, přes "logické" vystvětlení odlišných politických názorů. Pěkné.(24.6.2013)

• - Woody Allen neřekl nikomu z herců, že se jedná o muzikál, dokud nepodepsali smlouvu. (D3VIL)

• - Drew Barrymore musela nosit paruku kvůli nachové barvě vlasů. (D3VIL)

• - Jediný muzikál Woodyho Allena. (D3VIL)