Intimní detaily

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 1996, 124 min

Přes příšerný dabing jsem zůstala až do konce. Michelle Pfeiffer mám moc ráda - i když zrovna vypadá jako reklama na koncentrák, a Robert Redford mě svým charismatem příjemně překvapil. Ale když je tam vše tak účelově seskládané a od začátku jasné... člověk se snadno zamyslí, jak velká je asi propast mezi takovýmito romantikami a těmi okolo čtvrté na Nově. Jasně, to ten dabing...(2.11.2013)

Nenáročná zmes romantickej drámy a mierneho náznaku komediálnych fragmentov zaručene spríjemnia poobedňajšie chvíle. Možno je to iba zbytočne natiahnuté a ku koncu trošku zdĺhavé, ale inak ústredným postavám Redfordovi a Pfeifferovej to pristane, hoci mne osobne kultovú dvojku Geera a Robertsovú nenahradia :) Ak si odmyslíte skutočnosť, že je to len jeden z miliónov klišoidných filmov, celkom sa pri tom odreagujete a po dopozeraní vo vás až na záverečnú "vynútenú" scénu táto snímka nezanechá nijaké trvalé dôsledky.(4.4.2008)

Robert Redford má tak neskutečné charisma, že všechny filmy, ve kterých hraje posouvá o stupínek výš. Tři * za příběh, který naštěstí nesklouzl do unylého a plochého naivního romantismu. Trošku mi to připomnělo drama z filmu "Vzpomínky na Afriku". Sebevědomá a ctižádostivá žena si uvědomí, jak křehký a zranitelný je život ve všech jeho podobách se všemi jeho důsledky. Další* Redfordovi, kterému věřím úplně všechno.(23.2.2015)

Televizní zpravodajství je vděčné téma, ale tohle není tak dobré jako třeba Vysíláme zprávy. Pohled je tu omezen pouze na milostnou romanci Michelle Pfeiffer a Roberta Redforda. A když po třech čtvrtinách snímku najednou přišla Michellina dramatická reportáž z vězeňské vzpoury a Robertova cesta do Panamy, chvíli jsem se divil, že sleduji pořád ten samý film. Výsledný pocit je, že tu bylo nakousnuto ledacos, ale prakticky nic nebylo dotaženo k uspokojivému konci.(17.2.2007)

To se takhle jednou v noci vzbudíte, zapnete na chvilku televizi, zbůhdarma přepínáte programy a narazíte na film s Redfordem, který tam právě začíná - no podle názvu byste si ho asi normálně nepustili - a ejhle, zkysnete u něj do dvou do rána:-) Moc příjemné překvapení s perfektně napsanými dialogy a excelentní Michelle Pfeiffer ... 80%(31.12.2013)

• - Stockard Channing, představitelka Marcii McGrath, vyhrála cenu Blockbuster Entertainment za nejoblíbenější herečku ve vedlejší roli. (Terva)

• - Přestože John Gregory Dunne a Joan Didion pracovali na scénáři osm let, některé detaily ze soukromého života Jessici Savitch jsou sporné. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Golden Girl: The Story of Jessica Savitch", kterou roku 1988 napsal Alann Nash. Joan Didion však ve scénáři doplnila některé životopisné údaje, které kniha neobsahovala. (Terva)