Kýč, klišé, zajímavý moment, nuda, zajímavý moment, zajímavý moment, patos,... z tohoto pohledu byly Intimní detaily jako horská dráha. Těch otřepaných milostných záležitostí v nich bylo opravdu místy až moc, ale v rámci žánru jde podle mě přece jen nakonec o lehce nadprůměrný film. Hlavní zásluhu na tom mají bezesporu herci, z jejichž úst zní i po tisící opakované repliky relativně uvěřitelně. Druhým bodem posouvajícím Intimní detaily o kousek nad průměr mezi romantickými filmy je docela věrohodně zachycené prostředí TV zpravodajství. A když nějaký film solidním způsobem vykresluje novinářské prostředí, zaokrouhluji hodnocení vždy nahoru.(23.4.2012)

Kolik takto zázračných vzestupů filmově urychlených jsem jen už viděli... Tohle ale bylo už trochu za hranou, velký boss RR měl nějak moc volného času věnovat se nové asistentce. Jenomže jeho osud vytáhl film o dobrých patnáct čísel do plusu, aspoň tedy u fanynek. Skvělý dabing Pavla Soukupa! Pro studenty mediálních vztahů a žurnalistiky docela přínosný film, tedy aspoň v době svého vzniku, protože to všechno už sem bohužel taky přišlo.(27.4.2015)

Televizní zpravodajství je vděčné téma, ale tohle není tak dobré jako třeba Vysíláme zprávy. Pohled je tu omezen pouze na milostnou romanci Michelle Pfeiffer a Roberta Redforda. A když po třech čtvrtinách snímku najednou přišla Michellina dramatická reportáž z vězeňské vzpoury a Robertova cesta do Panamy, chvíli jsem se divil, že sleduji pořád ten samý film. Výsledný pocit je, že tu bylo nakousnuto ledacos, ale prakticky nic nebylo dotaženo k uspokojivému konci.(17.2.2007)

Ocenění - Oscar 1996 - nominace: píseň (Because You Loved Me). ..........Zlaté glóby - nominace: píseň (Because You Loved Me). ...........Blockbuster Entertainment Awards - vedlejší herečka v romanci (S. Channing). ..........Grammy - píseň pro film nebo televizi (Because You Loved Me) http://www.youtube.com/watch?v=hzhaA3Zay4M Hudba : Thomas Newman. Scénář : Joan Didion a John Gregory Dunne. Kamera : Karl Walter Lindenlaub. Warren Justice ( Robert Redford ), je tvrdý, nekompromisní a těžko přístupný muž takové role jsou pro herce vždy lákavou výzvou. CHYBA VE FILMU - Když se Tally vrátí z večeře se svým agentem zpátky do práce za Warreem, je vidět při záběru na jeho záda, že má levou ruku v bok. Když ho však kamera zabere ze předu, levou ruku má v kapse.(25.4.2011)

Nenáročná zmes romantickej drámy a mierneho náznaku komediálnych fragmentov zaručene spríjemnia poobedňajšie chvíle. Možno je to iba zbytočne natiahnuté a ku koncu trošku zdĺhavé, ale inak ústredným postavám Redfordovi a Pfeifferovej to pristane, hoci mne osobne kultovú dvojku Geera a Robertsovú nenahradia :) Ak si odmyslíte skutočnosť, že je to len jeden z miliónov klišoidných filmov, celkom sa pri tom odreagujete a po dopozeraní vo vás až na záverečnú "vynútenú" scénu táto snímka nezanechá nijaké trvalé dôsledky.(4.4.2008)

• - Přestože John Gregory Dunne a Joan Didion pracovali na scénáři osm let, některé detaily ze soukromého života Jessici Savitch jsou sporné. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Golden Girl: The Story of Jessica Savitch", kterou roku 1988 napsal Alann Nash. Joan Didion však ve scénáři doplnila některé životopisné údaje, které kniha neobsahovala. (Terva)

• - Stockard Channing, představitelka Marcii McGrath, vyhrála cenu Blockbuster Entertainment za nejoblíbenější herečku ve vedlejší roli. (Terva)