Všichni říkají: Miluji tě

• USA Everyone Says I Love You (více)

Svět newyorského sedmnáctiletého děvčete je sám o sobě dost komplikovaný; je-li k tomu naplněn takovou spoustou příbuzných, že je člověk ani nedokáže pořádně rozeznat, na přehlednosti mu to také nedodá. D.J.(Natasha Lyonne)ina matka Steffi (Goldie Hawn) se po krachu prvního manželství znovu vdala a je nyní podruhé šťastně provdaná, a to za Boba (Alan Alda). D.J.ina nevlastní sestra Skylar (Drew Barrymore) je sice zasnoubena s poctivým Holdenem (Edward Norton), neodpustí si však flirt s bývalým trestancem Charlesem (Tim Roth). Skylařin bratr Lucas dělá rodině starosti se svým nově objeveným konservatismem a sestry Lane (Gaby Hoffmann) a Laura (Natalie Portman) se právě zamilovaly do stejného mladíka. D.J.in pravý otec Joe (Woody Allen) vede nešťastný život spisovatele v Paříži a již málem vzdal svoje nekonečné pátrání po ideální ženě poté, co ho opustila jeho francouzská přítelkyně. Ještě se sebevražednými myšlenkami v hlavě se během krátké dovolené v Benátkách seznámí s překrásnou Von (Julia Roberts)... Allenův hold klasickým hollywoodským muzikálům. (Pohrobek)

Sarkastic

„A co Carol? Jak se jmenovala dál?“ – „Carol byla básnířkou a členkou Mensy.“ – „Byla závislá na heroinu.“ – „Jo, ale já si myslel, že to byl insulin!“ Woody a muzikál? Můj oblíbenec to samozřejmě pojal velmi po svém, nutno však dodat, že k mé celkové spokojenosti. Hudba byla moc fajn, vyloženě civilní zpěv všech zúčastněných bych viděl spíš jako plus a často hodně úsměvná muzikálová čísla (která přicházela vcelku nečekaně) byla parádní. Od zpívajícího žebráka či arabského taxikáře přes vymazlenou choreografii v klenotnictví (stepování přes švihadlo!), nemocnici, pohřebním ústavu (pravděpodobně nejoriginálnější část filmu, k tomu s nejchytlavější písničkou) až po taneční číslo na nábřeží. Woody a spol. (opravdu příjemné herecké obsazení, navíc krom vrchního neurotika také Edward a Natálka) vzdávají hold, parodují („levitování“, falešný step, zpívá a tancuje každý) a navrch si dělají srandu z filmu samotného (přičemž upozorňují i na svoji uvědomělost). Jediné, co považuju na Allenově počinu za slabší, je menší frekvence opravdu kvalitních hlášek či scén k záchvatům smíchu (ala sledování rentgenových snímků či Woodyho foukání mezi lopatky). Po většinu času se sice člověk baví, ale spíš se jen tak lehce usmívá, než že by se zrovna za břicho popadal. Nicméně, téhle příjemné záležitosti ty solidní 4* rád dám a kvituju, že si Allen troufl i na žánr, ve kterém si ho normálně člověk jen těžko umí představit. „Neviděl jsi signály? Musela přece něco dávat najevo.“ – „Myslíš, že jsem idiot? Jaký signály? Jeho fotka v jejím prádelníku? Nebo vyslovení jeho jména, když měla zrovna vyvrcholení?“ – „Tohle nemyslím.“ – „No, tohle se ale právě stalo. Jen jsem si to nějak nedal dohromady.“ ()

B!shop

Muzikalu od Woodyho sem zrovna dvakrat neveril, jenze nastesti to je cely pojaty trochu jinak, takze to je ve vysledku fajn. A co si budem povidat, ve filmu je strasny mnozstvi postav, ktery furt nekoho milujou a resi vztahy a je to cely takovy silene preslazeny, ze jinou formou nez muzikalovou by to bylo k nevydrzeni. Nicmene furt se tady nezpiva, takze obcas dojde i na Woodyho paradni dialogy a kdyz uz dojde na nakou pisnicku, tak to nepusobi nejak nucene, ale takovim tim stylem, ze si clovek rekne, jo sem se ta pisnicka hodila. A navic si to Woody pojistil extra hvezdnym obsazenim, z kteryho me nejvic potesil Alda, kerej dokonce zazpiva, Portman, i kdyz tu je jen tak v pozadi, Goldie Hawn v trochu odlisny roli nez nejaky blaznivky, drsnackej hlaskujici Roth se kterym je spojena asi nejlepsi scena filmu a Julia Roberts, ale ta jen diky tomu, ze vetsinu casu je s ni Woody a snazi se ji sbalit, coz sou asi nejvtipnejsi sceny z filmu. A navic zazpiva i Woody. Celkove prijemnej muzikal, ale precejen az trochu moc romantickej, kterej se navic misty lehce tahne a potreboval by drobet zesviznit. ()

Matty

„Moje znalosti o umění začínají Kirkem Douglasem a končí van Goghem.“ Hudebně-psychoanalytická komedie tak lehká, že může bezstarostně ignorovat zákony gravitace. Je poznat, že Woody si natáčení hravého filmu s tanci a zpěvy náramně užíval - splnil si jím dlouho nerealizovatelné přání. Vyšší rozpočet přinesl slušné triky a možnost navštívit v rámci natáčení nejromantičtější místa Evropy. Obdivuhodné je množství zúčastněných stávajících (Hawn, Roberts) či budoucích (Portman, Norton) hvězd, které se teprve po podepsání kontraktu dozvěděly o nutnosti zpívat. Tento švindl ze strany režiséra přidal filmu na živosti, herci opravdu působí jako obyčejní lidé, kteří si čas od času, čistě pro radost, nějakou zanotují (přezpívána musela být pouze Drew Barrymore). Radost jejich radost sledovat, druhou porcí téhož nepohrdnu. Kdyby jen pro oslizlou noblesu, s jakou Tim Roth vystřihnul kriminálně činného živla a pro závěrečný tanec tanců na břehu Seiny. Po skončení jsem chtěl tančit taky. 85% Zajímavý komentář: Vitason ()

TeeAge

|| Scenár: Woody Allen | Hudba: Dick Hyman | Distribúcia: Miramax Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 34,633,353 $ || Woody Allen napísal vtipný scenár, kde si aj zahral hlavného predstavitela, zámerne krčovito sa chovajúceho starého mládenca, v ktorom túžba po vášni ešte z ďaleka nevyhasla. To isté sa dá povedať i o Woodym v reále v roku 2014. Dúfam, že mu tá životná vášeň vydrží ešte dobrých pár rokov :) Edward Norton a Tim Roth sú pre mňa z uhlu pohľadu hereckého čerešňou na torte. Norton spevácky skôr priemerne ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Boss321

Když jsem si přečetl režie Woody Allen a žánr muzikál, tak jsem se trochu zhrozil, protože jsem si to nedovedl moc dobře představit. Po shlédnutí, ale říkám, že Woody to zvládl skvěle. Moc se mi líbí jakým milým a upřímným způsobem je příběh vyprávěn. Hudba není to nejlepší co jsem v muzikálech slyšel, ale rozhodně neurazí. Určitě Woodyho film s největším počtem hvězd. Mě se nejvíce líbil Edward Norton (ten špatně zahrát ani neumí), ale pozadu nezůstali ani Drew Barrymore, Alan Alda, Julia Roberts či samotný Woody Allen. Příjemně strávená hodina a půl...... ()

• Goldie Hawn byla přinucena zpívat o něco hůř, než dokáže, protože byl její hlas na průměrného zpěváka příliš dobrý. (D3VIL)