Všichni říkají: Miluji tě

• Austrálie

• Irsko

Komedie / Romantický / Muzikál

USA, 1996, 101 min

|| Scenár: Woody Allen | Hudba: Dick Hyman | Distribúcia: Miramax Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 34,633,353 $ || Woody Allen napísal vtipný scenár, kde si aj zahral hlavného predstavitela, zámerne krčovito sa chovajúceho starého mládenca, v ktorom túžba po vášni ešte z ďaleka nevyhasla. To isté sa dá povedať i o Woodym v reále v roku 2014. Dúfam, že mu tá životná vášeň vydrží ešte dobrých pár rokov :) Edward Norton a Tim Roth sú pre mňa z uhlu pohľadu hereckého čerešňou na torte. Norton spevácky skôr priemerne ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

Jeden perfektný, pohodový, typicky Allenovský filmík, na ktorý je radosť pozerať a ešte lepšie, je ho radosť počúvať. Woody Allen pre mňa predstavuje prototyp režiséra, ktorý ma dokáže vždy znamenite pobaviť a hlavne predať nejaké to posolstvo vskutku originálnym spôsobom. To že si priviedol celú plejádu hercov , ktorý nie sú dokonalý, ale ktorý sú vo svojich úlohach úchvatný, netreba spomínať. Oslava umenia, Benátok, Paríža, New Yorku, Lásky a Groucho Marxa, tak ako to dokáže len Woody Allen. Film, ktorý plynule plynie, je nenásilný, humor je dobre mierený a vyvážený, má to svoje silné pasáže, punc osudovosty, romantickosti a dramatickosti, je to správne šialené a neurotické, má to krásne prostredie a postavy a aj keď sa nám Allen snaží ukázať že to tak nie je tak je tam viacej pravdy ako sa na prvý pohľad zdá. Everyone says i love you je jeden z najlepších filmov aké Woody Allen kedy vytvoril a určite sa k nemu budem z radosťou vracať.(8.4.2010)

"Nevideli jsme se pri joggingu?" "Jo, ja jsem ten s infarktem." "Vy zijete! Mela jsem starosti." "Nic to nebylo, v hotelu mi spravce naolejoval pacemaker." :-)) Allen v 90. letech experimentuje a po krimikomedii a gangsterce natocil...wtf muzikal! :) No hned na zacatek musim rict, ze to bylo misty zvlastni. Ne vylozene spatne....ale asi jakoby se Klicko snazil fusovat do baletu :) Proste mi pisnickova cisla prisla jak nejake playbacky - ovsem pokud to vazne zpivaji oni, klobouk dolu. Jako celek je to ale slusne a ma to ty spravne Woodyho forky. Je to oda na strasti a radosti lasky, takovy majovy film bych rekl. A jenom tech hercu - at uz tehdy slavnych nebo se teprv prosazujicich. Hvezdy 90. let jako J. Roberts, G. Hawn, D. Barrymore. Ale i mladicka N. Portman, E. Norton a dalsi. Pribehem provazi Djuna (Lyonneova), dcera Goldie a Allena ve filmu. Ti jsou ovsem rozvedeni, a tak cela squadra zijici v luxusnim penthousu v NYC i se svou nemeckou sluzkou pripomina serial "Krok za krokem". Dej se tentokrat z velke casti odehrava i v Benatkach a Parizi, coz pusobi opravdu romanticky. Jen mi pri zamysleni na konci filmu porad vrtalo hlavou, jak muzou byt dve Aldovy filmove dcery z prvniho manzelstvi (Portmanova. Hoffmannova) mladsi nez dcera z aktualniho svazku s Hawnovou (Barrymorova). No - cert to vem, v lasce je asi mozne vsechno :) anebo jsem to spatne pochopil, nevim :)(15.2.2014)

Když jsem si přečetl režie Woody Allen a žánr muzikál, tak jsem se trochu zhrozil, protože jsem si to nedovedl moc dobře představit. Po shlédnutí, ale říkám, že Woody to zvládl skvěle. Moc se mi líbí jakým milým a upřímným způsobem je příběh vyprávěn. Hudba není to nejlepší co jsem v muzikálech slyšel, ale rozhodně neurazí. Určitě Woodyho film s největším počtem hvězd. Mě se nejvíce líbil Edward Norton (ten špatně zahrát ani neumí), ale pozadu nezůstali ani Drew Barrymore, Alan Alda, Julia Roberts či samotný Woody Allen. Příjemně strávená hodina a půl......(19.4.2008)

Kdyby mi někdo před tímto snímkem řekl, že Woody Allen natočil muzikál, ve kterém má románek s Julií Roberts a že to vůbec nevypadá nevěrohodně, tak bych mu nevěřil. Nicméně po zhlédnutí Everyone Says I Love You musím uznat, že bych se mýlil. Tohle je totiž skvělý film, který se ani na malý moment nebere vážně, který je napěchovaný pozitivní náladou (což je u Woodyho hodně nezvyklé) a hlavně je to film, který nikdy nesklouzne ke kýči. A já si ho užíval každičkým momentem. Navíc všichni herci hráli/zpívali senzačně, nejen již zmíněná Roberts, ale i mladá Natálka či Alan Alda. Navíc mě potěšila Goldie Hawn, kterou jsem už hodně dlouho nikde neviděl. Abych to nějak uzavřel, tohle je jeden z nejhvězdnějších a zároveň i nejlepších filmů Woodyho Allena. 100 %.(16.12.2012)

• - Scény s Liv Tyler a Tracey Ullman byly vystřihnuty pro zkrácení filmu. (D3VIL)

• - Drew Barrymore musela nosit paruku kvůli nachové barvě vlasů. (D3VIL)

• - Teprve druhý film od filmu Láska a Smrt, který natočil Woody Allen mimo New York. (Pumiiix)