Intimní detaily

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 1996, 124 min

Sallyanne Atwaterová měla svou krásu, nekonečnou energii a touhu stát se slavnou. Na cestě za svým cílem roznášela kávu, zvedala telefony, hlásila v pláštěnce a megabrýlích počasí - až si ji vzal pod svá křídla zkušený bard televizního vysílání Warren Justice. Přejmenoval ji na Tally, do ruky jí vrazil mikrofón a do hlavy větší než malé množství rad na téma, jak se stát slavnou reportérkou. Vztah mezi nimi je nevyhnutelný, ale jeho půdorys založený na vztahu učitel - žákyně rychle dostává první trhliny.(24.10.2009)

Robert Redford má tak neskutečné charisma, že všechny filmy, ve kterých hraje posouvá o stupínek výš. Tři * za příběh, který naštěstí nesklouzl do unylého a plochého naivního romantismu. Trošku mi to připomnělo drama z filmu "Vzpomínky na Afriku". Sebevědomá a ctižádostivá žena si uvědomí, jak křehký a zranitelný je život ve všech jeho podobách se všemi jeho důsledky. Další* Redfordovi, kterému věřím úplně všechno.(23.2.2015)

Veľmi sľubná trpká romantika. Prvú hodinku mal film dokonca aj slabý nábeh na štyri hviezdičky, no čím ďalej som ho pozeral, tým ďalej chápem výsledným percentám. Spočítal som totiž dokopy asi tri miesta, v ktorých mohli film strihnúť bez toho, že by to celé zbytočne preťahovali a naťahovali diváka o trpezlivosť. Prekvapivo to však nie je uplakané ani nič podobné. Trošku reality, trošku sentimentu a pohoda je na svete. 60%.(22.3.2008)

Kolik takto zázračných vzestupů filmově urychlených jsem jen už viděli... Tohle ale bylo už trochu za hranou, velký boss RR měl nějak moc volného času věnovat se nové asistentce. Jenomže jeho osud vytáhl film o dobrých patnáct čísel do plusu, aspoň tedy u fanynek. Skvělý dabing Pavla Soukupa! Pro studenty mediálních vztahů a žurnalistiky docela přínosný film, tedy aspoň v době svého vzniku, protože to všechno už sem bohužel taky přišlo.(27.4.2015)

To se takhle jednou v noci vzbudíte, zapnete na chvilku televizi, zbůhdarma přepínáte programy a narazíte na film s Redfordem, který tam právě začíná - no podle názvu byste si ho asi normálně nepustili - a ejhle, zkysnete u něj do dvou do rána:-) Moc příjemné překvapení s perfektně napsanými dialogy a excelentní Michelle Pfeiffer ... 80%(31.12.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Golden Girl: The Story of Jessica Savitch", kterou roku 1988 napsal Alann Nash. Joan Didion však ve scénáři doplnila některé životopisné údaje, které kniha neobsahovala. (Terva)

• - Stockard Channing, představitelka Marcii McGrath, vyhrála cenu Blockbuster Entertainment za nejoblíbenější herečku ve vedlejší roli. (Terva)

• - Píseň "Because You Loved Me", kterou napsal Diane Warren a nazpívala Céline Dion, získala cenu Grammy za nejlepší píseň napsanou pro film nebo televizi. (Terva)