Všichni se chtějí zamilovat, jenže se to jaksi nedaří. Nejblíže byl spisovatel Joe, který na prázdninách v Benátkách potkal úžasnou Von. Díky své dceři z prvního manželství DJ, která znala Voninu terapeutku a ochotně svému otci radila, jim to moc klapalo. Joe byl ale až příliš dokonalý. Zato DJ se zamilovává prakticky na počkání - gondoliér, mladík na letišti, kdo by to počítal. Její nevlastní sestra Skylar zase nejdřív spolkla zásnubní prsten a o pár dnů později ji okouzlil propuštěný trestanec. Když před ní vykradl obchod, bylo po lásce. Ale to zdaleka není všechno, vás v této báječné komedii čeká. Až se na konci filmu vysíleni smíchem seberete z podlahy, napadne vás, jestli se geniální autor Woody Allen už konečně úplně nezbláznil. (Bonton Home Video)

Schuldiner

Jeden ze slabších filmů Woodyho Allena.. Samozřejmě má i svoje perfektní části a ve většině z nich exceluje právě pan režisér... popřípadě Tim Roth. Ale neskutečně mě nudily až štvaly ty muzikálový vsuvky! A Norton ve svojí snad jediný roli, kde mě prostě nebavil.. Celkově nic, na co bych vzpomínal, i když pár vtipů bylo skvělých... ´´Nemůžu tomu věřit. Giselle mě opustila. Zničehonic mě opustila s mým dobrým přítelem..´´ -- ´´Bez varování?´´ -- ´´ Jo. Oni dva... Jsem úplně mimo, že o tom ani nemůžu mluvit. Zabiju se..´´ -- ´´Neviděl jsi signály? Musela přece něco dávat najevo.´´ -- ´´Myslíš, že jsem idiot? Jaký signály? Jeho fotka v jejím prádelníku? Nebo vyslovení jeho jména, když měla zrovna orgasmus?´´ -- ´´Tohle nemyslím.´´ -- ´´Ne, ale tohle se právě stalo. Jen jsem si to nějak nedal dohromady.´´ :-))))) .... 60% ()

selviskhed

Edward Nolan je sedmadvacetiletý ucho, který chodí v obrovským intoušským saku a vůbec nevypadá jako někdo, kdo by byl schopnej rozšlápnout někomu hlavu po tom, co ho donutí zakounout se do obrubníku (Kult hákového kříže /American History X/). Natalie Portman je patnáctiletá žába, která vedle Julie Roberts nepůsobí jako možná erotická alternativa (Na dotek /Closer/). Rok před Allenovým sňatkem s Soon-Yi Previn tady máme multikulturní film plný afroamerických komparzistů a komparzistů původem z Asie. Doporučuju všimnout si kolik ze znalostí psychologie Allen ve filmech (krom explicitních vyjádření v dialozích) jako by mimochodem využívá, např. freudovský chybný úkon: ve scéně kdy se Joe baví se Steffi o jejich společném milování, upustí Steffi doutník. Osobní poznámka: podívat se na pár filmů se zřetelem k těmto věcem. Jo a syn manželů Dandridgeových, Scott, je miláček, možná nejsympatičtější allenovská postava: "Welfare nefunguje. Je to stejný liberální svět fantazie, který nedovoluje kázání ve škole a hýčká zločince. Silná Amerika. Právo nosit zbraň." Zajímavé jsou také drobnosti, které Allen přejímá ze scénáře filmu Dont´t drink the water, jenž zfiloval o dva roky dříve (mladá dívka, z rodiny kterou sledujeme, ruší na poslední chvíli svou svatbu, kdykoliv je se svým nastávajícím dusí se budoucí nevěsta nějakou věcí [nebo se "dusí" myšlenkou na svatbu?] atp.). Formu muzikálu si Allen částečně vyzkoušel v Mocné Afrodité /Mighty Aphrodite/ na sboru zpěváků z klasického řeckého divadla, chóru. ()

petaspur

Přehršle hereckých osobností dokazují, že někteří z nich při hodinách zpěvu občas chyběli, ale nadšení do předání informací divákovi hudební formou jim rozhodně nechybí. Velmi sympatickým se mi jeví skvěle přátelský vztah Joea a Boba - současného manžela bývalé Joeovy manželky Steffi. Rovněž Skylar dokazuje známou pravdu, že žena si cení spolehlivého partnera, ale grázlík je vždy ve výhodě. A vztah Joea s Von je vzhledem k fyzickým dispozicím hereckých představitelů poměrně nepravděpodobně zábavný. ()

Anderton

Nechápem, prečo sa robil taký povyk okolo Oceans 11, že vela hviezd pokope.....pozrite sa dole na hrajú: a zistíte, že Filmy Woodyho Allena sú tie skutočne hviezdne obsadené. A nikto z toho vedu nerobí. Allen je skôr glosátor života ako scenárista, čo sa najviac prejavilo práve tu, kde nejaký skutočný dej nájdeme iba ťažko. Uvedomuje si to aj on, všimnite si hlášku na konci filmu: kto by nám ten príbeh uveril......Muzikálové čísla sú skôr priemerné, ale vzhladom na to vzrušenie, ktorá hviezda práve vyjde spoza rohu dávam ****. ()

kajda.l

Woody zklamal na celé čáře. Kam se vytratily jeho báječně napsané postavy, zde je většina plochých, nebo šíleně nudných. Hlavně to tentokrát odnesly ženy, tolik zajímavých hereček, hrálo stejný počet naprosto nezajímavých hloupoučkých, naivních slepiček. Většinu času si pro sebe ukradnul sám Allen a hlavně všechny vtipné scény a to je pro film s vysokým počtem postav a nekrátkou stopáží zoufale málo. A tak je nám servírováno romantické klišé na klišé s jedním obzvláště otravným - z předhazování Benátek a Paříže jako měst lásky podle Američanů, je mi už opravdu zle. Cukrkandlu nadmíru, děje poskrovnu. Byl vůbec nějaký?? Opakovanou projekci bych nepřežil, to byl musel použít nůžky a z vytvořeného materiálu si vytvořit kraťas o patnácti minutách. Muzikálová čísla nevýrazná, zítra nebude jediné, na které bych si vzpomněl. A Edvarde, prosím, už nikdy nezpívej :( Dvě nedám s respektem k tvůrci (společně s Blue Jasmine neslabší a nejotravnější Allenovka) ()

• Woody Allen neřekl nikomu z herců, že se jedná o muzikál, dokud nepodepsali smlouvu. (D3VIL)
  • Goldie Hawn byla přinucena zpívat o něco hůř, než dokáže, protože byl její hlas na průměrného zpěváka příliš dobrý. (D3VIL)